Antykoncepcja - ile to kosztuje?

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
noo, u nas ze wszystkim trzeba jakoś tak walczyć, że aż się człowiekowi odechciewa. chociaż uważam, że akurat z wkłądką to na nfz jest uczciwy układ, że kupuje się wkładkę, a założenie jest już na fundusz. mogłoby być też jakieś dofinansowanie? refundacja? dla kobiet w skrajnych sytuacjach, które nie mają pieniążków nawet na zakup samego systemu... marzenia :)
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Niestety smutna prawda, że praktycznie niemożliwe jest założenie wkładki na nfz, choć mogą sie zdarzyć takie przypadki jeśli mamy bardzo dobrego ginekologa, który nie liczy tylko na zysk, ale zależy mu na zdrowiu pacjentki. Jednak powszechną praktyką stosowaną przez ginekologów jest pobieranie opłat za zakładanie wkładek.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
wydaje mi się, że tendencja z zakładaniem wkładki na nfz jest jednak wzrostowa :) świadomość jest co raz większa, więc myślę, że ten problem niedługo się zniweluje. ja mam takiego trochę moralniaka, bo jak zakładałam levosert jakies 1,5roku temu to nie miałam tej świadomości, więc nawet nie wiedziałam, że mam o co walczyć, ale przy kolejnej będzie już inaczej :) teraz nawet rozmawiałam z moim ginekologiem i mówił, że nie ma problemu-ja tylko kupuję system
 

zyraffa

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2016
Posty
7
Punkty reakcji
1
ja biorę tabletki i niestety jedyne, które są dla mnie dobre (nie mam mdłości, nie tyję, nie mam humorów) kosztują 60zł za opakowanie :/
 

Habubu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2016
Posty
19
Punkty reakcji
1
Kobiety serio tak się karmicie tymi tabletkami? Dlaczego wy się na to godzicie?
Pytałem o to już kilka osób i zawsze mówią że to wygoda, a wy wiecie jakie skutki uboczne są od faszerowania się takimi hormonami i że one mogą w waszym układzie hormonalnym zrobić nieodwracające zmiany?
Faceci mnie za to nie będą lubić, ale jestem przeciwnikiem tabletek! :p
 
M

MacaN

Guest
Habubu napisał:
Kobiety serio tak się karmicie tymi tabletkami? Dlaczego wy się na to godzicie? Pytałem o to już kilka osób i zawsze mówią że to wygoda, a wy wiecie jakie skutki uboczne są od faszerowania się takimi hormonami i że one mogą w waszym układzie hormonalnym zrobić nieodwracające zmiany? Faceci mnie za to nie będą lubić, ale jestem przeciwnikiem tabletek! :p
Proponuje obejrzeć całe, ze zrozumieniem:

https://www.youtube.com/watch?v=wir1mPvt5rI
 

Inevera

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2016
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Tabletki hormonalne służą nie tylko antykoncepcji.
Nigdy nie chciałam ich brać...ale mój organizm wybrał za mnie.

Brałam Lesiplus cena: ok. 20 zł w dobrej aptece w złej 40 zł opakowanie. Fajne, bo bierze się je bez przerwy.
Przytyłam po nich jakieś 4 kg a huśtawka nastrojów nie dawała mi żyć.

Cyprodiol cena: ok. 4 zł. Tanie jak barszcz. Z efektów ubocznych biegunka i płacz ;)

Teraz biorę Novynette cena: 8,99 zł. Jak na razie efektów ubocznych brak.
Gdyby istniał bóg od antykoncepcji wysyłałabym modły o nieprzytycie tym razem :D
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
MacaN napisał:
Proponuje obejrzeć całe, ze zrozumieniem:
Ja obejrzałam. Gościu przedstawił kilka ciekawostek, mniej lub bardziej trafnych. Do tego filmik nakręcił (jak się przyznał) z poziomu wiedzy zerowej. A zatem łyknął tylko wycinek całości z kilku źródeł. Według mnie lepiej przerzucić się z gimbusowych youtuberów na bardziej przydatnych dyskutantów typu lekarz.
Habubu ma swoje racje. Nie tak dawno odbyłam dosyć ciekawą rozmowę ze swoim ginekologiem. To są leki, a ja chora (póki co) nie jestem. Nie znoszę faszerować się chemią a tym bardziej tabletkami. Nie po to dbam o swoje zdrowie wyciskając siódme poty w i tak już napiętym kalendarzu obowiązków aby kopać pod sobą dołki. Jak się nie ma stałego partnera to najlepszym środkiem antykoncepcyjnym jest rozum (czyt. pewne wrodzone zahamowania przed bzykaniem się na lewo i prawo), wiem, nie wszyscy go posiadają. Wtedy trzeba trochę pocierpieć. W innych przypadkach, utrzymywanie kontaktów z ginekologiem i dobieranie odpowiednich metod jest wskazane, nie niszcząc swojego zdrowia. Ale jak kto woli, jak komu wygodniej.
A co do skutków ubocznych, weźmy taką Belarę, o której wspominano na poprzedniej stronie.

