Aparat stały ortodontyczny

marta_aparatka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
30 maja b.r będę mieć zakładany aparat stały. Boję się, że podczas zakładania będzie mnie coś boleć...
Czy może ktoś z Was ma założony taki aparat i wie co to za uczucie przy zakładaniu?
Piszcie ;)

No, i pozdrawiam wszystkie "aparatki i aparatkowców" :p
 

JumbieTH

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2008
Posty
22
Punkty reakcji
0
Ja nosze od grudnia na gorze i od marca na dole. Zakładanie aparatu zaczyna się od polerowania albo czyszczenia zębów urządzeniem podobnym do borowania ale nie boli. Pozniej nakladają ci klej na zęby i przyklejają zamki. Susza każdego zeba po kolei. Pozniej wkladają ci drut w zamki co tez nie boli i go ucinają żeby nie haczył.

Ja mam aparat droższy wiec mnie zęby prawie wcale nie bolą a jeśli ty będziesz miala ten najtanszy to podobno boli ale da sie przezyc. Po miesiacu, dwoch widac rezultaty.

Podsumowujac samo zakladanie nie boli.
 

olapol1993

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
408
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Miasto
No one knows :)
Jest już temat o aparatach ;) A co zakładania to nic nie boli, możesz jedynie odczuwać dyskomfort podczas zakładania pierścieni (mi orto wbijał je takim małym "młoteczkiem" bo miałam zęby niewystarczająco rozszerzone, ale i tak nie bolało). Najgorzej jest 3-4 dni po założeniu, zęby bolą jak cholera nic zjeść nie można, aparat obciera... Myślałam, że zaraz sobie wyrwę te druty ;P A potem to już luz ;)
 

lady.

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Miałam aparat kilka lat temu, nosiłam rok na górze. Zakładanie- nieprzyjemne, ale bezbolesne. Mnie dentystka zadrapała przypadkowo dziąsło ale ja mam wybitnie wrażliwe. Potem ciężko się przyzwyczaić do nacisku, ale to zależy jaką masz wadę zgryzu i jak mocno będzie naciągnięty drut. Najgorsze co w nim wspominam to końce drutów, jakby nie były przycięte zawsze sobie podrapałam policzki.
 

vivianka

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
217
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
dolnoślaskie
Ja noszę aparat jakiś miesiąc. Zakładanie nie bolało prawie wcale, nawet nie skapnęlam się kiedy już bylam "odrutowana" :)
1 dzień po założeniu czuć nacisk na zęby, ale jest to do przeżycia - jak wszystko:p
 

wiki00zenada

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Lublin
ja też będę miała aparat nie długo... boje sie, że przez niego chłopak mnie rzuci.. :(
 

izuniakn

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
354
Punkty reakcji
0
boje sie, że przez niego chłopak mnie rzuci.. sad.gif
Jeżeli rzuci, to znaczy, że nie kocha !
A to on nie wie, że masz miec ? Czy wie i Ci mówi, że Cię zostawi, jak Ty będziesz to miec ?
 

MałgorzataS

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
79
Punkty reakcji
0
Nie boli.. Tylko później jak nie będziesz używała wosku będą bolały Cię policzki, bo aparatem możesz powyrywać sobie trochę skóry.
 

Aparacikowa :D

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja będę miała stały : P
Yeaaah ! Dzisiaj była moja pierwsza wizyta a już mam zapowiedziany termin na zakładanie x3
Lubicie waszych ortodontów lub ortodontki ?
 

estefan4

Zbanowany
Dołączył
29 Czerwiec 2010
Posty
45
Punkty reakcji
0
Zakładanie aparatu dla mnie nie było wcale bolesne. Chwilę po założeniu czy potem już po wizytach kontrolnych odczuwam ból, ale nie jakiś nie do zniesienia. Zęby pracują :) A swoją panią doktor w Rock Your Smile bardzo cenię, to świetna specjalistka, a przy tym miła i pomocna osoba, która cierpliwie i wyczerpująco odpowiada na moje pytania :)
 
Do góry