Antykoncepcja, a choroby nowotworowe

Olanzapine

Użytkownik
Jak podchodzicie do tematu nowotworów piersi i układu płciowego po tabletkach anty? Coraz więcej się o tym słyszy, coraz częściej w literaturze naukowej podaje się za czynniki ryzyka nowotworów 3 aspekty - palenie tytoniu, picie alkoholu i antykoncepcja.
Zastanawiacie się nad tym przed zastosowaniem, pytacie ginekologa, czy nie ma to dla was takiego znaczenia?

K

kate2

Guest
Ja się nie zastanawiam bo ze środków antykoncepcyjnych nie korzystam.
Zdrowie to płodność....

Olanzapine

Użytkownik
Wydaje mi się, że za mało się o tym mówi, szczególnie jak u niektórych takie choroby są rodzinne. Można wtedy wybrać alternatywę.

L

Livia00

Guest
Dlatego może warto samemu się od tego uchronić, jeżeli tak często się o tym słyszy to po co brać tabletki antykoncepcyjne..

chica_o

Użytkownik
Według mnie ginekolog jest po to, żeby kontrolować stan naszego zdrowia. Dlatego tak ważne są regularne wizyty i badania, niezależnie od tego, czy stosujemy antykoncepcję hormonalną czy nie.

Olanzapine

Użytkownik
Mam taką opinię o ginekologach, że mało który robi wszystkie badania przed zapisaniem tabletek. Znam przypadki, kiedy dziewczyna dostała jakiś rodzaj z podsumowaniem "jak będą skutki uboczne, zmienimy na inne", bez zastanowienia czy w ogóle może je stosować.
Teraz rzadko kiedy lekarz przekaże ci wyczerpującą wiedzę.

tutti frutti

Użytkownik
Byłoby super gdyby ginekolog na takiej wizycie poświęcił nam nieco więcej czasu i opowiedział dokładnie jakie mogą być skutki uboczne brania tabletek. Z drugiej strony my same też powinniśmy być proaktywne i jeśli coś przeczytamy w internecie to nie bójmy się o to dopytać. Jeśli coś budzi naszą wątpliwość również. Myślę, że proaktywność na wizycie zamiast bierności też nam dużo pomoże.

Olanzapine

Użytkownik
Tak też można, tylko czasem widząc zniecierpliwienie na twarzy lekarza, szybkie ruchy, wypowiedzi kończące rozmowę zniechęcają do zadawania pytań. Mimo to trzeba udawać, że nie widzimy i pytać, pytać, pytać :)

A

Agnesmaciejewska

Guest
Ja mojego ginekologa pytałam o to ale nie otrzymałam jakiejś jasnej odpowiedzi wręcz był zdziwiony.Ogólnie tabletki antykoncepcyjne biorę od 12 lat już a w mojej rodzinie był rak jajników tak więc regularnie robię cytologię w celu kontroli.Zastanawiam się jeszcze nad badaniem genetycznym,którym wspominała mi znajoma ponieważ dowiaduje się z niego czy występuje w ogóle ryzyko zachorowania na raka w sumie nie tylko jajników.Zdrowie przede wszystkim drogie Panie pamiętajcie o tym.

Olanzapine

Użytkownik
Bardzo dobry pomysł z badaniem genetycznym, ciekawe czy mają jakąś skalę pewności? Czynniki środowiskowe też są ważne, i wszystko z czasem może się zmienić.

jadwiga100

Użytkownik
[SIZE=10.5pt]Dlatego warto robić sobie badania. Należy je wykonać przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej. Ważne też by regularnie i często robić sobie badania, a trakcie przyjmowania antykoncepcji hormonalnej. Gdy wcześnie zostaną zauważone nieprawidłowości to jest bardzo duża szansa, że uda nam się wyleczyć. Znam przypadek kobiety gdzie w rodzinie nie występowały wcześniej choroby nowotworowe. Ona sama prowadziła zdrowy tryb życia. Nie paliła, niestosowała antykoncepcji hormonalnej, jadła zdrowo i mimo wszystko zachorowała. Na szczęście chodziła na okresowe badania i nowotwór został szybko wykryty. Dodatkowe badania, operacja, rekonwalescencja i teraz jest to zdrowa osoba. [/SIZE]

majszka

Użytkownik
przyjmuję vibin, robię regularnie badania, może ryzyko jest, ale gdzie go teraz nie ma, ja tam wychodzę z założenia, że jak ma być to i tak będzie, a ja nie muszę przy tym męczyć się pms:p

feelthevibe

Użytkownik
teraz to chyba już wszędzie choróbska siedzą, wg najnowszych badań WHO nawet przetworzone mięso spożywane 2 razy w tygodniu powoduje choroby nowotworowe, więc chyba nie ma sensu wciągać się w takie przemyślenia grubsze. trzeba się regularnie badać i kontrolować stan zdrowia. i tak będę żyć w zgodzie z własną filozofią. wkładkę mam założoną dla bezpieczeństwa póki co i dla wygody, muszę to otwarcie powiedzieć. spełnia swoją funkcję, więc większej rozkminy na ten temat nie ma co robic

apra

Użytkownik
Też uważam, ze trzeba się regularnie badać, chodzić na wizyty kontrolne, badać piersi itp. Ale pamiętajmy też,z e lekarz dobiera nam antykoncepcję, która nie będzie dawała żadnych efektów ubocznych

samba_mamba

Użytkownik
Nie ma takiej pewności i wypisując receptę lekarz tego nie wie. ;) Wybiera to, co wydaje się potencjalnie najkorzystniejsze, tu się zgodzę. Natomiast dolegliwości wypisane na ulotce mogą, ale nie muszą wystąpić.

Monika1188

New Member
Tak, na prawdę ingerencja w gospodarkę hormonalną ciała i skutki z nią związane będą nam znane przynajmniej po jednym pokoleniu. Dlatego ja osobiście po ciąży nie zdecydowałam się na powrót do tabletek hormonalnych, dzisiaj stosuje nieinwazyjną mechaniczną metodę- używam diafragmę caya łącznie z żelem antykoncepcyjnym.

Toola

Użytkownik
A ja stosuję tabletki belara, znalazłam wręcz publikacje w sieci o pozytywnym działaniu tabletek na przeciwdziałanie nowotworom jajników. Najlepiej porozmawiać na ten temat z zaufanym lekarzem, oni mają wiedzę w tym temacie.

Do góry