Apteczka domowa

owieczka

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2017
Posty
18
Punkty reakcji
0
Jak wygląda wasza apteczka domowa? U mnie są środki na gorączkę, biegunkę i witaminy. Do szafy dołożyłam też termometr bezdotykowy Visiofocus Smart. Czy to nie za mało? W domu pojawi się dziecko.
 

Seniorka

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2018
Posty
23
Punkty reakcji
5
Należy doodać :środki przeciwbólowe,wodę utlenioną ,spirytus salicylowy ,wate ,waciki ,bandaż i jakieś zioła np.rumianek ,miętę,Dla dziecka -to trzeba popytać lekarza chyba?-pozdrawiam
 

owieczka

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2017
Posty
18
Punkty reakcji
0
Seniorka napisał:
Należy doodać :środki przeciwbólowe,wodę utlenioną ,spirytus salicylowy ,wate ,waciki ,bandaż i jakieś zioła np.rumianek ,miętę,Dla dziecka -to trzeba popytać lekarza chyba?-pozdrawiam
No właśnie z tym lekarzem to tak nie bardzo możemy się dogadać. Mieszkamy w małym mieście i trudno tu o dostęp do dobrej jakościowo wiedzy na podstawowe tematy.
 

Seniorka

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2018
Posty
23
Punkty reakcji
5
Cóż poszukać porady w internecie -kiedyś były inne czasy i nie było wielu artykułów dla maluchów ,a teraz do wyboru do koloru
Coś dla poprawienia Ci humorku! :D
Ps. mój syn ma już przeszło ...i pamiętam dostawało sie tzw. wyprawki (za darmo)mianowicie płócienne koszulki ,kaftaniki -które rosły z dzieckiem (tak sie rozciągały),pieluchy tetrowe (nikt nie słyszał o pampersach)jakiś puder ,kocyk,chyba śpochy(które też rosły z dzieckiem) . -więcej sobie nie przypominam i trzeba było sobie radzić samej ,a w sklepach też nic ciekawego Może nawiążesz jakiś kontakt z młodą mamą?
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Jak apteczka domowa przy maluchu, to koniecznie trzeba do niej włożyć dobry synbiotyk. U nas jest to Multilac Baby i nie wyobrażam sobie bez niego antybiotyków czy wspierania flory jelit u małej. :)
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
A masz ten Multilac Baby w kropelkach? Fajna forma podania, bo sprawdza się przy maluszkach. Można go podawać od 2 miesiąca życia, więc to bardzo wygodne.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Tak, dokładnie ten w kropelkach miałam na myśli. Plusem jest też to, że nie musisz go trzymać w lodówce. :)
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
A podajesz go tylko jak jest taka konieczność czy też okresowo jako wsparcie?
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Dobry probiotyk zawsze wrto podawać okresowo. Teraz jeszcze jest na to pora. Wypróbowałem flostrum. Nie tylko na sobie. Daje dobre efekty. Cóż, wszystko zaczyna się od jelit, a jak ktoś nie prowadzi zbyt sportowego trybu życia, to flora bakteryjna też jest uboższa.
 

domi12

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2018
Posty
70
Punkty reakcji
2
U nas jest Dicoflor w kropelkach. Środki przeciwbólowe, octenisept, sól fizjologiczna i niezawodny przy infekcjach inhalator
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Podaję tak, jak potrzebujemy. Po antybiotykach, ale również przed wyjazdami w dalsze podróże, bo wiadomo - będzie inny klimat, inna kuchnia i różnie może zareagować taki organizm dziecka, więc warto wcześniej te jelita wesprzeć. Jak wyjeżdżamy wrzucam do torby. Niewiele waży, a czuję się bezpiecznie. :)
 

szwiergotka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
50
Punkty reakcji
2
u nas apteczka to głównie coś przeciwbólowego, plastry i bandaże, coś na gardło, coś na
oparzenia, magnez dla moich sportowców, maść na stłuczenia a także Multilac w
kropelkach dla małej i w kapsułkach dla całej reszty – zażywamy głównie w okresie jesienno-zimowym jak również, gdy czasem przydarzy się nam antybiotyk.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Ja Multilac stosuję głównie dla wsparcia flory jelitowej, nie trzeba go trzymać w lodówce a
wersja dla dzieci jest w kropelkach co ułatwia ich podanie.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim

Ja bym jeszcze dopisała Ranisilver wspomagający gojenie ran. Bardzo mi się ostatnio sprawdził po zabiegu szycia. Ja akurat używałam w sprayu, ale jest jeszcze i maść do smarowania ran.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Fakt, że przy wyjazdach to nie tylko dziecku warto taki synbiotyk podać ale też samemu wziąć. Przecież Multilac może brać każdy od 2go miesiąca życia. Plus, że można go wrzucić do torby i zabrać ze sobą, bo nie trzeba przechowywać go w lodówce.
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
A jak sobie radzicie przy infekcjach u dzieci, zwłaszcza przy uciążliwym kaszlu? Idziecie od razu do apteki czy staracie się wyeliminować problem domowymi sposobami? O skutecznych i naturalnych metodach leczenia kaszlu u dzieci można poczytać więcej tutaj http://tatasos.pl/kaszel-u-dziecka-o-czym-swiadczy-czy-leczyc-domowymi-sposobami/ i spróbować pomóc dziecku w ten sposób. Jeśli nic to nie da, wówczas konieczna jest wizyta u lekarza.
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
83
Punkty reakcji
2
multilac też lubię, dla córki kupuję baby, sprawdził się już nie raz, nie trzeba go trzymać w lodówce i ma dobry skład, te najbardziej przebadane i bezpieczne szczepy bakterii
 

Joana85

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2020
Posty
14
Punkty reakcji
0
Gdy pojawia się dziecko to domowa apteczka powiększa się coraz bardziej. U mnie ostatnio musieliśmy sobie radzić z problemem zaparć u mojego dziecka. Farmaceutka poleciła mi czopki evaqu bambini. Okazały się bardzo skuteczne. Są naturalnie, nie uzależniają, stosujemy tylko w razie potrzeby.
Zapasowe opakowanie mam w apteczce.
 

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
do swojej apteczki kupiłam spray vaxol do uszu, nadaje sie także dla dzieci, a to własnie one mają największy problem z zatykaniem uszu woskowina, spray ma bardzo wygodny aplikator, można go bezpiecznie używać przy maluszkach nawet
 

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Termometr bezdotykowy np. iXellence TEMP TriColor - najbardziej dokładny i chyba jedyny posiadający pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.
 
Do góry