aparat ortodontyczny

Shona

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2009
Posty
67
Punkty reakcji
0
chce miec aparat ale..
1. czy jak mam zeby ustawione tak ze dolne nie dotykaja gornych to bede musiala nosic aparat ruchomy?
2. nie chce nosic aparatu ruchomego bo nic nie pomaga i slyszalam, ze mozna napisac kartke z tym, ze nie chce.
3. chce miec aparat tylko na gornych zebach i jak mam jedynki tak do srodka wjezdzajace sie to dlugo bede nosic?
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
1. czy jak mam zeby ustawione tak ze dolne nie dotykaja gornych to bede musiala nosic aparat ruchomy?
2. nie chce nosic aparatu ruchomego bo nic nie pomaga i slyszalam, ze mozna napisac kartke z tym, ze nie chce.
To jaki aparat będziesz nosić zależy jaką masz wadę (przy niektórych nie można nosić stałego)i wiek(w młodszym wieku szczęka jeszcze rośnie). Ruchomy pomaga tak jak stały, może tylko trochę dłużej się zejść, ale za to jest wygodniejszy i w razie bólu na początku można go wyjąć.
3. chce miec aparat tylko na gornych zebach i jak mam jedynki tak do srodka wjezdzajace sie to dlugo bede nosic?
Zależy jak bardzo te jedynki wjeżdżają. Zazwyczaj dają 2lat, jednak może być dłużej, krócej...
 

ewen

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
103
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Polecam wizytę u ortodonty tam się wszystkiego dowiesz.
 

emotion67

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2011
Posty
11
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Ale dlaczego nie chcesz nosić ruchomego? Przecież jest o wiele wygodniej i rzeczywiście można ściągnąć jak bardzo boli i powoli się do niego przyzwyczajać, a nie tak od razu z grubej rury. Poza tym gdyby był nieskuteczny to nie byłby stosowany. Ortodonta zresztą doradzi najlepiej.
 

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
Zdecydowanie polecam aparat stały, o wiele krócej czeka się na rezultaty, problem z aparatem ruchomym jest taki, że można go zdjąć, kiedy szczęka boli, ale później ciężko się zmobilizować, żeby znów go włożyć, bo ten ból sam z siebie nie minie, trzeba go przetrwać, niestety tak wygląda proces dochodzenia do piękna - długi i bolesny:)
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Czasami jest tak, że najpierw przez ileś tam miesięcy lub lat nosi się aparat stały, a później po zdjęciu stałego nosi się ruchomy. Zależy, jaką kto ma wadę zgryzu. Nie powinno być żadnego bólu przy noszeniu aparatu. Jeżeli jest- tzn. że jest w nim jakaś wada, usterka lub po prostu (w przypadku aparatu ruchomego) nie był używany przez tak długi czas, że należy go wymienić na nowy.
 

O.N.A_17

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2010
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
czas i przestrzeń
hej, ja noszę aparat stały dokładnie od dwóch lat.

1. czy jak mam zeby ustawione tak ze dolne nie dotykaja gornych to bede musiala nosic aparat ruchomy?
to nie jest reguła, też tak miałam i dostałam aparat stały. To że zęby się nie dotykają koryguje się później za pomocą wyciągów

2. nie chce nosic aparatu ruchomego bo nic nie pomaga i slyszalam, ze mozna napisac kartke z tym, ze nie chce.
Pójdź do ortodonty, niech Cię obejrzy i przedstawi ewentualny plan leczenia. Wtedy się zastanowisz, co robić.
Swoją drogą ten aparat ruchomy chyba rzeczywiście jest nie za dobry, raz w gabinecie spotkałam dziewczynkę, która aparat ruchomy nosiła ze 3 lata, a teraz miała mieć zakładany stały (pewnie na kolejne dwa lata). Leczenie od razu stałym jest szybsze.

3. chce miec aparat tylko na gornych zebach i jak mam jedynki tak do srodka wjezdzajace sie to dlugo bede nosic?
kochana, chcieć to sobie można ;) nikt też z nas nie powie Ci ile będziesz nosić aparat, bo skąd mamy wiedzieć
 

vivianka

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
217
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
dolnoślaskie
Pytanie do kogoś kto już zdjął stały aparat - dostaliście potem nakładkę na zęby do zakładania na noc?
Mnie ona kosztowala 200 zł i niedawno mi się złamała - teraz jest w trzech częściach - czy jak chcę nową to muszę znowu tyyyyle płacić?>?
 

stomatolog

Lekarz dentysta
Dołączył
6 Październik 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
1. czy jak mam zeby ustawione tak ze dolne nie dotykaja gornych to bede musiala nosic aparat ruchomy?

Aparat ruchomy daje bardzo znikome efekty. Wszystko zależy jak masz ustawione zęby, czy nie stykają się w pionie czy w poziomie?

2. nie chce nosic aparatu ruchomego bo nic nie pomaga i slyszalam, ze mozna napisac kartke z tym, ze nie chce.

A po co ta kartka? Dla kogo?

