Alergia na roztocze

looney

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja to kiedyś czytałem na temat alergii jakiś artykuł i tam w ogóle sugerowali, że one mają podłoże genetyczne. I że generalnie jak już ktoś ma jakąś alergię, to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie niekorzystnie reagował również na inne alergeny. Jest to najprawdopodobniej po prostu jedna z niegroźnych chorób genetycznych. Niemniej jednak, pomimo że sa uciążliwe, to jednak nie są groźne.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Teoretycznie mają, ale tak jak mówię, często ejst tak, że w najbliższej rodzinie nikt nie jest alergikiem a dziecko ma alergię, nie wiem czy to genetycznie występuje w rodzinie, tylko u jednych ma objawy a u innych nie...też tak może być.
 

Marta890

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Teorii na temat powstawania alergii jest bardzo dużo, co ciekawe często okazuje się na badaniach, że jesteśmy uczuleni na coś, co jest w naszym najbliższym otoczeniu, ale nie ma żadnych objaw. Ja jestem np. uczulona na pyłki brzozy, a przed moim domem i rośnie ogromna brzoza właśnie. Nie mam jednak nawet najmniejszych oznak alergii w związku z tym...

Mojej sąsiadki syn jest też właśnie uczulony na roztocza - pożyczyłam jej kilka razy tą myjkę parową i podobno było dużo lepiej. Trzeba jednak pamiętać o częstym praniu, bo gorąca tylko zabija roztocza, a już ich "ciała" :p trzeba usuwać właśnie w pralce.
 

Dorota9

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Myjki parowe są świetne przy alergiach, są też bardzo dobre do dezynfekcji i sprzątania. Chociaż lubię jak np w toalecie czuć domestosem ;) jakoś tak czyściej. ale wracając do alergików w domu to mycie parą to idealne rozwiązanie.
 

agacik

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ale ile można tak żyć? To dość męczące. Alergia może być przecież zwalczona za pomocą odczulanie. I wtedy nie musimy stosować myjek, ani ograniczać kontaktu z alergenami.
 

alergiczka

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
to chyba najbardziej przerąbana alergia, bo kurz jest wszędzie i nie da sie przed nim uciec.
Ale można mieć czasem z tego frajdę. Mój synek na przykład kocha wymrażanie miśków w zamrażalniku. Mówimy wtedy, że zapadają w zimowy sen ;-) Męczy tylko trochę to sprzątanie co drugi dzień. A jak objawy dokuczają, to sięgam po tabletki z bilastyną - po nich zawsze katar ustaje i oczy tak nie łzawią
 

malowanana_lala

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
alergiczka napisał:
to chyba najbardziej przerąbana alergia, bo kurz jest wszędzie i nie da sie przed nim uciec.
Ale można mieć czasem z tego frajdę. Mój synek na przykład kocha wymrażanie miśków w zamrażalniku. Mówimy wtedy, że zapadają w zimowy sen ;-) Męczy tylko trochę to sprzątanie co drugi dzień. A jak objawy dokuczają, to sięgam po tabletki z bilastyną - po nich zawsze katar ustaje i oczy tak nie łzawią
też jestem uczulona na to dziadostwo i biore clatre - z tych nowych leków i pomaga, ale bez sprzątania co drugi dzień się nie obejdzie
 

plomyczek34

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
No niestety od roztoczy nie da się uciec.. Ja faszerowałam się niepotrzebnie lekami bez recepty które nic mi nie dały.. a kropelki i aerozole niepotrzebnie wysuszyły mi śluzówkę nosa. Alergolog przepisał mi tabletki z bilastyną, jest lepiej ale najważniejsze to regularne sprzątanie i wszelkie dywany firany OUT! to prawdziwe siedlisko tego ustrojstwa..
 

kabar

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja mam wziewną na: roztocza i pleśnie a pokarmowa na gluten, kurczaka, wieprzowinę, mleko i jajka. Dobry alergolog to podstawa. Przepisze terapie lub leki i da się z tym żyć =)
 
S

serwor

Guest
looney napisał:
Ja to kiedyś czytałem na temat alergii jakiś artykuł i tam w ogóle sugerowali, że one mają podłoże genetyczne. I że generalnie jak już ktoś ma jakąś alergię, to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie niekorzystnie reagował również na inne alergeny. Jest to najprawdopodobniej po prostu jedna z niegroźnych chorób genetycznych. Niemniej jednak, pomimo że sa uciążliwe, to jednak nie są groźne.
Nieprawda alergia jest grożna , nieleczona lub żle leczona prowadzi do astmy a to bardzo grożna i ciężka choroba, praktycznie nieuleczalna.
 

Kathlyn

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2015
Posty
53
Punkty reakcji
0
Problem alergii na roztocze skupia się całkowicie na tym gdzie śpimy i na czym. Czystość oraz regularne odkurzanie to podstawa. Wiem, ze można kupić pościel antyalergiczną. Dywany oraz grube zasłony powinny zniknąć z domu, chyba, że będą często prane.
 

aszczypiorek88

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Najskuteczniejsze jest odczulanie ;)
Pranie pościeli w dużych temperaturach i nie dopuszczenie do zalęgania kurzu w mieszkaniu, nie da się ich jednak w 100% wyeliminować, jedynie zmniejszyć występowanie ;)
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
Z tym odczulaniem wcale nie jest tak prosto, trwa to latami i też nie ma gwarancji że na pewno to pomoże, sama w zimie jakoś też odczuwam mocniej alergię, bo jest ciepło, rzadko można przewietrzyć biuro i wszędzie fruwa kurz, biorę od paru dni codziennie hitaxe fast i objawy jakoś ustąpiły, alergicy nie mają lekk, bo na wiosnę zaczyna się pylenie
 

Nicola

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
78
Punkty reakcji
0
Polecam super pościel antyalergiczną ze sklepu [SIZE=11pt]tendina. Sklep ma swoją stronę internetową wiec można sprawdzić [/SIZE]
[SIZE=11pt]co akurat maja w ofercie. Ostatnio nawet udało mi się kupić coś na prezent dla dziecka mojej przyjaciółki. Kupiłam otulacz i zestaw do łóżeczka...Wszystkie prezenty bardzo sie podobały. [/SIZE]
 
Do góry