Aparat stały

tomek0412

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Czy orientuje się ktoś z was do którego roku życia można nosić stały aparat na zęby?
Chodzi mi o to że chciałbym go sobie kupić w wieku 20-21 lat i nie wiem czy wtedy jeszcze te zęby się wyprostują.
A tak wogóle to ile taki aparat może kosztować na górną szczękę i ile czasu trzeba go nosić aby dał jakieś efekty?
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Aparat kosztuje ok 5000tys (przynajmniej tyle chcą ode mnie,a mam 18lat), potem przez dwa lata comiesięczne wizyty za 200 zł każda.
Powiedzili mi, że im wcześniej tym lepiej, ale powinny się wyprostować. Można założyć w kadym wieku, tylko potem jest już coraz trudniej osiągnąć pożądany efekt
 

tommy125

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Gdynia
Łoł... :szok: 5 tysięcy ?! 2 stówy każda wizyta ? To chyba taki ze złota. Ja też chce założyć sobie aparat stały, i za jedną obręcz zaśpiewali sobie 1600, a ja potrzebuje dwóch i musze zapłacić 3200 i będe miał taki przezroczysty, mniej widoczny. A za wizyte, też comiesięczną z 50 zł, chyba. A nosić będe go z ponad rok, albo z 2 lata.
 
W

wroneczki4

Guest
5 tysięcy to chyba jest za komplet...
Ja będę zakładał sobie aparat, ale albo przeźroczysty, albo biały żeby nie rzucał się w oczy.
To ile będziesz nosił zależy od stanu skrzywienia( z tego co wiem).
 

tomek0412

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Aparat kosztuje ok 5000tys (przynajmniej tyle chcą ode mnie,a mam 18lat), potem przez dwa lata comiesięczne wizyty za 200 zł każda.
Powiedzili mi, że im wcześniej tym lepiej, ale powinny się wyprostować. Można założyć w kadym wieku, tylko potem jest już coraz trudniej osiągnąć pożądany efekt

Chodzi mi o poważną odpowiedź.
Nie jest to duże skrzywienie,ząbki są lekko przekręcone.

Podłączając się jeszcze do tematu:czy może nie urosnąć wogóle jeden ząb,bo mi nie urósł.
 

Tajemniczy9191

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
457
Punkty reakcji
3
Wiek
34
znajdz takiego ortodontę co leczy aparatami wyjmowanymi, ja mam taki, zakładam na noc choć ile sie da to sie nosi jak mozesz to i w dzien lepiej dla Ciebie. 800zł kosztował i wizyty co 3-4miechy po 50-70zł .
 

tommy125

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Gdynia
Ale przecież taki aparat wyjmowany, jest dla dzieci, dla zębów mlecznych i rosnących stałych, tak mi się przynajmniej wydaje, może mi się źle wydawać.
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Nie jestem ortodontą więc nie wiem jak jest naprawdę, ale wg mnie stałe są skuteczniejsze... masz je cały czas na sobie i te zęby czały czas 'pracują' a taki wyjmowany niby fajny, bo nikt nie musi widzieć, że nosisz i w ogóle, ale wydaje mi się, że wtedy dłużej trzeba go nosić... ale nie wiem jak jest naprawdę :p
 

Chrupka_xD

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
199
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
T-n
Z tego co wiem, to aparat stały można nosić w każdym wieku.
Co do długości noszenia, to zależy od tego jak bardzo masz krzywy zgryz i tego ile masz lat, np. ja jak miałam 18lat i bardzo pokrzywione zęby nosiłam 1,5 roku.
Cena? zależy od ortodonty. Mój kosztował 3600zł za całość nie wliczając comiesięcznych wizyt, każda po 100zł, wymiana drutów 200zł.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Aparat kosztuje ok 5000tys (przynajmniej tyle chcą ode mnie,a mam 18lat), potem przez dwa lata comiesięczne wizyty za 200 zł każda.
To nie wiem, gdzie ty u ortodonty byłaś. Mnie każdy łuk wyniósł 1000 zł (czyli łącznie góra i dół 2000) a każda wizyta maks. 100 zł. Czasami 50, różnie. Nosiłem trzy lata, zdjąłem jakieś dwa tygodnie temu i jestem bardzo zadowolony.

A co do wieku, to moja ciocia, która ma ponad 30 lat nosi aparat. Wiek nie ma znaczenia, chociaż im wcześniej tym lepiej. Później trzeba długiego czasu, żeby wyprostować zęby.
 

kathe92

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
126
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
Nieważne ile masz lat- masz zdrowe zęby i stać Cię na leczenie? Proszę bardzo. Tylko im później się założy, tym dłużej nosi. No i jaka jeszcze wada (ale to już tyle razy zostało napisane ;] ) Mnie założenie aparatu na górę kosztowało 1500 zł. Całe leczenie miało kosztować 3000, ale z cenami i czasem sporo się podnieśli i teraz to już nie wiem ile za niego zapłaciłam. Ściągają mi go we wrześniu. Wizyta na początku kosztowała 50 zł, a teraz 70 zł. Zmiana łuku to 100 zł. Ja byłam w Instytucie Stomatologii i jeszcze tam się leczę. Miałam nosić max 2 lata a noszę przeszło 3.

