allegro

Agata Strzyżewska

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Właśnie zrobiłam coś identycznego jak TY tylko przelałam pieniądze ze strony banku a nie przez pocztę. Jak się wyjaśniła ta sprawa? Dostałaś z powrotem kasę?
 

Kamil1908

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Sądząc po skanie to niestety nie masz racji. Wybrałeś płatność poprzez PayU. Wpłaciłeś na konto PayU, a nie sprzedającego (bezpośrednie). Co do samego PayU zasadza jest taka, dlatego wybierasz bank, aby mieć tzw przelew wewnętrzny, aby system rozpoznał Twoją płatność i odpowiednio ją przypisał (czyli zaksięgował tak, aby pieniądze trafiły na konto sprzedawcy). Dlatego do wpłaty dostajesz po wyborze banku jako tytuł odpowieni KOD. Wpłata jest właśnie rozpoznawana i odpowiednio przekazywana po tym kodzie. Zresztą sam zobacz, że na przelewie masz jako odbiorcę adres Marcelińska Poznań czyli adres Allegro i równoczesnie PayU. Jeżeli zmieniłeś na zasadzie, że zaznaczyłeś bank x pokazały Ci się dane do przelewu, a następnie je przepisałeś i zamiast przelewu w banku x zrobiłeś płatnosć przez pocztę, to nia zgadza się kod Allegro.Na 100% sprzedający nie otrzymał wpłaty, a na samym Allegro wpłata sobie gdzieś wisi i system nie ma jej jak przyporządkować. Niestety, kłania się dokładne czytanie tego co w danym momencie robimy, a nie automatyczne klikanie dalej. Wina leży po twojej stronie jako kupujacego i to ty musisz odkręcić sprawę (napisz do Allegro poprzez formularz kontaktowy chyba z pozycji pomoc, opisz wszystko i podaj datę przekazu pocztowego, oraz nr aukcji). Piszę o tym tak dokładnie, bo raz miałem podobna kwestię, jako sprzedający. Sprzedałem laptopa, Klient napisał, gdzie paczka. Ja mu na to a gdzie płatność. Odpowiedź otrzymałem, że zapłacił. Ja mu na to komu, bo nie mi. Po 14 dniach wystąpiłem o zwrot prowizji. Przyznany. Gościu otrzymał ostrzeżenie i zablokowali mu konto. Napisał i zaczął straszyć policją, wyzywać i tak dalej. Nie miałem zamiaru się bawić, napisałem do internetowej kancelarii prawnej i oni wysłali mu odpowiednie pismo. Ja miałem spokój, ale z tego co potem widziałem w jego komentarzach to niestety nie było w tym przypadku mowy o pomyłce jak u Ciebie tylko próbował on robić sprzedających w wała. Niby płacił, a de facto tylko rozpoczynał płatność i jej nie wykonywał. Póxniej na podstawie tej niby płatności próbował wyłudzić towar. tak przynajmniej wynikało z komentarzy.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Najlepszym sposobem na te płatności jest PayU i karta kredytowa OnLine. Płatność trwa 2minuty! Bez zabaw w przelewy które idą wieki. Nigdy nie wysyłam zapłaty na inne konta jak te - podane w zakładce. Po to to jest! Wypłata kasy z PayU trwa góra 24h jeśli jest ustawiona na AUTOMAT. Nigdy nie miałem z tym problemów. Poczta??????? Ta firma nie powinna istnieć. Krwawi z niemocy juz kilka lat!
 
Do góry