Alergia na roztocze

Strażaczka

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0

Witam Was serdecznie Drogie Panie
Jestem po raz pierwszy na forum a znalazłam go dzięki zawziętości w poszukiwaniu dostatecznej informacji na temat alergii na roztocze i kurz domowy.
Jestem szczęśliwą matką półtora rocznego maluszka. Od czasu urodzin Adrianka pokichiwałam ale jak to w życiu nadmiar obowiazków przy dziecku odbierało mi ochotę na wizyty i kilku godzinnego oczekiwania do lekarza POZ-u. Brałam Colderex, fervex z nadzieją ze nie rozbiera mnie przeziębienie i nie zarażę maluszka. Jednak od niedawna naprawdę doszedł do mnie fakt że conajmniej raz w tygodniu biore leki na przeziębienie i zamieniam sie w lekomankę kichnę siorczysty katar i już lęk o małego. Oczywicie zaczełam podejrzewać u siebie alergię brałam wapno i zirtec i jakoś przechodziło. Ale od jakiegoś czasu zaczełam kichac w nocy i budziłam sie ze strasznym katarem. Wreszcie wybrałam sie do lekarza.Poprosiłam o sierowanie do por. alergologicznej. Tam zrobiono mi testy i okazalo sie ze mam alergie na roztocze i kurz domowy. Biorę telfast 180 ale jak mam byc szczera (biorę od 4 dni) nie bardzo widzę pomoc.
Drogie PAnie
Proszę o informacje jak postępować przy ww alergiach.Z mężem zastanawiamy sie nad kupnem nawilżacza z jakimiś tam funkcjami oczyszczania powietrza ale jest to drogi wydatek i nie wiem czy w ogole potrzebny.
Może któraś z Was ma zdanie na temat nawilżacza i jego przydatności poza tym na rynku jest tak duży wybor ze nie wiadomo co kupić.Jesli to rowniez mozliwe prosilabym rowniez o wskazowki jak zyc z taką alergia co robic itd doktorowa zasugerowala mi nawet zdjecie firan zaslon wywalenie dywanow a newet mebli tapicerowanych i zmiane auta (chyba na plastikowe od mojego synka ;-)bo w samochodzie mam welutową tapicerkę. Rany oszaleję. Przecież nie da sie tak żyć.....
Jestem zdeterminowana. Od czasu wizyty u lekarza czyli 4 dni temu miałąm dwa poterzne ataki alergii trwające pół dnia ...
Proszę o wskazówki i pomoc....
 

Delli

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Żadne nawilżacze nie ułatwią życia z alergią na roztocze-wiem z własnego doświadczenia! To zwykłe dziadostwo, które niektórzy "specjaliści" usiłują wcisnąć niezorientowanym. Nie marnujcie lepiej na to pieniędzy! W wilgotnym srodowisku, to paskudztwo jeszcze lepiej się rozmnaża.
Leków też bym za bardzo nie polecał-powinnaś je stosować w ostateczności. Przede wszystkim skoncentruj się na bardzo dokładnym i bardzo częstym sprzątaniu. Możesz też kupić specjalny odkurzacz z odpowiednim filtrem.
Ponadto warto zaopatrzyć się w Allergoff. Sprayem spryskuj regularnie co pół roku dywany, zasłonki, pościel, tapicerowane meble itp. Jest też Allergoff w saszetkach do prania-przyda się żeby pozbyć się roztoczy w praniu poniżej 60 stopni. Sam stosuję je już od dłuższego czasu-naprawdę polecam.
 

asterrix

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Działanie Allergoffu opiera się na specjalnych nanokapsułkach, z których stopniowo, przez pół roku, uwalniana jest w niewielkich ilościach substancja czynna-akarycydy. Dzięki niedużemu stężeniu akarycydów, Allergoff jest całkowicie obojętny dla ludzi (nie wywołuje żadnej reakcji uczulającej), a jednocześnie zabójczy dla roztoczy.
 

jordi

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Czy Allergoff mogę kupić w zwykłej aptece? Czy jest on na receptę?
 

Delli

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Jak najbardziej Allergoff możesz znaleźć w aptekach (choć nie w każdej), oczywiscie bez recepty.
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Metody zwalczania :
· Najwięcej roztoczy znajduje się w materacu, dlatego zaleca się owinąć nowy materac (wypełniony materiałem syntetycznym) folią lub pokrowcem dzięki temu złuszczony naskórek nie może wniknąć. Na taki materac należy położyć kilka prześcieradeł lub koc, który można prać oraz okresowo trzepać. Materace, które mają więcej niż 8 lat powinniśmy zastąpić nowymi. Istnieją już materace przeznaczone dla alergików, które nadają się do prania.
· Pierzynę należy zastąpić kołdrą z syntetyków lub mieszanek, gdyż łatwiej jest ją wyprać (temperatura 60 stopni Celsjusza). Jak najczęściej powinniśmy wietrzyć ją na słońcu, ale nie w okresie pylenia roślin. Ważne jest również abyśmy spali w piżamie, gdyż zmniejszamy ryzyko przedostania się komórek skóry do pościeli.
· Dywany i wykładziny podłogowe powinny mieć krótkie włosy, które można łatwiej czyścić, poza tym chłoną one mniej kurzu. Lepszym rozwiązaniem jest parkiet czy linoleum. Należy zaopatrzyć się również w odkurzacz dla alergików z dobrym filtrem, im większy filtr tym lepszy jest odkurzacz.
· Meble takie jak wyścielane krzesła, otwarte regały na książki szybko łapią kurz, dlatego warto je zastąpić np. meblami skórzanymi, meblami o gładkich powierzchniach, łatwymi do prania zasłonami.
· Zabawki pluszowe należy prać w temperaturze około 60 stopni Celsjusza, aby zlikwidować roztocza. Te, które nie nadają się do prania wstawia się na noc do zamrażalnika.
· Nie wolno przegrzewać mieszkania.
· Rośliny doniczkowe należy usunąć, ponieważ pleśnie pojawiają się nawet w ziemi.
· Osoba uczulona powinna unikać kontaktu z kurzem.
· Sprzątać należy przy pomocy wilgotnej ściereczki.
To tylko niektore metody jak mi przyjdzie cos do glowy to jeszcze napisze :p
 

