Altruizm.

16042014

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2014
Posty
138
Punkty reakcji
14
Jestescie w stanie podac altruistyczny uczynek?



Altruizm (fr. altruisme, od łacińskiego rdzenia alter – inny, drugi) – zachowanie polegające na działaniu na korzyść innych. Według J. Poleszczuka polega ono na dobrowolnym ponoszeniu pewnych kosztów przez jednostkę na rzecz innej jednostki lub grupy, przeciwstawne zachowaniu egoistycznemu.*

*Wikipedia
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Podać w sensie przykład takiego uczynku? Seks oralny ze świadomością nieodwrócenia ról.
 

16042014

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2014
Posty
138
Punkty reakcji
14
Malefitz napisał:
Podać w sensie przykład takiego uczynku?
Tak.



Malefitz napisał:
Seks oralny ze świadomością nieodwrócenia ról.
W moim przypadku w i to w pewnym przypadku tak. Kiedy nie laczy mnie uczucie z mezczyzna (a mialam taki uklad), to seks oralny w moim wykonaniu na pewno bedzie altruizmem, bo ja nic z tego nie mam. Z reguly takiego seksu nie bylo, bo nie sprawial mi on przyjemnosci. Napracowac sie i nic z tego nie miec? Bo przyjemnosc mezczyzny w takim ukladzie - szczerze mowiac - nie interesuje mnie. Za to moje orgazmy tak.
Sprawa ma sie zupelnie inaczej w przypadku kiedy kocham - seks oralny nie bedzie juz dobrym przykladem altruistycznego uczynku, bo satysfakcja partnera, to satysfakcja moja.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
16042014 napisał:
W moim przypadku w i to w pewnym przypadku tak. Kiedy nie laczy mnie uczucie z mezczyzna (a mialam taki uklad), to seks oralny w moim wykonaniu na pewno bedzie altruizmem, bo ja nic z tego nie mam. Z reguly takiego seksu nie bylo, bo nie sprawial mi on przyjemnosci. Napracowac sie i nic z tego nie miec? Bo przyjemnosc mezczyzny w takim ukladzie - szczerze mowiac - nie interesuje mnie. Za to moje orgazmy tak. Sprawa ma sie zupelnie inaczej w przypadku kiedy kocham - seks oralny nie bedzie juz dobrym przykladem altruistycznego uczynku, bo satysfakcja partnera, to satysfakcja moja.
Dokładnie o to mi chodzi. :) Choć sytuacja może też być odwrotna. Inna sprawa jeśli taki stan rzeczy kogoś kręci, wtedy nie jestem pewien czy można to określić mianem przykładu altruizmu, choć jego znamiona z pewnością występują.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
16042014 napisał:
I nalezy je celebrowac

leo-toast-9.w529.h352.gif
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
wszystko zależy od sytuacji, ciężko tak powiedzieć czysto teoretycznie.
 
Do góry