Aparat na zębach i barwa zębów

adryjan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
772
Punkty reakcji
11
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Dużo ludzi, którzy noszą bądź nosili aparat stały to od dbania o nie, wybielał im się kolor zębów. Ja również dbam, myję specjalną szczoteczką, normalną, płukanką itp. i efektów bielszych zębów nie ma a bym powiedział, że są żółtsze. Możecie coś poradzić.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
Mi od aparatu pogorszył się kolor zębów. Nie mówiąc o tym ile kamienia miałam po ściągnięciu aparatu. Nie dość, że zęby nie były dobrze myte w 100% [bo jest to nierealne] to na dodatek wystające kły, które miałam, wracając na swoje miejsce i wyrównując się z pozostałymi zębami pokazały, ze wystając były bardziej narażone na 'zanieczyszczenia' i mają inny odcień niż pozostałe zęby. Aktualnie staram sie je jakoś wybielić. Kupuję środki wybielające, pasty... :)
a co do Twojego problemu... może zmniejsz ilość kawy/wina/generalnie barwiących rzeczy? kup pastę wybielającą... i nie szoruj tych zębów zbyt często, bo tylko je podrażnisz.
 

EmiEM

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2013
Posty
32
Punkty reakcji
2
Myślałeś o piaskowaniu??? Nosiłam aparat swego czasu, jeszcze przed ciążą i powiem ci, ze nie miałam przebarwień ani pogorszeń w koloru kości. Moze to jedynie złudzenie, masz ceramiczne zamki czy metalowe? Te pierwsze z czasem żółkną, więc może ci się wydaje? Jeżeli jednka nie, to wybierz się do dentysty na piaskwoanie, zapewne co miesiać chodzisz na podkręcanie, więc zapytaj o problem.
 
B

bajderman

Guest
Żadne piaskowanie, przynajmniej spróbuj naturalnie. Co zmieniłem? Pasta ajona, mycie metodą wymiatania, fajna miękka szczoteczka. Do tego wszystkiego systematyczność, koniec z fajkami i kawą. Efekty na prawdę imponujące ;-)
 
Do góry