Alkoholizm

Paulina91

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2007
Posty
165
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
z serduszka :)
Od moderatora: To jest temat do ogólnych rozmów o alkoholizmie. Proszę nie tworzyć nowych tematów, jeżeli masz samemu problem z alkoholem lub osoba tobie bliska, tylko pisz w tym temacie. Możesz zadawać też pytania mniej związane z alkoholem, np. takie jakie zadał autor tematu. Włoocibor


Od autora:
Dlaczego jeżeli ktoś był alkoholikiem, potem poszedł na odwyk i teraz nie pije już, to potem nie może spróbować wogóle żadnego alkoholu? Nie może się napić raz na rok np w Sylwestra lampke szampana?
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
bo z alkoholizmu nie można się wyleczyć

człowiek całe życie już jest chory

a napicie się spowoduje powrót do nałogu
 

Paulina91

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2007
Posty
165
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
z serduszka :)
Nawet najmniejsza ilość? Nawet jak człowiek sobie postanowi, że tylko jedną lampkę wina i więcej nie.? A jakby ktoś przypadkowo zamiast wody dał do picia wódkę i ta osoba przypadkowo by się napiła to też by wróciła do nałogu?
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
to jest tak jak z papierosami

"tylko jeden - nic nie zaszkodzi"

a potem są 2, 3 , cala paczka i w rezultacie pali się więcej niż wcześniej :]

to samo z alkoholem, to szybko wraca
 

SARS

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
wawa
Paulina91 to zależy od człowieka i od jego silnej woli - ale skoro ktoś już był na odwyku tzn, że silnej woli nie ma więc w przypadku takich ludzi - picie jest niewskazane bo w wiekszości wracają spowrotem do nałogu;

PS: Kapciuszek co do papierosów to ja akurat palę raz na tydzień więc można i wcale nie trzeba 2-3 i całej paczki :)
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Inne, ale z każdym nałogiem jest tak samo.. Można to zaleczyć, ale nigdy wyleczyć!
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
tak jak już wcześniej mówili, alkoholikiem zostaje się przez całe życie. więc nie powinno pić się czegokolwiek.
 

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
Dlaczego jeżeli ktoś był alkoholikiem, potem poszedł na odwyk i teraz nie pije już, to potem nie może spróbować wogóle żadnego alkoholu? Nie może się napić raz na rok np w Sylwestra lampke szampana?

może,ale po co? jeżeli był na odwyku,to chyba właśnie po to żeby nie pić już więcej,prawda?

bo z alkoholizmu nie można się wyleczyć

człowiek całe życie już jest chory

a napicie się spowoduje powrót do nałogu

tu się nie zgodzę. :]
i napicie się nie spowoduje powrotu do nałogu.
jeżeli ktoś ma naprawdę silną wolę i wypije kieliszek szampana okazyjnie,nie oznacza to,że zaraz znowu zacznie pić. :]
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
"tylko jeden - nic nie zaszkodzi"

a potem są 2, 3 , cala paczka i w rezultacie pali się więcej niż wcześniej splash.gif

to samo z alkoholem, to szybko wraca

:( niestety ma racje.
 

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
a jeśli jej nie ma? :]

jeśli jej nie ma,to zacznie pić.
ale przecież odwyk trwa trochę czasu i już samo bycie na tym odwyku świadczy o tym,że ktoś ma silną wolę,że w ogóle próbuje z tym walczyć. :] w większości wypadków,nawet jeśli ktoś wypije ten kieliszek to do nałogu nie powróci.
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
no kieliszek może i nie

ale po wypiciu dochodzi do wniosku, że skoro jeden nie zaszkodził to nic się nie stanie jak wypije 2 :]

i tak po kolei

człowiek naiwna istota
 

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
ale po wypiciu dochodzi do wniosku, że skoro jeden nie zaszkodził to nic się nie stanie jak wypije 2 :]

znam osobę,która jest po odwyku.
pije tyko w Sylwestra.
kilka kieliszków szampana,i uwierz,że potem jej do tego nie ciągnie.
więc to,że jeśli ktoś wypije,to potem wypije znowu i znowu i wróci do nałogu to według mnie nie prawda. :]
ale to jeszcze zależy od człowieka.
 

klaudiakp

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
932
Punkty reakcji
0
Paulina91 to zależy od człowieka i od jego silnej woli - ale skoro ktoś już był na odwyku tzn, że silnej woli nie ma więc w przypadku takich ludzi - picie jest niewskazane bo w wiekszości wracają spowrotem do nałogu;

PS: Kapciuszek co do papierosów to ja akurat palę raz na tydzień więc można i wcale nie trzeba 2-3 i całej paczki :)
To rzeczywiście zależy od silnej woli człowieka.
Ktoś mi powiedział kiedyś " Jeśli jesteś w jakimś nałogu,na zawsze w Nim będziesz "
Z własnego doświadczenia widzę że ta osoba mała racje.I to wcale nie jest tak że nie można nawet w sylwa wypić kieliszka szampana,to zależy jak silną ma człowiek wolę
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
ale to jeszcze zależy od człowieka.
I w tym tkwi problem. Jednemu po kieliszku nic się nei stanie, a innego znów pociągnie na dno.
 

anula30

.....(^_^).....
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
1 774
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
~zach-pom~
znam osobe ktora jest anonimowym alkoholikiem:
oni nie moga wypic nic, bo moga wpasc w tzw: ciag i dlatego nie pija nic co ma nawet nazwe powiazana z alkoholem on nie pije nawet szampana dla dzieci bo nazywa sie szampan ,
ale lepiej chyba nic nie pic niz wypic i znow sie stoczyc :/
 

zetnktel

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
127
Punkty reakcji
1
ja znam bardzo dobry sposob. Zachorowac na watrobe.. (np ja mam 19 lat a mam ztluszczenie i przez 500dni dieta czyli nic sie niejje praktycznie i zakaz alkoholu)
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
zetnktel, co Ty bredzisz, nic się nie je? to chyba można kipnąć, w ciągu 500 dni.
 
Do góry