3. chce miec aparat tylko na gornych zebach i jak mam jedynki tak do srodka wjezdzajace sie to dlugo bede nosic?

Wszystko zależy od lekarza, więc polecam badanie u dentysty lub ortodonty.

Pytanie do kogoś kto już zdjął stały aparat - dostaliście potem nakładkę na zęby do zakładania na noc? Mnie ona kosztowala 200 zł i niedawno mi się złamała - teraz jest w trzech częściach - czy jak chcę nową to muszę znowu tyyyyle płacić?>?

W celu utrzymania efektów leczenia powinno się nosić taką nakładkę. Albo przez całe życie albo minimum 2x więcej niż trwało leczenie.
 

gosiek999

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam pare pytań dotyczących aparatu stałego na górne zęby:
1.Strasznie sie boje że zakładanie będzie bolało wczoraj miałam saperacje zębów i to bardzo boli nie dam rady nic jeść.
2.Boje sie że na wychowaniu-fizycznym dostanę piłką do ręcznej w zęby bo często gramy a ja jak pech chciał jestem najlepszą bramkarką z dziewczyn z klasy bardzo lubie stać na bramce ale również od środy będe sie bała(w środe zakładam aparat stały)
 

soso

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
171
Punkty reakcji
2
A ja chciałam zapytać..., czy zna ktoś jakiegoś dobrego ortodontę na terenie Krakowa? Najchętniej mającego umowę z NFZ...ale prywatny też może być- byle sprawdzony:)
 

Psza

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
199
Punkty reakcji
1
Miasto
daleko.
A ja chciałam zapytać..., czy zna ktoś jakiegoś dobrego ortodontę na terenie Krakowa? Najchętniej mającego umowę z NFZ...ale prywatny też może być- byle sprawdzony:)
ortomania? stronke znajdziesz w google.

Co do ortodoncji polecam aparaty stałe. Nosiłam od 2 klasy podstawowki aparaty ruchome przez 5 lat, efekty znikome. Mam stały aparat od roku i jestem bardzo zadowolona, bede miec sciagany za rok :) efekty juz po kilku tygodniach. Najlepiej udac sie do sprawdzonego ortodonty, ktory zadba aby inny osrtopdonta przed nim nie usunac Ci zadnych zebow ! No chyba ze jest juz taka ostateczna koniecznosc naprawde kosmiczna . Zakladanie aparatu nie boli absolutnie nic. . . . w pierwszym tygodniu moze pojawic sie ból, ale to nic starsznego, mozna brac tabletki. Moge odpowiedziec na pytania, piszcie na PW :)
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
Pytanie do kogoś kto już zdjął stały aparat - dostaliście potem nakładkę na zęby do zakładania na noc? Mnie ona kosztowala 200 zł i niedawno mi się złamała - teraz jest w trzech częściach - czy jak chcę nową to muszę znowu tyyyyle płacić?>?

prawdopodobnie tak i lepiej takie coś zakupić. Twój kosztował tylko 200, ja płaciłam aż 450;/ i muszę nosić tą nakładkę przez najbliższy rok 24 godziny na dobę, a potem tylko na noc do końca mego marnego życia.

http://2.bp.blogspot.com/-V9AWZ0Jandg/T3lvaCzbRaI/AAAAAAAAAJM/gqKJ3NIthXk/s1600/wybielanie1+(1).jpg
 

adryjan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
772
Punkty reakcji
11
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Do czego służą te gumki na zdjęciu (ta z lewej i ta z prawej)
Kiedy je się zakłada, dlaczego?

aparat.jpg
 
N

Noc666

Guest
Polecam wybra się do dobrego ortodonty który wyjaśni wszelkie wątpliwości co do aparatu. Nie ma co sugerowa się tym co mieli jacyś nasi znajomi, bo każdy ma inny układ zębów. W Warszawie na Ursynowie powstała nowa klinika Dental-Design Jaworska, która do tej pory była w Pruszkowie. Szczerze polecam uda się tam do Pani dr Orzechowskiej, która tam przyjmuje. Jest bardzo sympatyczna i potrafi doskonale dobrac metode leczenia.
 

Nicola

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
78
Punkty reakcji
0
Ja przez korzystałam z nowoczesnej metody prostowania zębów w gabineciu u doktora Rojka w Olsztynie. Wybraliśmy metodę nakładkową Clear Aligner i praktycznie nie było to widoczne. Jestem zdania, że życie trzeba sobię ułatwiać a jak możemy prostować żeby niewidocznie i bezboleśnie to dla czego nie :)
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
Ja przed założeniem aparatu pierwsze co to robiłam zdjęcie pantomograficzne zębów w pracowni Diagdent na Ursynowie. Ortodonta już w momencie kiedy się do niego zapisywałam mnie tam pokierował ponieważ dzięki takiemu zdjęciu łatwiej mu było dobrać odpowiedni dla mnie aparat. Teraz już jakiś rok mam aparat na zebach i widzę sporą różnicę.
 
Do góry