Antykoncepcja - ile to kosztuje?

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
z drugiej strony ja kupię dwa opakowania Vibinu na raz, aby mieć na dwa miesiące, koszt na miesiąc to 26 zł, jak na miesiąc ochrony to w moim odczucie i tak niedużo, więcej wydaje na słodycze^^
 
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
a do ceny tabletek warto doliczyc jeszcze ile wydajemy na jakies dodatkowe tabsy, ja np. kupuje Hydrovag, globulki ktore nawilzaja pochwe, bo przez te hormony sluzowka nie ma nawilzenia jak wczesniej i trzeba jej pomoc aby znow bylo mokro i przyjemnie;) a przy tym globulki te zapewniaja ochrone przed infekcjami pochwy! nie stosuje ich ciagle, lecz robie 7 dniowe kuracje co kilka miesiecy a wiec nie wychodzi drogo
 

Lorellai

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2015
Posty
184
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Katowice
piernik z rodzynkami napisał:
a do ceny tabletek warto doliczyc jeszcze ile wydajemy na jakies dodatkowe tabsy, ja np. kupuje Hydrovag, globulki ktore nawilzaja pochwe, bo przez te hormony sluzowka nie ma nawilzenia jak wczesniej i trzeba jej pomoc aby znow bylo mokro i przyjemnie;) a przy tym globulki te zapewniaja ochrone przed infekcjami pochwy! nie stosuje ich ciagle, lecz robie 7 dniowe kuracje co kilka miesiecy a wiec nie wychodzi drogo
A Feminum próbowałaś? Ten hydrovag ile kosztuje? Kurde, też mam problem z nawilżeniem..
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
ja akurat nie mam potrzeby, aby stosować jakieś dodatkowe, sam Vibin wystarczy, nie czuje się źle, więc to jest fajne, żen ic więcej nie muszę stosować:)
 

szwiergotka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
50
Punkty reakcji
2
ja tam tylko vixpo ok 38zł i żadnych tam dodatkowych środków nie muszę brać - no chyba że jakichś żeli do masażu ale to w ramach gry wstępnej :p
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Jak 35 zł za tabeltki to nie dużo w sumie. To nie jest jakiś kolosalny wydatek, chociaz tak jak dziewczyny napisały drogo nie znaczy dobrze i odwrotnie :) Zresztą wydaje mi się, że czasami apteki mają też swoje promocje. A po Vixpo rozumiem, że libido nie spada? :D Bo to chyba wystepuje najczęściej.
 

szwiergotka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
50
Punkty reakcji
2
tutti frutti - a wiesz, że ja zawsze w aptece takiej normalnej kupowałam - na myśl mi nie przyszło aby przez neta zamawiać.Choć widzę różnice w cenie
KorolowaOla jeśli chodzi o libido to powiem Ci, że nie narzekam :rumieniec: choć słyszałam, że tabsy mogą je zaburzać - ale nie w tym przypadku
 
K

Kamil Brz

Guest
Bez względu na to ile kosztuje antykoncepcja wychowanie dziecka jest o wiele droższe :p Tak wiec mówienie,ze zaszło sie w ciążę bo nie było stać na antykoncepcję jest moim zdaniem totalną głupotą. Prezerwatywy sa bardzo fanie. Tak samo jak pigułki. Można iść do lekarza na fundusz, który przypisze Wam tabletki w cenie kilku złotych na miesiąc. Nie jest to absolutnie żaden większy wydatek....
Poza tym metod jest sporo.

Nie polecam na pewno kalendarzyka. Nie jest to skuteczne.
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
ja za Vibin płacę 26 złotych, nie oszukujmy się, czasem więcej na głupoty się wydaje, a ten koszt w porównaniu z konsekwencjami, tak jak wspomniał(a) Kamil Brz, jest niewielki:)
 

kasiamasczyk

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja brałam najpierw Sylvie 20... masakra totalna, przytyłam strasznie (20 zł)
potem miałam przepisaną Naraye Plus (36 zł) i Yasmin (50 zł) i jestem z tych dwóch mega zadowolona, miałam większą ochotę na seks i wgl czułam się świetnie ;)
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
szwiergotka napisał:
tutti frutti - a wiesz, że ja zawsze w aptece takiej normalnej kupowałam - na myśl mi nie przyszło aby przez neta zamawiać.Choć widzę różnice w cenie
KorolowaOla jeśli chodzi o libido to powiem Ci, że nie narzekam :rumieniec: choć słyszałam, że tabsy mogą je zaburzać - ale nie w tym przypadku
Ja już bardzo dużo rzecz kupuję przez Internet. Przy odbiorze okazujesz tylko receptę i z głowy. Bardzo polecam tą formę zakupów.
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
majszka napisał:
ja za Vibin płacę 26 złotych, nie oszukujmy się, czasem więcej na głupoty się wydaje, a ten koszt w porównaniu z konsekwencjami, tak jak wspomniał(a) Kamil Brz, jest niewielki:)
Oj tak, zgadzam się :) Ale przyznam się, że też sama nie wpadłam na kupowanie przez internet :D Trzeba będzie przemyslęć.
A co do antykoncepcji, jak ktoś chce i dba o nią to wyda nawet i więcej :) Bo to przecież w naszym interesie leży, żeby nie zajść w ciążę.
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
czyli co?można zamówić przez internet nawet produkt na receptę? nawet nie wiedziałam, że tak można.... i wtedy oddaje się receptę przy odbiorze? nawet na antykoncepcję? pewnie takiej jest przez neta, w szczególności jak lekarze przepisują z góry np. x2 :)
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Ogólnie mowiąc to musiałam zmienić Vixpo na Naraya Plus - niestety po Vixpo miałam nastrój byka, któremu pokazano czerwoną płachtę (przez cały miesiąc). Ostatnio padl mój rekord krótkości okresu - dwa dni! <3 bez tabletek to 6-7.
 

Dorra

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2015
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja od samego początku używam Vivin Mini. Na DOZ za 64 zł za 84 tabletki (3 miesiące). Nie najtaniej, ale czuję się po nich bardzo dobrze.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
a czy któraś z Was może ma wkładkę hormonalną? wydaje mi się, ze to jest całkiem ekonomiczne rozwiązanie biorąc pod uwagę czas
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Ja mam wkładkę hormonalną Levosert. Moja wkładka jest na 3 lata i płaciłam za założenie 750zł. Wcześniej brałam tabletki za które płaciłam w zależności od apteki po 40 nawet do 50zł, więc sumarycznie to nawet ok 500-600zl rocznie. Wkładka opłaca mi się bardziej i zauważyłam też wiele plusów. Przy tabletkach miałam częste bóle głowy, dośc obfite miesiączki. Obecnie głowa prawie w ogóle mnie nie boli, a krwawienia mam minimalne, a nawet ostatnio brak. Moim zdaniem jesli myslcie o antykoncepcji stricte hormonalnej,. to warto rozważyć wkładkę i porozmawiać ze swoim ginekologiem.
 
Do góry