Aparat na zęby - kilka pytań

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Ja przy aparacie bardzo się namęczyłam. Być może dlatego, że miałam go założonego tuż przed 30stką? :) Najbardziej cierpiały moje dziąsła, które były przez cały czas leczenia bolesne, popuchnięte, czasami też krwawiły. Smarowałam żelem Oreel, który przynosil dużą ulgę. A co do mycia, to myłam elektryczną szczoteczką, a po umyciu dodatkowo używałam tych małych "wyciorków" i czyściłam przestrzenie między zamkami.
 

stosik11

Zbanowany
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Ja założyłam aparat ortodontyczny grupo po 30. i nie narzekam - co prawda zdarzały się pojedyncze obtarcia, ale do zniesienia :) Trafiłam na świetną specjalistkę - dr Chruściel w Rock Your Smile, Dzięki pani doktor moje leczenie zmierza już ku szczęśliwemu finałowi, a efekty są naprawdę wspaniałe :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ermildo

Zbanowany
Dołączył
20 Styczeń 2021
Posty
13
Punkty reakcji
0
Noszę aparat od listopada. Wydałam 500 zł za zdjęcia i wyciski, po 3 tysiące za górny i dolny łuk. 300 zł wizyta co ok. 2 miesiące. Aparat samoligaturujący. Górny łuk założony w listopadzie zniosłam bezproblemowo praktycznie. Dolny mam od 5 dni i jest ciężko, mam na druciku dodatkowo sprężynkę, która ma rozsunąć zęby, do tego 3 pierścienie, z zamkami od środka przez co język obtarty.
Na stronie opisane są rodzaje aparatów.
 

koloniama

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2021
Posty
3
Punkty reakcji
0
Samo zakładanie szybko, boli strasznie. Wizyty drogie, ale warto. Ja mam góra i dół, ale boli strasznie, miałam też wyciągi i to to było dopiero wyzwanie. Warto dbać często, bo potem możesz mieć przebarwienia od aparatu itp, zresztą odsyłam na blog stomatolog.malopolska.pl, ja tam czytałam przed zakładaniem. Na początku olewałam to częste mycie, ale jak zaczęłam czytać o skutkach tego to zmienilam zdanie.
 
Do góry