Możliwe skutki uboczne:

"Bardzo często: nudności, upławy, bolesne miesiączkowanie, brak miesiączki, krwawienie międzymiesiączkowe, plamienie, ból głowy, ból piersi; często: depresja, drażliwość, nerwowość, zawroty głowy, migrena (i/lub nasilenie migreny), zaburzenia widzenia, wymioty, trądzik, ból brzucha, zmęczenie, uczucie ciężkości nóg, obrzęki, zwiększenie masy ciała, zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi. Niezbyt często: ból brzucha, nadwrażliwość na lek, w tym skórne reakcje alergiczne, wzdęcie, biegunka, zaburzenia pigmentacji, brązowe plamy na twarzy, łysienie, suchość skóry, ból pleców, dolegliwości ze strony mięśni, wydzielina z piersi, łagodne zmiany w tkance łącznej piersi, zakażenie grzybicze pochwy, zmniejszenie popędu płciowego, nadmierne pocenie się, zmiany stężenia tłuszczów we krwi, w tym zwiększenie stężenia triglicerydów. Rzadko: szkodliwe zakrzepy krwi w żyle lub tętnicy, na przykład: w nodze lub stopie (np. zakrzepica żył głębokich), w płucach (np. zatorowość płucna), zawał serca, udar, miniudar lub przejściowe objawy udaru, znane jako przemijający napad niedokrwienny, zakrzepy krwi w wątrobie, żołądku/jelicie, nerkach lub oku - prawdopodobieństwo powstania zakrzepów krwi może być większe, jeśli u pacjentki występują jakiekolwiek inne czynniki zwiększają ce to ryzyko, zapalenie spojówek, uczucie dyskomfortu po założeniu soczewek kontaktowych, głuchota, szum w uszach, wysokie ciśnienie tętnicze, niskie ciśnienie tętnicze, zapaść krążeniowa, żylakowatość, pokrzywka, wyprysk, zapalenie skóry, świąd, pogorszenie łuszczycy, nadmierne owłosienie ciała lub twarzy, powiększenie piersi, zapalenie pochwy, przedłużone i (lub) nasilone krwawienie miesiączkowe, zespół napięcia przedmiesiączkowego (zaburzenia fizyczne i emocjonalne przed rozpoczęciem krwawienia miesiączkowego), zwiększenie apetytu; bardzo rzadko: rumień guzowaty, ponadto, stosowanie złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych zwiększało ryzyko wysępienia poważnych chorób i działań niepożądanych: zakrzepów żylnych lub tętniczych, ryzyko zaburzeń w obrębie dróg żółciowych, ryzyko wystąpienia guzów (takich jak guzy wątroby, które w pojedynczych przypadkach mogą powodować zagrażające życiu krwawienia do jamy brzusznej, rak szyjki macicy i rak piersi, zaostrzenia przewlekłych zapalnych chorób jelit (choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Nie jest znany negatywny wpływ złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn."
https://www.doz.pl/leki/p9901-Belara
 
M

MacaN

Guest
Bianka napisał:
Ja obejrzałam. Gościu przedstawił kilka ciekawostek, mniej lub bardziej trafnych. Do tego filmik nakręcił (jak się przyznał) z poziomu wiedzy zerowej. A zatem łyknął tylko wycinek całości z kilku źródeł. Według mnie lepiej przerzucić się z gimbusowych youtuberów na bardziej przydatnych dyskutantów typu lekarz.
Facet robi doktorat z chemii, do każdego odcinka przygotowuje się dość rzetelnie. Równie dobrze mógłby wykładać na uczelni na UMCS, bo pod jego patronatem kręci materiały.

