Alergia zimą

TheSkwarcio

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2011
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Witam.
Temat nazwałem "alergia zimą" ponieważ najczęściej w porze zimowej towarzyszą mi te objawy.
Jeden z tych objawów to tzw. przeze mnie "dziwne oddychanie", a po ludzku to skurcz oskrzeli. Gdy po wysiłku fizycznym zmęczę się czuje jakby swędzenie w gardle i mam taki gwiżdżący oddech przez ok. 10 min. A gdy kaszlę to mam takie dziwne uczycie ciepła. To samo mam po spożyciu nabiału, lecz nie zawsze. Jednego dnia zjem jogurt i nic. Drugiego zaś zjem i muszę jechać do szpitala.
Drugi objaw dość wstydliwy to świąd odbytu. To zdarza się tylko w okresie zimowym i chyba najczęściej pod wieczór. Czuję jak by mi jakieś owsiki tam chodziły, lecz badania kału na pasożyty nic nie wskazały. Czasem zasypiam ok. 1-2 w nocy.

Czego to mógłby być objaw. Czy to pierwsze to astma? Mój ojciec cierpiał kiedyś na ostrą astmę, a ja w dzieciństwie chorowałem na zapalenie oskrzeli. Badania alergologiczne wykazały uczulenia na jakieś pyłki trawy.
 

bobi86

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
117
Punkty reakcji
0
No z tego co opisujesz, to najprawdopodobniej właśnie może być alergia... Też kiedyś miałem takie duszności (zwłaszcza przy sporcie), ale z wiekiem na szczęście mi przeszło. Weź zajrzyj sobie np. na ten portal (http://www.mojealergie.pl) i tam powinieneś w łatwy sposób czegoś się dowiedzieć;) Informacji jest tam sporo, tylko musisz wyszukać to, co Cię interesuje.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
No z tego co opisujesz, to najprawdopodobniej właśnie może być alergia... Też kiedyś miałem takie duszności (zwłaszcza przy sporcie), ale z wiekiem na szczęście mi przeszło. Weź zajrzyj sobie np. na ten portal (http://www.mojealergie.pl) i tam powinieneś w łatwy sposób czegoś się dowiedzieć ;) Informacji jest tam sporo, tylko musisz wyszukać to, co Cię interesuje.

Twój opis nie precyzuje, czy opisywane dolegliwości występują po wyjściu na zewnątrz czy występują sezonowo niezależnie od miejsca przebywania. Jeżeli problem z oddychaniem pojawia się po wyjściu z ciepłego pomieszczenia na mróz, to najprawdopodobniej jest Pan astmatykiem. W takiej sytuacji wskazane jest wykonanie spirometrii.

Świąd odbytu może być objawem owsicy, ale też cukrzycy i innych chorób przewlekłych. U kilkunastu procent pacjentów świąd ma charakter idiopatyczny. Warto jednak zgłosić się do lekarza rodzinnego, który wykluczy występowanie wspomnianych wyżej chorób.
 

Heinrich Ramm

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Warszawa
Miałem takie same objawy mając ok 10 lat, bardzo lubiłem wtedy sport i aktywny tryb zycia a nie byłem w stanie jeżdzić na roqwerze, dłużej sie przebiec bo zaraz dostawałem strasznej zadyszki (to nie słaba kondycja) a potem czułem ten skurcz o którym ty piszesz a nastepnie duszności i kaszel. Duszności były tak silne, że nie mogłem słowa z siebie wydusić nie kaszląc. Do tego często chorowałem praktycznie raz na dwa miesiące, Alergolog pod kontrolą którego oczywiście byłem, zmienił sie na innego w Instytucie Matki i Dziecka i nowa pani doktor natychmiast rozpoczęła odczulanie. Dzieki niemu i jej zawdzięczam teraz normalne zycie i 20 lat bardzo intensywnych treingów sportowych.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Druga rada - przeprowadzić się do ciepłych krajów, wyuczywszy się odpowiedniego języka i zdobywszy zawód w nowym miejscu pożądany
 
Do góry