Alkomat

winyl

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2008
Posty
133
Punkty reakcji
2
Miasto
śląsk
Poszukuję jakiegoś alkomatu,który będzie sporadycznie używany.Ile trzeba wydać na taki sprzęt?Czy da się coś takiego kupić za ok 100 zł?Oczywiście taki który nie będzie pokazywał raz 0,5 promila a za kolejnym dmuchnięciem 2 prom.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Z tym juz bez przesady. Jeżeli masz 5 minut piechotą, to na pewno warto się przejść, ale ja mam przeszło 30 minut. Jak dojdę, to mogę już wytrzeźwieć.
Zamiast liczyć na policję w tym względzie lepiej po prostu kupić alkomat.
 

aerox612

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mi polecili mi alkomat alkohit x5 i powiem szczerze że do tej pory sprawuje się rewelacyjnie, a cenę wynegocjowałem na 4 stówki :p także polecam
Ale myślę że jeśli nie będziesz używał alkomatu często to wystarczy z niżej klasy np. x3 albo zdecydować się na jednorazówki, cena za nie to grosze, a wskaże co ma wskazać :)
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Dla mnie jednorazówki to raczej drugi wybór. Dobry alkomat zdecydowanie lepszy. Jeżeli często używasz i dzielisz się z innymi, to mogłeś kupić X50, bo zamiast ustnika wsadzasz specjalny lejek i higienicznie sprawdzasz parę osób w kilka chwil.
 

alcoscent

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Za 300 zł można kupić alkomat elektrochemiczny i taki polecam. Np. DA 8500E lub Q7. Ma pierwszą kalibrację gratis i w tej cenie spokojnie wystarczy do sporadycznych testów. A na pewno jest lepszy od alkomatów półprzewodnikowych, które są trochę tańsze a droższe w utrzymaniu.
 

Derpkia

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ostatnio właśnie oglądałam, bo szukam prezentu na urodziny znajomego, a to taki imprezowicz. A uważam, że najlepsze są praktyczne prezenty. W fajnych cenach mają w RTV EURO AGD i można tam u nich też podpytać, jakie polecają. Jeszcze się nie zdecydowałam, ale najbliżej jestem wyboru Promiler AL-6000 Professional-Red, wygląda solidnie.
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
Jak jeszcze szukasz to ostatnio był ranking alkomatów w Motorze i tam na pierwszym miejscu był elektrochemiczny alkohit x60. Nie napisałeś ile chcesz wydać?
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Ejj, ale oni mają jakiś konkurs na fb teraz, całkiem niezły alkomat jest do wygrania, to może spróbuj, będziesz mieć fajny sprżet za darmo ;)
 

Tananek

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
72
Punkty reakcji
4
Ja dobre opinie słyszałem o alkohitach, sporo ludzi sobie chwali :) Ale sam nie posiadam, więc trudno poradzić.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Przejrzyj na allegro jest sporo modeli w różnych cenach, są nawet te nowe X45 z podświetlanym ustnikiem w zależności od zawartości alkoholu. Ogólnie, najlepiej trochę poczytać o alkomatach, żeby nie kupować byle czego, bo to po prostu może oznaczać fajną zabawę na imprezie, ale jednocześnie grozić mandatem w przypadku kontroli drogowej.
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
kiedyś czytałem w gazecie MOTOR testy alkomatów i wygrał Alkohit. Miał porównywalne wyniki z policyjnym.
 
Do góry