Aparat Stały Na Zęby

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
zawsze sie tu mądrzyłam, a teraz ja mam pytanko ;) no więc mam aparacik kosmetyczny na górnej szczęce już prawie 18 miesięcy i nadszedł czas podłączenia do aparaciku dwójki, która nareszcie została odsłonięta przez trójkę :) dwójeczka jak wiadomo jest z tyłu i trzeba ją teraz wysunąć na swoje miejsce, ortodontka wzięła mi ostatnio odcisk z dolnej szczęki i mówiła mi, ze na następnej wizycie założy mi płytkę dzięki której będzie możliwe wysunięcie tej dwójki w górnej szczęce i będę to nosiła od 2-3 miechów.. o co dokładnie chodzi?? czy ktoś wie jak to wygląda?? i czy się sepleni?? bo ortodontka tłumaczyła mi to ale szczerze mówiąc niewiele z tego zrozumiałam :p takze czekam na informacje od was ;)
 

aparatka_16

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
no ja właśnie tesh się bardzo cieszę bo miałam mieć we wrześniu zakładany a będę miała 30 sierpnia czyli 3 dni przed rokiem szkolnym więc mniej więcej będę mogła już się przystosować :p
a dzień przed założeniem idę na separację :)

czy może ktoś wie jak się czyści separatorki i czy wogóle trzeba?


separatorki czyścisz przy myciu zębów, nie musisz ich wyjmować a nic
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
separatorki czyścisz przy myciu zębów, nie musisz ich wyjmować a nic
no powino sie dać je tam wyczyścić ale w moim przypadku sie to nie udawało :/
i szanuje tych ktorzy sa tacy zdolni i utrzymuja czystośc bez wyjmowania :p

KaSiAaaa jeden dzień wytrzymasz :p
 

Eva_

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
nie no rozumiem ;p

zakładanie z tego co się orientuję nie powinno boleć wogóle ;p
oczywiście nie jest to na pewno przyjemne ;p

najgorsze są podobno 3 dni PO założeniu ale to wkrótce mija i podobno po następnych naciąganiach już tak bardzo nie boli ;p

napisz może kiedy ci zakładają?
bo ja tesh będę miała dopiero zakładany ;p
ale już dużo o nim czytałam ;p


Nie zakładanie nie boli wogóle wcale. tylko gdy juz zamkniesz buzie. to tak troche dziwnie
Prawda ze 3 dni Po załozeniu są najgorsze. buzia puchnie troche. poraniona jest w środku i boli czy jedzeniu
mówieniu czy śpiewaniu , mi picie najlepiej wychodziło xD :lol:

Pierwszego dnia wogóle nie czuć aparatu ale drugiego niestety ...
I niektózy wstydzą się go co powiedzą inni .

Ale czego nie robi się dla ładnego uśmiechu

Pozdrawiam =*


Mi pani dała taki wosk w pudełku, który sie roztapia i smaruje na aparat
aby nie raniło gdy juz jest tragicznie i naprawde pomogło. nie tak dużo ale
zmniejszła sie opuchlizna i miałąm mniej poranione w środku :D
 

MaryHuana

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
343
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ukłoń się do jej martwych stóp..
aparat metalowy kosztuje 1400zl na górne zęby i tyle samo na dolne czyli razem 2800zł. Jeśli natomiast chodzi o estetyczny to 2500 kosztuje na górne tyle samo na dolne czyli razem 5000zł. Jest różnica prawda?
Dalej...
Wizyta kosztuje 200zł.
Plan 200zł.
Zdjęcia rendgen 130zł
Wizyta po założeniu aparatu raz na m-c przez dwa lata.
Przed założeniem 3 wizyty.
Czyli razem podliczając przy aparacie metalowym koszty wynoszą: 7 930zł.
A przy estetycznym: 10 130zł.
To tyle.
 

Ka$ka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Far far away...
Tak...

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

A wiecie może czy te separatorki mogą poprostu wylecieć? (sorry że ja tak o niech nawijam ale mam mieć zakładanie nieługo więc chcęwiedzieć...) I czy to prawda że separacja zębów jest najboleśniejsza? Nawet boleśniejsza od naciąganie aparatu???

Prossę o odpowiedzi.... :eek:k:
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
jesli zeby zostaną wystarczająco odsuniete to separatorki moga wyleciec

a separacja jest naprawde bolesna, ale w moim przypadku były najgorsze 3 pierwsze poranki
budziłam sie o świcie z ogromnym bolem zebow i nie umiałam zasnąć i nawet jako najwiekszy przeciwnik tabletek musiałam z nich skorzystac bo nie dało sie wytrzymac :/
 

lady_mimoza

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2007
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wrocław
nie czytalam wszystkich stron, bo troche dużo tego. chciałam się was dowiedziec cos na temat apratatów retencyjnych (?), które nosi się po zdjeciu apratu stalego. niedlugo bede miec sciagany staly i noszenie tych pozniej jest konieczne? jak to wygląda w ogole?
 

dreampoison

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
hej ..mam okulary,wszyscy mowia ze one dadaja mi uroku ;) bede miala aparat..zmierzam juz w tym kierunku,bo kiedys balam sie i nie chcialam go miec :( myslalam ze wszyscy beda sie smialai i wogole..
ale ostatnio rozmawialam z chlopakiem.powiedzial ze kocha mnie taka jaka jestem ale cieszy sie ze zdobylam ise na odwage ii chce aparat.tylko zeby nie bylo ze robie to tylko dla siebie..
chce miec na tyle odwagi by to przezwyciezyc i nie przejmowac sie jak ktos bedize sie smial :(:(


przeicez oplaca sie poswiwcic rok czy dwa na to zeby potem cale zycie mialo ise ladne zabki..cio??

<tylko boje sie tego ze jestem w klasie maturalnej i ..ze jakos bede miec problemy z mowieniem..>
 

KkAaSsIiAa

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
510
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Zastanawiam się nad aparatem. Nie mam krzywych zębów, są ładne i prościutkie, tylko że jest jeden problem: mam z przodu zbyt duże szczeliny, bo niektóre zęby mi poprostu nie wyrosły. I teraz nie wiem, czy w takiej sytuacji opłaca się przez rok chodzić z tym aparatem, to chyba jednak troszkę szpeci... Tzn. są podobno takie białe aparaty, chyba porcelanowe, ale jednak je widać. Koleżanki twierdzą, żebym dała spokój, ale ja nie jestem pewna. Uśmiech to jeden z moich największych atutów, chciałabym, aby był idealny...Ale chcę również nadal dobrze wyglądać, a z aparatem to nie wiem...
 

dreampoison

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
hmm..mam p[ytanko jesce ;p
jak chce nosic ten aparat to co pierwsze mam zrobic? isc do dentysty i mu to pow? bo podonbo jakies zjdecia opanoramiczne zebow trzeba..potem wyleczyc zeby..
:(:(
ile mi to zejdzie nuim zaczne nosic?
 

Carolinee

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jutro będe miała zakładany aparat stały na zęby :( i troszke sie boje bo to podobno boli a w piątek mam isć na imrezke do kumpeli no i nic nie bd mogła jeść tylko pic albo papki:(( Ale boje sie żeby nie popsuć impry swoim narzekaniem na ból no i oczywiscie zamiast sie dobrze bawic to płakać z bólu... Czy to mozliwe??? Odpowiedzcie błagam!!

hmm..mam p[ytanko jesce ;p
jak chce nosic ten aparat to co pierwsze mam zrobic? isc do dentysty i mu to pow? bo podonbo jakies zjdecia opanoramiczne zebow trzeba..potem wyleczyc zeby..
:(:(
ile mi to zejdzie nuim zaczne nosic?

No najpierw musisz isc do dentysty racja ale to on musi zadecydować czy bedziesz go musiał nosić bo jeżeli chcesz dla przyjemnosci to spoko ale jeżeli uważasz ze masz krzywe czy coś to lepiej niech on zadecyduje aha i nie do dentysty tylko do ortodonty potem będziesz musiał mieć rzeczywiscie wyleczone zęby ale to zależy od stopnia w jaki sposób masz je do wyleczenia.. ja np. mam jutro zakładany aparat ale najpierw wiesz.. wizyty u ortodonty musiałam zdjecie panoramy zebów zanosic i nie musiałam miec wcale wyrywanych bo stwierdzili ze sie zmieszczą a niedawno moze 3 dni temu byłam u denstysty na czyszczeniu dokładny zębów i wzięli 70zł nie bolało zbytnio:p Powiedzieli że musze mieć jeszcze pozakładane plomby ale to moga być po założeniu aparatu bo on w tym nic nie przeszkadza no i aparacik metalowy 2.800zł kosztuje:(( Ja mam na góre i dół:)) Aha i jeszcze tylko chciałam dodać ze 3 dni temu pomiędzy te tylne zeby miałam wstawiane takei dziwne gumeczki xd Tak mi je tam wepchnęli do jutraxD Bolało anwet to a co dopiero jutro:(( Ohh boje sie odpowiadać szybko:((
 

Ka$ka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Far far away...
hej ..mam okulary,wszyscy mowia ze one dadaja mi uroku ;) bede miala aparat..zmierzam juz w tym kierunku,bo kiedys balam sie i nie chcialam go miec :( myslalam ze wszyscy beda sie smialai i wogole..
ale ostatnio rozmawialam z chlopakiem.powiedzial ze kocha mnie taka jaka jestem ale cieszy sie ze zdobylam ise na odwage ii chce aparat.tylko zeby nie bylo ze robie to tylko dla siebie..
chce miec na tyle odwagi by to przezwyciezyc i nie przejmowac sie jak ktos bedize sie smial :(:(
przeicez oplaca sie poswiwcic rok czy dwa na to zeby potem cale zycie mialo ise ladne zabki..cio??

<tylko boje sie tego ze jestem w klasie maturalnej i ..ze jakos bede miec problemy z mowieniem..>

posłuchaj...
ja mam co prawda dopiero 14 lat ale również noszę okularki =) ale to nie wszystko... powszechnie w klasie jestem uważana za kujonkę bo dobrze się uczę...
więc pamiętaj że nie jesteś sama! a poza tym masz chłopaka który CIĘ KOCHA więc nad czym jeszcze się zastanawiasz? ZAKŁADAJ!
problemów z mówieniem nie ma rzadnych! (tak przynajmiej wypowiadają się specjaliści i forumowicze) a jeżeli ktoś się będzie śmiał to go olej! tym to się wogóle nie przejmuj!
 

Ka$ka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Far far away...
Zastanawiam się nad aparatem. Nie mam krzywych zębów, są ładne i prościutkie, tylko że jest jeden problem: mam z przodu zbyt duże szczeliny, bo niektóre zęby mi poprostu nie wyrosły. I teraz nie wiem, czy w takiej sytuacji opłaca się przez rok chodzić z tym aparatem, to chyba jednak troszkę szpeci... Tzn. są podobno takie białe aparaty, chyba porcelanowe, ale jednak je widać. Koleżanki twierdzą, żebym dała spokój, ale ja nie jestem pewna. Uśmiech to jeden z moich największych atutów, chciałabym, aby był idealny...Ale chcę również nadal dobrze wyglądać, a z aparatem to nie wiem...

wiesz... jeżeli twój uśmiech jest dla ciebie sprawą ważną to zdecyduj się! a ten aparat porcelanowy nawet wygląda fajowo na zębach... naprawdę dodaje uroku! (ja tak uważam) i przede wszystkim nie słuchaj koleżanek tylko siebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czego tak naprawdę chcesz i co by było lepsze dla twoich zębów! ja sądzę że powinnaś założyć ten aparat! powodzenia!

hmm..mam p[ytanko jesce ;p
jak chce nosic ten aparat to co pierwsze mam zrobic? isc do dentysty i mu to pow? bo podonbo jakies zjdecia opanoramiczne zebow trzeba..potem wyleczyc zeby..
:(:(
ile mi to zejdzie nuim zaczne nosic?

po pierwsze nie do dentysty tylko do ortodonty... ale jeżeli się takowego nie zna to można iść do dentysty i zapytać co on o tym sądzi i zapytać go o adres dobrego ortodonty
u ortodonty odbywa się konsultacja, pobierane są wyciski zębów dostaje się skierowanie na zdjęcia i podejmuje decyzję na kolejnych wizytach
oczywiście zęby muszą być wyleczone... czasem usunięte (ale warto!)

nim zaczniesz nosić może minąć nawet rok bo nie wiadomo czy ortodonta będzie miał wolne miejsca...

ale zachęcam by zadbać o swoje ząbki ;)

Jutro będe miała zakładany aparat stały na zęby :( i troszke sie boje bo to podobno boli a w piątek mam isć na imrezke do kumpeli no i nic nie bd mogła jeść tylko pic albo papki:(( Ale boje sie żeby nie popsuć impry swoim narzekaniem na ból no i oczywiscie zamiast sie dobrze bawic to płakać z bólu... Czy to mozliwe??? Odpowiedzcie błagam!!
No najpierw musisz isc do dentysty racja ale to on musi zadecydować czy bedziesz go musiał nosić bo jeżeli chcesz dla przyjemnosci to spoko ale jeżeli uważasz ze masz krzywe czy coś to lepiej niech on zadecyduje aha i nie do dentysty tylko do ortodonty potem będziesz musiał mieć rzeczywiscie wyleczone zęby ale to zależy od stopnia w jaki sposób masz je do wyleczenia.. ja np. mam jutro zakładany aparat ale najpierw wiesz.. wizyty u ortodonty musiałam zdjecie panoramy zebów zanosic i nie musiałam miec wcale wyrywanych bo stwierdzili ze sie zmieszczą a niedawno moze 3 dni temu byłam u denstysty na czyszczeniu dokładny zębów i wzięli 70zł nie bolało zbytnio:p Powiedzieli że musze mieć jeszcze pozakładane plomby ale to moga być po założeniu aparatu bo on w tym nic nie przeszkadza no i aparacik metalowy 2.800zł kosztuje:(( Ja mam na góre i dół:)) Aha i jeszcze tylko chciałam dodać ze 3 dni temu pomiędzy te tylne zeby miałam wstawiane takei dziwne gumeczki xd Tak mi je tam wepchnęli do jutraxD Bolało anwet to a co dopiero jutro:(( Ohh boje sie odpowiadać szybko:((

wzasadzie to nie mam ci już co odpowiadać bo już po wszystrkim...

ale to ty napisz jak było? bardzo boli?

Też bym chciala miec ale nie mam kasy

no szkoda... ale może jakoś po znajomości?






ale może teraz ktoś mi pomoże ktoś kto miał separację zębów... bardzo się jej boję... czy jest aż tak strasznie i czy boli gorzej niż po nałożeniu aparatu?
(ja będę miała separację na dzień przed założeniem aparatu czyli za 5 dni boję się...) czy sama separacja boli czy tylko po niej jest źle?
 

harry2c

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hej :D mam mieć aparat od środy i tylko na 8 zębów na gore a na dół jakąś blokadę. Mógłby mi wyjaśnić czym jest owa blokada? Wcześniej jakieś 10 lat nosiłem wyjmowany ale prawie nic to nie dało, tylko ten dół mam całkiem niezły.
 

Ka$ka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Far far away...
Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Aparat będę miała zakładany na 3 dni przed pójściem do szkołyboję się czy tego 3 no powiedzmy 4 dnia będzie bolało i w szkole będe się zwijała i ryczała z bólu... czy to możliwe?

Czy jeżeli zakłada się tylko na górną szczę kę to oznacza że będzie bolało mniej niż po założeniu na obie?

I czy gorsza jest separacja zębów czy ten ból po naciąganiu (chodzi mi o 3 dni po założeniu aparatu)?

PROSZĘ o szybkie odp bo za 6 dni mi zakładają ...

BARDZO SIĘ BOJĘ...
 

GaaraOfTheDesert

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
Sand Village
KaSiAaa nie przejmuj się tak, to naprawde nie jest takie straszne :) Jeśli nie masz dużej wady, jakieś wtłoczenie czy coś to nic nie bedzie bolało! Przynajmniej nie tak jak to sobie wyobrażasz :) Zapewniem cie, ze nie bedziesz się zwijała z bólu ani ryczała :) Taki aparat boli przez pierwsze 3/4 dni [ tydzien, nie dłużej] a do rozpoczęcia szkoły na pewno ból minie lub ustanie. Jeśli jednak będzie cie bolało weźmiesz jakąś aspirynkę i tyle ;) ;) ;)
Trzymam kciuki i żeby Cie nie bolało ;)
 
Do góry