A i ząb może nie urosnąć. Pomyśl sobie, że ja nie mam dwóch piątek na górze :D Tzn teraz już mi jedna urosła, bo zrobili jej miejsce i wyszła z kości. A na dole też nie mam piątki. Powinnam nosić aparat tez na dół, no ale niestety nie stać mnie teraz na to. :/ W sumie bez tego to da się żyć :)
 

kathe92

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
126
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
Ból do wytrzymania :) Jak nakładają jakieś łańcuszki i przesuwają zęby to trochę poboli przez kilka dni, ale tak ma być. Pierwszego dnia nie da się nic ugryźć jeżeli założą sprężynkę do otwierania szpar między zębami.
Nic wielkiego i strasznego. :)
 

Tajemniczy9191

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
457
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Ale przecież taki aparat wyjmowany, jest dla dzieci, dla zębów mlecznych i rosnących stałych, tak mi się przynajmniej wydaje, może mi się źle wydawać.


mylisz sie ;] dzieckiem nie jestem a taki aparat mam, i sie ciesze bo nie widac go w dzien i efekty moze i wolniejsze ale nie przeszkadza i taniej.
 

Capone

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2008
Posty
291
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Centrum
5 tyś i 2 stówy wizyta? :lol: To Cie ładnie wydymali :D Ja płaciłem za komplet 2300 i 5 dych wizyta co pół tora miecha.Ogólnie to polecam,troche sie czaiłem z założeniem,ale w końcu sie zdecydowałem i po 8 miechach jestem naprawde za:cenzura:iście zadowolony z efektów (nie miałem jeszcze drucika zmienianego nawet).

Niektórzy ortodonci po zdjęciu aparatu,naprawde przyłożą sie do usuwania kamienia nazębnego,a efekt można uzyskać niemal identyczny jak wybielanie.

Jeżeli tylko finanse Cie nie blokują,nie ma sie nad czym zastanawiać.
 

zoombie

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
Ceny zależą od miasta i ortodonty.
Sam mam stały aparat. Mieszkam w Łodzi. Miałem dwie opcje:
- 1500 zł za listwę czyli 3k zł za cały aparat. Wizyty bezpłatne. Płacę (50zł) jedynie wtedy gdy zmieniam odrutowanie, a nie za to że ortodonta spojrzy i powie, że ładnie się prostują. 2 lata noszenia.
- 2000 zł za listwę. Rzadsza wymiana odrutowania (dzięki czemu zwraca się większy koszt za listwę) i 1,5 roku noszenia.

Wybrałem tą druga opcję. Do tej pory miałem 5 zmian odrutowania (3x góra i 2x dół). Aparat miałem zakładany we wrześniu zeszłego roku i według ortodonty będę mieć zdejmowany około grudnia/stycznia. Nie mam harmonogramu wizyt. Ortodonta ustala kiedy chce skontrolować postępy lub poprawić gdy np drut się zsuwa, nakładka spadła itp. Jak wspominałem takie oblukanie jest bezpłatne. Możliwe, ze w ciągu roku ceny trochę się zmieniły.

Jestem zadowolony z efektów aparatu. Jest wart uciążliwego wydłubywania warzyw z zębów przez 1,5 roku... ;)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Ale przecież taki aparat wyjmowany, jest dla dzieci, dla zębów mlecznych i rosnących stałych, tak mi się przynajmniej wydaje, może mi się źle wydawać.
takie aparaty nosza też osoby dorosłe, ale nie wiem dlaczego. kosztuje ok.800zł(przynajmniej w moim miasteczku) i daje taki sam efekt jak aparat stały z tym że prostowanie trwa trochę dłużej..
 

Confusion

Zbanowany
Dołączył
15 Styczeń 2009
Posty
452
Punkty reakcji
5
W takim wieku można nosić jeszcze aparat.
Ja mam nosić 2 lata.
Za jedną szczenkę zapłaciłam 1500 zł.
Wizyty co 5 miesięcy po 50 zł ;]
Pozdr;']
 

NajnaRN

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Olsztyn
Ja za swój płaciła 3tys. ale to na górę i dół to za samą górę to 1500zł.
A można nosić go w każdym wieku, efekt widać po roku czasu a aparat nosi się 2lat do 2.5.
Po zdjęciu aparatu są jeszcze dodatkowe koszta bo musisz wyrobić płytki retencyjne ok. 800zł. i je nosi się przez tyle samo czasu co aparat stały.
 
Do góry