Aparat stały

LaTReC

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2009
Posty
111
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Rzeszow/Usa
No ja tez mialem jakies 6lat temu n0silem 4 lata ;) przez pierwsze 2 tyg przyjmowalem tylko zupki LoL
 

Wario

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
jest źle na początku i przy wiekszych wadach.. przez pierwszy tydzień jjesz wszystko czego nie musisz zbytnio gryźć..
Raczej to zależy od tego jak kto znosi ból. Założyłem i bardzo szybko wcinałem twardsze warzywa a nie miałem małej wady. Okupiłem to co prawda szybszym odklejeniem się takich kuleczek z zamków na 3-kach i 5-kach (i tak miały się odkleić, ale nieco później), przez co oprócz podrażnienia np pierścieniami miałem jeszcze podrażnienia od tych haczykowatych zakończeń. Ogólnie to po ok tygodniu już nie czułem w ogóle, że mam coś w buzi a przez ten czas nie cierpiałem za bardzo. Po samych wizytach odczuwam lekki dyskomfort przez kilka dni i wolę jeść rzeczy raczej miękkie, ale to też kilka dni. Czasami zdarza się tak, że jakiś ząb poboli przez 1-2 dni przy jedzeniu twardszych owoców (najlepiej jest je kroić na małe kawałki). Za to np koleżanka nie ma tak fajnie. Przez ponad tydzień od założenia jechała na zupkach bo ją wszystko bolało, każda wizyta (comiesięczna) to jest sporo bólu i ogólnie mówi, że jest nie przyjemnie. Wszystko zależy od tego jak Ty znosisz to wszystko. Możesz nie czuć nic, możesz odczuwać mały dyskomfort a może Cię bardzo boleć.
Co do kosztów to u mnie przedstawiają się następująco:
- aparat 2000zł (estetyczny, najzwyklejszy metalowy kosztuje 1300zł);
- wizyty 80zł. Raz na 2 miesiące. Za wymianę drutów nie płacę nic. Bywało tak, że wymieniła mi tylko ligatury, a zdarzało się tak, że szedł nowy drut, ligatury, podkręcała ściągi (takie metalowe krzyżujące się pręciki służące do zamknięcia szpar po usuniętych zębach) i zakładała nowe łańcuszki i cena zawsze była taka sama.

Ogólnie polecam każdemu. Nie żałuję ani złotówki wydanej na to wszystko i jestem bardzo zadowolony z rezultatów oraz z tego, że aparat wyrobił u mnie sporo dobrych nawyków.
 

Nicola

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
78
Punkty reakcji
0
Jeżeli ktoś z was jest z Częstochowy i zamierza skorzystać z porady ortodonty to ja polecam ten punkt Specjalistyczny Gabinet Ortodontyczny lek. stom. Marek Parchański na Pużaka 13.
 

NinaKowalska

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2017
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek nie gra tutaj roli ;) Ja planuję założyć, a mam 27 lat - póki co stomatolodzy przygotowują mi wszystkie ząbki, robimy niezbędne poprawki i niedługo zakładamy. Swoją drogą jestem pod wrażeniem opieki jaką dostałam w Eurodentalu i teraz jestem pewna, że już niedługo będę mieć piękny uśmiech.
 

stosik11

Zbanowany
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Zgadzam się, ja zakładałam aparat po 30 i efekty są świetne. Już jestem na ostatniej prostej do zdjęcia aparatu :) To wszystko dzięki mojej pani dotkror, do której chodzę w Rock Your Smile (Warszawa). Klinika jest super, nie bez powodu cieszy się taką renomą. Teraz są nowe lokalizacje - oprócz Warszawy mają gabinety w Poznaniu i Katowicach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry