Aparat Stały Na Zęby

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
Nie ma za co ;) drobiazg :)

Też na początku się bałam, najbardziej usuwania ząbków i ogólnego efektu jak będę wyglądała w tym aparaciku :p ale im blizej było założenia tym bardziej nie mogłam się doczekac tego dnia ;)

Powodzonka życzę i jak już założysz to napisz jak wrażenia i wogóle ;)
 

Ka$ka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Far far away...
mam mieć założony od wrześnie ech... :/ nie no w sumie perspektywa pięknego uśmiechu to jakoś dam radę :D

heyka! effciaa16 to mamy ten sam kłopocik :p

ale naczytałam się i naprawdę warto!

Nie ma za co ;) drobiazg :)

Też na początku się bałam, najbardziej usuwania ząbków i ogólnego efektu jak będę wyglądała w tym aparaciku :p ale im blizej było założenia tym bardziej nie mogłam się doczekac tego dnia ;)

Powodzonka życzę i jak już założysz to napisz jak wrażenia i wogóle ;)

Jasne że napiszę ;)

To może ja jeszcze raz zapytam kogoś kto miał separację zębów czy separacja jest bardzo bolesna i jak długo to trwa i kiedy się stosuje....?
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
1. Na czym polega separacja, jak długo ona trwa, czy jest bardzo bolesna i czy wykonuje ją się zawsze?
separacja nie jest wykonywana zawsze wszystko zależy od ułożenia zębów. Chodzi o to by rozsunąć zeby (7 i 5 od 6) by zmeiscił sie aparat.
Niestety jest to bolesne :/
wsadź sobie palce do ust i ściśnij zęby jak najmocniej. Taki mniej więcej jest ból tylko ze przez dłuższy czas.
Ja to właśnie teraz przezywam tylko ze trochę dłużej niż większość ludzi bo moja dentystka chyba nie za bardzo mnie lubi i pojechała na wakacje. I zamiast mieć je tydzień mecze sie juz 2 tygodnie :/
A najgorsze jest to ze w te gumeczki wchodzi jedzenie i nie da sie go wyciągnąć...a wiadomo co sie robi z żarciem po jakimś czasie.
Fakt że gumki można wyciągnąć ale z wkładaniem jest gorzej
ale ja juz znalazłam pomysł na wkładanie wiec co jakiś czas je wyciągam i nie mam problemów z rozkładającym sie obiadem w moich ustach :p

a jeśli chodzi o seplenienie to raczej nie przez separatory...
 

malajka84

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
40
elo elo, ja to tu nowa =) (Ania tak w ogóle =)) i szczerze mówiąc to przeraża mnie to wszystko co tu piszecie, a u mnie niestety aparat jest konieczny, ale boję się iść nawet do ortodonty =(... a wadę mam dość dużą niestety ;/... pominę fakt, że mimo, że jest to u mnie konieczne to brakuje mi na to kasy ;/... no i nie wiem co mam zrobić =(... jak kiedys byłam u ortodonty to powiedział mi, że do usuniecia bym miała 4 zęby no i zrezygnowałam, powiedziałam "co to to nie" i nigdy wiecej nie wróciłam =(... dlatego teraz na słowo "ortodonta" czy "dentysta" ogarnia mnie panika i zazdroszczę Wam wszystkim co już macie aparaciki i macie to wszystko za sobą =) mam nadzieje, że zdobędę troche kasy i się jakoś nastawie psychicznie bo narazie to wyglądam jak wampir =P...
 

lady_mimoza

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2007
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wrocław
ja też mam aparat. miałam mieć usuwane 4 zeby, ale powiedzialam, że nie dam sobie nic wyrwac. i jakos wszystko jest dobrze bez tego wyrywania
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
ja też mam aparat. miałam mieć usuwane 4 zeby, ale powiedzialam, że nie dam sobie nic wyrwac. i jakos wszystko jest dobrze bez tego wyrywania

no tak, ale niestety przy niektórych wadach konieczne jest usunięcie ząbków :p

zawsze sie tu mądrzyłam, a teraz ja mam pytanko ;) no więc mam aparacik kosmetyczny na górnej szczęce już prawie 18 miesięcy i nadszedł czas podłączenia do aparaciku dwójki, która nareszcie została odsłonięta przez trójkę :) dwójeczka jak wiadomo jest z tyłu i trzeba ją teraz wysunąć na swoje miejsce, ortodontka wzięła mi ostatnio odcisk z dolnej szczęki i mówiła mi, ze na następnej wizycie założy mi płytkę dzięki której będzie możliwe wysunięcie tej dwójki w górnej szczęce i będę to nosiła od 2-3 miechów.. o co dokładnie chodzi?? czy ktoś wie jak to wygląda?? i czy się sepleni?? bo ortodontka tłumaczyła mi to ale szczerze mówiąc niewiele z tego zrozumiałam :p takze czekam na informacje od was ;)
 

Ka$ka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Far far away...
elo elo, ja to tu nowa =) (Ania tak w ogóle =)) i szczerze mówiąc to przeraża mnie to wszystko co tu piszecie, a u mnie niestety aparat jest konieczny, ale boję się iść nawet do ortodonty =(... a wadę mam dość dużą niestety ;/... pominę fakt, że mimo, że jest to u mnie konieczne to brakuje mi na to kasy ;/... no i nie wiem co mam zrobić =(... jak kiedys byłam u ortodonty to powiedział mi, że do usuniecia bym miała 4 zęby no i zrezygnowałam, powiedziałam "co to to nie" i nigdy wiecej nie wróciłam =(... dlatego teraz na słowo "ortodonta" czy "dentysta" ogarnia mnie panika i zazdroszczę Wam wszystkim co już macie aparaciki i macie to wszystko za sobą =) mam nadzieje, że zdobędę troche kasy i się jakoś nastawie psychicznie bo narazie to wyglądam jak wampir =P...

szczerze mówiąc aby płacić mniej potrzebne są znajomości... ja mam to szczęście i moja mama jest kumpelą mojej ortodontki... ale nie każdy ma taką możliwość :(
niby na wadę zgryzu się nie umiera... ale...
ja aparat będę miała zakładany 30 sierpnia a dzień wcześnniej będę miała separację zębów
mnie narazie tesh wszystko przeraża więc nie jesteś sama :)

jakby co to pisz o każdej porze dnia i nocy:

gg - 7856202
skype - kasia 453
e-mail - kasia29@onet.eu

napewno odpowiem :)
 

Eva_

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jeśli to prawda no to chyba poświęcę się noi założę sobie ten aparat


tak to prawda ze im później tym gorzej a wgl. to coraz bardziej się bedziecie wstydzic i poznacie chłopaka i będziecie
z ładnym uśmiechem, nie ma sie czego wstydzić
naprawde warto xD jezlei ktos sie bedzie naśmiewac z was to znaczy ze nie jest was wart
Pozdrawiam =*
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
aparat kosmetyczny mam już wiele lat...a dokładniej od wczoraj :p
oprócz obdartego języka i bolących zębów narazie jest OK :)
przeraza mnie tylko myśl ze mam z nim spędzić 2 lata i boje sie tego, że wcześniej go znienawidzę, będę chciała go ściągnąć i kupa kasy pójdzie sie trzaskać :/
 

Ka$ka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Far far away...
aparat kosmetyczny mam już wiele lat...a dokładniej od wczoraj :p
oprócz obdartego języka i bolących zębów narazie jest OK :)
przeraza mnie tylko myśl ze mam z nim spędzić 2 lata i boje sie tego, że wcześniej go znienawidzę, będę chciała go ściągnąć i kupa kasy pójdzie sie trzaskać :/

nie martw się! ja tesh będę miała aparat na max. 2 lata. ale tym to się wogóle nie martw! bo ortodonci zawsze podają czas maxymalny! na tym forum nawet jedna osoba się wypowiadała , ze miała mieć aparat na 1,5 roku a zdjeli jej po 6 miesiącach! to wszystko zależy jak będzie się wada kształtować! a poza tym aparat kosmetyczny jest mało widoczny nie? no więc właśnie masz lepiej!

