Antykoncepcja - ile to kosztuje?

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Patyszka, a czy przed zmianą metody antykoncepcji- ja bym przeszła z tabletek na taka wkładkę, lekarz robił Ci jakies badania jesli chodzi o poziom hormonów?
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Ja akurat jestem pod stałą kontrolo ginekologa i badania kontrolne robię co pół roku, ale hormony to robiłam tylko raz na samym początku zanim zaczełam brać jakakolwiek antykonepcje hormonalna. Przy zmianie na wkładkę nic nie mówił mi o badaniach hormonów, a to są jakieś zalecenia?
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Nie wiem, ale tylko tak pytam. Mysle ze jak lekarz jest skrupulatny i dociekliwy to moze zrobić i takie badania. Rozmiem ze zakładasz taka wkładkę i na 3 lata masz spokój?
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Myślę, że lekarz oceni najlepiej jakie badania są potrzebne - ale nie wydaje mi się, że hormony, ja miałam badane hormony jak rozpoczynałam antykoncepcję hormonalna w trakcie nigdy - w trakcie jedynie próby wątrobowe, krzepliwość krwi, cholesterol - ale lekarzem nie jestem, piszę z własnego doświadczenia i tak ja wspomniałam to ginekolog najlepiej powinien wiedzieć. A co do wkładki, to w przypadku mojej czyli Levosertu na 3 lata i jak to nazwałaś spokój :) Robi się jeszcze usg kontrolnie żeby sprawdzić czy jest dobrze założona i później jeśli nie ma żadnych dolegliwości to standardowo rutynowo jak co roku należy powtarzać takie usg.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
mi sam gin zaproponował taką formę antykoncepcji, bo też chcę przechodzić z tabletek. mówił o levosercie, badania robię i tak na bieżąco co 3 miesiące ostatnio, więc na świeżo miałam analizę wyników
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Skoro ginekolog sam zaproponował, to widocznie nie masz żadnych przeciwwskazań do stosowania wkładki. W sumie dobrze też jak zleca badania kontrolne, bo ja przez 3 lata chodzilam do ginekologa, ktory wypisywal recepty i nic nie badał. Jak trafiłam do innego to sie za głowe złapał i pierwsze co zlecił to pd razu komplet badań.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
a ogólnie z samym założeniem to mogę np. sama kupić wkładkę i iść dopiero na założenie? bo widziałam, że przez internet można nawet w miarę w dobrych cenach wyszukać
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Możesz kupić u ginekologa, powinien mieć na stanie :) ale zawsze też może wypisać receptę i w aptece samemu można wykupić. Trzeba dopytać ile wtedy bierze za samo założenie, a ile za taki pakiet z wkładką - bo faktycznie może się okazać, że wyjdzie taniej kupić w aptece.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
ostatnio jeszcze dowiedziałam się, że są też niektóre gabinety, które na nfz zakładają. ciekawe ile w tym prawdy, wtedy taka wkładka to już w ogóle groszowa sprawa wychodzi
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Tak - można znaleźć gabinety gdzie na nfz założą wkładkę, ale trzeba dobrze się nachodzić :) Jednak nie jest to nieosiągalne.
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
feelthevibe napisał:
a ta kwota 700zł za wkładkę już z założeniem to w miarę aktualna cena?
Tak - ale wiele zależy od ginekologa. Niestety nie ma na to jakiegoś ustalonego cennika i lekarze maja wolna ręke w kasowaniu nas za takie przyjemnosci jak założenie wkładki. Trzeba zapytać konkretnego lekarza lub spojrzec na cennik o ile taki ma, a Ci dobrzy ginekolodzy zazwyczaj maja swoje strony z cennikami. Sama spotkałam się z duzymi różnicami w cenach - u jednego taki zabiego to 700zł a u drugiego z tego samego miasta cena za wkładke z załozeniem to sporo ponad tysiaka...
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
szokują mnie takie różnice w cenach :( no nic, niedługo idę na wizytę i dowiem się ile mój gin sobie zażyczy za założenie w takim razie. ostatnio jakoś nie przyszło mi do głowy by o to zapytać :lol:
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Ja za Vibin płaciłam niecałe 30 zł, cena pewnie zależy od apteki
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Tak - warto popytac w kilku miejscach. Kiedys jak bralam tabletki potrafiłam znależć aptekę w której kosztowały o prawie 15 zł mniej niz w innych... tak samo jak szukałam lekarza, który załzy wkładkę - to ceny się wahały i różnica była nawet kilkuset złotowa... wiec warto szukać :)
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Własnie znalazłam w aptece internetowej Vibin x3 w cenie 74,49 zł, co daje 24.83 zł za opakowanie. Za wysyłkę nie trzeba płacić, można odebrać w sklepie stacjonarnym
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
Brałam Yasminelle za ok. 40 zł, ale ogólnie nie polecam się truć, sama nigdy do tego już nie wrócę ;)
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Warto zwrocic uwage na zawartosc hormonów, ale w tabletkach maja zazwyczaj największe dawki i działaja na cały organizm włącznie z wątrobą, która mogą wyniszczać. Dlatego ja postawiłam na wkładkę hormonalną, co prawda z zawartością hormonów, ale uwalnia sie codziennie niewielka dawka i działa do miejscowo w macicy z pominięciem krwiobiegu...
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
Moje miały 0,3 mg hormonów - ponoć najmniej, bo chodziło uregulowanie okresu, a nie ochronę przed ciążą, a skutki uboczne i tak były spore.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
u mnie w szczególności kwestia problemów z wątrobą przemawia za wkładką hormonalną. też po tabletkach mi wysiadła
 
Do góry