W każdym razie, ja się na niczym nie upieram, uważam, że jest to decyzja kobiety, facet nie ma tu nic do gadania. On może ( w sumie powinien ) zadbać o antykoncepcję dla siebie i tylko tyle. Znaczy - oczywiście, decyzja należy do obu stron, ale to jednak ktoś, kto łyka tabletki ma prawo się zastanawiać nad ich działaniem na organizm.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
MacaN napisał:
Facet robi doktorat z chemii, do każdego odcinka przygotowuje się dość rzetelnie. Równie dobrze mógłby wykładać na uczelni na UMCS, bo pod jego patronatem kręci materiały.
Spoko, chłopak nie musi być od razu Otto Hahn'em. Co do reszty, rynek go zweryfikuje. Ja nie robię z tego zarzutu, tylko wyraziłam swoje zdanie, że dla mnie youtuberzy to rozrywka, w żadnym wypadku nie jest to dla mnie źródło wiedzy. Co najwyżej jest to już przetworzona wiedza, a więc opinia. Jeśli chcę się w takową (wiedzę dla mnie) zaopatrzyć, sięgam do nieco bardziej szczegółowych źródeł, opracowań, zaufanych osób, tym bardziej jeśli chodzi o zdrowie ^_^
 

Inevera

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2016
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Wszelkie tabletki - w tym anty - brać trzeba świadomie.
Nie są to cukierki i zawsze trzeba wszelkie tego typu zabiegi konsultować z lekarzem, a najlepiej z kilkoma.

Mając wybór, osobiście bym się na nie nie zdecydowała ale każdy orze jak może i nic nikomu do tego co kto robi z własnym ciałem. ;)
 
M

MacaN

Guest
Kupujcie tabletki póki nie są zabronione xD Wg ekspertki MEN stosunek przerywany powoduje raka piersi, a kobieta pozbawiona " dobroczynnego wpływu nasienia " - choruje.

Hmm.. No to strach pomyśleć co władza sądzi o grubszych kalibrach, jakimi niewątpliwie są tabletki i prezerwatywy.
 

Inevera

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2016
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Jestem ciekawa co zrobią z kobietami biorącymi tabsy ze względów zdrowotnych...
Zaświadczenie od lekarza? Usg pokazywane w aptece? :huh:
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
ahahahha, czego to ludzie nie wymyślą :D mam koleżakę z anemią i z racji tej przypadłości ma założoną wkładkę hormonalną, to może będzie się musiała rzeczywiście zaświadczeniem od lekarza legitymować?
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Spokojnie, nie zabiorą Wam tego. Do dziś nie przywrócili z powrotem na receptę pigułek "dzień po" i nie zapowiada się w najbliższym czasie, że wprowadzą jakieś poprawki do ustawy i odwrócą fanaberie Arłukowicza. Choć na stronie ministerstwa widnieje informacja, że "prace trwają"... (już od ponad roku, warto zaznaczyć) :)
http://www.mz.gov.pl/aktualnosci/nie-wprowadzimy-zakazu-sprzedazy-pigulek-ellaone/

Jak zwykle, burza w szklance wody. Może liczą na to, że znowu "parasolki" czy inne "czarne wdowy" zrobią wiochę na ulicach. Fakt, było rozrywkowo... :ninja:
 

daga80

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2017
Posty
29
Punkty reakcji
1
Ja kupuję tabletki Yasmin i jest różnie jeżeli chodzi o cenę. Czasem kupię za poniżej 30 zł a czasem za poniżej 40 :-/.
 

Skakanka18

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dziewczyny mam do Was pytanie.
Zaczęłam się kochać z chłopakiem bez prezerwatywy i występuje takie coś ze jego sperma dość obficie wycieka że mnie. Dzieje się tak nawet na drugi dzień...sprawia mi to niemały dyskomfort. Jest to pierwsze tego typu doświadczenie więc proszę o wyrozumiałość i rzetelne odpowiedzi. Mieliście czy może macie taką sytuację? Nie wiem co dalej...co mam powiedzieć chłopakowi.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Cena to chyba ostatnia rzecz na jaką przy antykoncepcji powinno się zwracać uwagę. Jeśli tabletki sa dobrze dobrane, nie generują problemów ze zdrowiem to cena wydaje mi sie, że powinna zejść na dalszy plan. Chociaż cały ogół spraw ma znaczenie.
 
Do góry