Antykoncepcja - ile to kosztuje?

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
dla mnie pod tym kątem to idealne rozwiązanie, trochę skomplikowane życie na tym etapie, żeby jeszcze na dziecko się decydować teraz. 3lata powinny mi wystarczyć na poukładanie sobie wszystkiego na spokojnie :)
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Ja jestem na podobnym etapie - nie wyobrażam sobie ciazy w najbliższych kilku latach - zwłaszcza teraz kiedy rozwijam swoją karierę zawodową, założyłam własną firme i ja rozkręcam - jak już będę miała stabilna pozycję na rynku , to będę mogła pozowlić sobie na zwolnienie nieco tempa. W moim przypadku wkładka wpasowała się idealnie - antykoncepcja na te kilkla lat, duża wygoda.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
widzę, że podobny punkt widzenia mamy, jeśli o wkładkę na tak długi okres chodzi :) ja w zasadzie robię to z myślą o dziecku, bo bardzo bardzo chciałabym zapewnić mu dobre warunki. jakby w tej chwili się maluch pojawił to z pewnością nie wyglądałoby to tak, jakbym to sobie wymarzyła :(
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Czasami własnie potrzeba tych kilku lat na ułożenie życia, a zwłaszcza po urodzeniu pierwszego dziecka - ja oobiscie nie wyobrażam sobie dziecka po dziecku - minimum te 2-3 lata przerwy musi być i wkłada daje taki komfort, że przez te kilka lat mozna spac spokojnie :)
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
aifoza napisał:
Ja stosuje plastry, które też mają małą dawkę hormonów, bardzo mi odpowiadają.
Ale przecież w przypadku plastrów do organizmu dostaje się większa dawka hormonów niż przy tabletkach antykoncepcyjnych. Tak czy tak, najważniejsze, żeby monitorować swój stan zdrowia i regularnie kontrolować się u lekarza
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
melissaa napisał:
Czasami własnie potrzeba tych kilku lat na ułożenie życia, a zwłaszcza po urodzeniu pierwszego dziecka - ja oobiscie nie wyobrażam sobie dziecka po dziecku - minimum te 2-3 lata przerwy musi być i wkłada daje taki komfort, że przez te kilka lat mozna spac spokojnie :)
ja już taki plan mam w głowie, że teraz po 3 latach będziemy się starać o dziecko i później przed kolejnym ponownie chciałabym wrócić do wkładki hormonalnej
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
feelthevibe napisał:
Czasami własnie potrzeba tych kilku lat na ułożenie życia, a zwłaszcza po urodzeniu pierwszego dziecka - ja oobiscie nie wyobrażam sobie dziecka po dziecku - minimum te 2-3 lata przerwy musi być i wkłada daje taki komfort, że przez te kilka lat mozna spac spokojnie :)
ja już taki plan mam w głowie, że teraz po 3 latach będziemy się starać o dziecko i później przed kolejnym ponownie chciałabym wrócić do wkładki hormonalnej
Po porodzie wkładka hormonalna to w ogóle jedna z lepszych form antykoncepcji. Można ją stosować nawet podczas karmienia piersia, a nie wszystkie tabletki w tym czasie można brać, bo maja hormony, które moga przedostać sie do mleka matki.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
ginekolog mnie na to uczulił, jak rozmawialiśmy o wkładce. to na pewno był argument "za" w przypadku levosertu
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
U mnie też koszty i zaoszczędzony czas były na korzyść wkładki. Zapłaciłam za sama wkładkę - wizyty i badania mam w pakiecie, zalożenie też. A przy tabletkach musiałabym latać co chwile po recepty - przy dziecku ma sie co raz mniej czasu, a nie więcej niestety....
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Musze powiedziec ze ja akurat stosuję wkładkę hormonalną Levosert i jestem zadowolona jesli chodzi o działanie ale równiez i o cenę. Wiec na pewno nie bede długo zmieniać tej metody.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Patyszka napisał:
U mnie też koszty i zaoszczędzony czas były na korzyść wkładki. Zapłaciłam za sama wkładkę - wizyty i badania mam w pakiecie, zalożenie też. A przy tabletkach musiałabym latać co chwile po recepty - przy dziecku ma sie co raz mniej czasu, a nie więcej niestety....
to u Ciebie już totalnie założenie odbyło się po kosztach samej wkładki :) super, ja nie mam niestety pakietu, więc chociaż starałam się ten system jakoś taniej wyszukać :)
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Założenie levosertu nie powinno przekroczyć tysiąca złotych, przynajmniej u mnie w mieście jak patrzyłam na cennik kilku lekarzy to wahało się od 700 do tysiąca, chyba tylko w jedym gabinecie ponad tysiąc, ale przecież mamy zawsze wybór gdzie isc. A jak się kupi samemu w aptece za jakos 350zł plus założene tez ok 200-300 max to sumarycznie wychodzi dość tanio w perspektywie zabezpieczenia na kilka lat.
 

jessica_drew

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja się swego czasu bardzo nastawiłam na ten implant, ale lekarka uczuliła mnie, że to jest jednak przejście z antykoncepcji dwu- do jednoskładnikowej, że mogą się przy nim pojawić nieregularne krwawienia i pogorszyć cera... Na razie zrezygnowałam, ale wszystkim dziewczynom, które myślą o implancie, polecam najpierw spróbować jednoskladnikowych pigułek, żeby nie trzeba było wydłubywać implantu po 3 miesiącach...
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Implant? My tu o wkładce hormonalnej piszemy, chyba Ci się coś pomieszało, bo o implancie nikt nie wspominał - albo ja coś przeoczyłam. I w ogóle o jakimś wydłubywaniu... A co złego jest w antykoncepcji jednoskładnikowej? Ja stosuję obecnie taką wkładkę już leci kolejny miesiąc i wszystko jest jak najbardziej w porządku.
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Ja się w sumie nie zastanawiałam nad rożnicą antykocpecji jedno i dwuskładnikowej - wiecie może na czym polega i jakie to ma skutki? Jak zakładałam wkładkę to na uwadze miałam bardziej ochrone wątroby, bo niestety mam z nia problemy obecnie.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
też się chętnie doedukuję :wink: z levosertem u mnie to było tak, że wątroba to raz, ale dwa to jednak komfort i takie bezpieczeństwo dla samej siebie. to chyba przeważyło
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Faktycznie komfort tu jest bardzo dużym plusem, jaak cudownie nie musiec pamietac o codziennym przyjmowaniu pigułek, albo o ciagłym lataniu do gina po recepty - a ja jestem taka roztargniona, że je gubiłam, przegapiałam terminy itp :/
 

Pepitka

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2015
Posty
74
Punkty reakcji
0
Ja sobie radzę ustawiając przypomnienie, chociaż wtedy zawsze i tak stoję w korku, więc sobie "przypominam" :) Ja nie zdecydowałabym się na wkładkę. Biorę teraz vibin mini i są to pierwsze tabsy, które okazały się trafione w 10. Nie mam żadnych skutków ubocznych, a na innym forum czytałam wypowiedzi dziewczyn, które po wkładkach tak się męczyły, że masakra. No i sam fakt zabiegu u gina by mnie stresował, jak ja się zwykłym, standardowym badaniem potrafię tak stresować, że dwa dni wcześniej nie śpię. E, to nie dla mnie. Czekam tylko na czasy, kiedy można będzie sobie wszczepić w rękę panel sterowania i określać od kiedy do kiedy ma działać zabezpieczenie :D
 
Do góry