a jeżeli znienawidzisz wcześniej ten aparat to zagryź zęby i powtażaj że dasz radę i że nie jesteś sama!!!

jakby co to wal o każdej porze dznia i nocy:

GG - 7856202
SKYPE - kasia453
E-MAIL - kasia29@onet.eu

aha! a jakby ktoś miał coś do twojego aparatu to zignoruj go i idź dalej z podniesioną głową!

każdy uwież mi po jakimś tam okresie czasu nie patrzy na długonogie blondynki (w sensie idealne dziewczyny) a zaczyna być dla niego ważne wnętrze!
a jeślitak się nie dziej to można mu tylko współczuć i iść dalej!!!!!!!!!!!!!!!

trzymaj się!
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
no mi dentystka powiedziała ze będę nosić dwa lata
mowiła ze po 3-4 miesiącach bede miała juz proste zęby ale, że trzeba nosić dłużej żeby zęby sie nie powykrzywiały gdy sie go ściągnie. Mowiła, że możliwe że bedzie on ściągniety wcześniej ale mam sie nie nastawiać na to bo lepiej nośić dłużej i skuteczniej.
Tak wiec sie nie nastawiam i bedzie on ze mnaą 2 latka :p


shadie od mojej matki znajoma nosiła przez 6 lat...ale podobno było warto bo teraz ma zajefajne ząbki :)
 

Ka$ka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Far far away...
a bardzo boli zakładanie? bo nie chce mi się 8 stron czytać :p

nie no rozumiem ;p

zakładanie z tego co się orientuję nie powinno boleć wogóle ;p
oczywiście nie jest to na pewno przyjemne ;p

najgorsze są podobno 3 dni PO założeniu ale to wkrótce mija i podobno po następnych naciąganiach już tak bardzo nie boli ;p

napisz może kiedy ci zakładają?
bo ja tesh będę miała dopiero zakładany ;p
ale już dużo o nim czytałam ;p
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
mnie nic nie bolało.
podobno miało boleć jaki mi zakładała to cos na 6 ale nie bolało bo miałam bardzo rozszerzone zęby (nosiłam separatory przez 2 tygodnie)
Tylko teraz troche zęby bolą :/
dlatego juz nie śpie, ból zębow obodził mnie przed 8 i niestety nie dało sie zasnąć :/
ale trzeba troche pocierpiec :p
 

Ka$ka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Far far away...
no mi dentystka powiedziała ze będę nosić dwa lata
mowiła ze po 3-4 miesiącach bede miała juz proste zęby ale, że trzeba nosić dłużej żeby zęby sie nie powykrzywiały gdy sie go ściągnie. Mowiła, że możliwe że bedzie on ściągniety wcześniej ale mam sie nie nastawiać na to bo lepiej nośić dłużej i skuteczniej.
Tak wiec sie nie nastawiam i bedzie on ze mnaą 2 latka :p

szybko ci te 2 lata zlecą ;p
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
dopiero wczoraj się dowiedziałam, że mam mieć, ;) 28 znowu mam tam jechać, żeby mi zrobili zdjęcie i coś tam jeszcze, ;p
może jakoś przeżyję. cieszę się, że teraz, a nie później. :}
 

Ka$ka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Far far away...
dopiero wczoraj się dowiedziałam, że mam mieć, ;) 28 znowu mam tam jechać, żeby mi zrobili zdjęcie i coś tam jeszcze, ;p
może jakoś przeżyję. cieszę się, że teraz, a nie później. :}

no ja właśnie tesh się bardzo cieszę bo miałam mieć we wrześniu zakładany a będę miała 30 sierpnia czyli 3 dni przed rokiem szkolnym więc mniej więcej będę mogła już się przystosować :p
a dzień przed założeniem idę na separację :)

czy może ktoś wie jak się czyści separatorki i czy wogóle trzeba?
 

caramella

|wredotka|
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
2 466
Punkty reakcji
0
nie wiem, nie zakladali mi dlatego, że ja mialam dość duze przerwy miedzy zębami i nie było takiej potrzeby

zakładanie nie boli, ale zdejmowanie chyba troche :p
 
Do góry