bambi23

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Ja bym jeszcze poleciła Allergoff w saszetkach-dodatek do prania-jest również bardzo dobry. Przydaje się zwłaszcza do ciuchów z delikatniejszych tkanin.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
ja polecam:
- zakup ultradźwiekowego nawilżacza do mieszkania
- czeste wietrzenie pościeli, firanek, zasłon
- allergoffem można se psikać, ale ja rewelacji tutaj nie widzę
- zakup odkurzacza WODNEGO (szczególnie polecam thomas twin tt aquafilter)
- co ok. 3 dni dobrze jest 'przelecieć' takim odkurzaczem, to od razu inne powietrze. a lekki i wygodny jest, więc nie jest to wielkie 'halo' odkurzyć raz dwa ;)
 

opatia

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2006
Posty
43
Punkty reakcji
0
slosy, ja też uważam, że allergoff to takie trochę placebo, natomiast o tym odkurzaczu, o którym napisałaś nie słyszałam. Mogłabyś coś więcej napisać, albo odesłać gdzieś gdzie można jakieś informacje poczytać? Ja już od prawie trzech lat (tyle ma moje dziecko) walczę z alergią i wciąż przegrywam.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
opatia, bo to niemiecki odkurzacz i u nas jeszcze malo znany, ale mam nadzieję, że już niedługo, bo świetny jest, szczególnie dla alergików jak znalazł. podaję Ci numer na infolinię: (22) 203 55 92, to możesz się tam wszystkiego dowiedzieć i jeszcze stronę internetową http://robert-thomas.com.pl
jeżeli będziesz miała jeszcze jakieś pytania to bez krepacji ;) ale myślę, że na infolinii wszystko wyjaśnią. w każdym razie zaopatrzony jest w filtr wodny, w filtr hepa, można nim odkurzać na sucho i czyścic na mokro i w ogóle on ma tyle funkcji, że jeszcze wszystkich nie ogarnęłam :D szczerze mówiąc, jak go przywiózł znajomy z zagranicy, to byłam w szoku, że już tak technologia poszła do przodu ;)
 

mlody_20

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Z doświadczenia wiem,że przy alergiach na kurz i roztocza domowego najważniejsze jest regularne sprzątanie. Ostatnio przymierzam się do zakupu tego odkurzacza bezworkowego z filtrem HEPA (niszczy pleśnie i bakterie)- nawet ostatnio mój alergolog doradził mi kupno. Znacie jakieś dobre firmy produkujące te odkurzacze? Słyszałem, że odkurzacze z Dyson'a są naprawdę dobre
 

rainforest

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Kup sobie najnowszy odkrzacz marki LG, który jest bez workowy z dużą siłą ssania, a co najważniejsze ma najwyższej klasy filtr HEPA 13. Jak to bywa w naszych czasach, na tym się jego funkcje nie kończą. Zapobiega rozprzestrzenianiu się cząsteczek kurzu oraz alergenów do otoczenia, czyli nie musiała byś się martwić o swoje dziecko, gdy będziesz odkurzać. To wszystko jest bardzo proste i higieniczne. Osobiście, mam alergię wziewną i nie mogę narzekać na tego typu produkt. Naprawdę, ułatwia mi życie. Powodzenia:)
 
H

halek77

Guest

Proszę o informacje jak postępować przy ww alergiach.Z mężem zastanawiamy sie nad kupnem nawilżacza z jakimiś tam funkcjami oczyszczania powietrza ale jest to drogi wydatek i nie wiem czy w ogole potrzebny.
Może któraś z Was ma zdanie na temat nawilżacza i jego przydatności poza tym na rynku jest tak duży wybor ze nie wiadomo co kupić.Jesli to rowniez mozliwe prosilabym rowniez o wskazowki jak zyc z taką alergia co robic itd doktorowa zasugerowala mi nawet zdjecie firan zaslon wywalenie dywanow a newet mebli tapicerowanych i zmiane auta (chyba na plastikowe od mojego synka ;-)bo w samochodzie mam welutową tapicerkę. Rany oszaleję. Przecież nie da sie tak żyć.....
Jestem zdeterminowana. Od czasu wizyty u lekarza czyli 4 dni temu miałąm dwa poterzne ataki alergii trwające pół dnia ...
Proszę o wskazówki i pomoc....


Wiem co czujesz. Mam podobny problem. Zrezygnowałam z firan, mam kotary które łatwo czyścic. Meble z tapicerki tak samo. Z dywanu nie zrezygnowałam, codziennie go przemywam, jak na razie jest ok. Nawilzacz kupiłam, ale nie poleciłabym uzywanie Tobie do niego zwykłej wody. Zabłocka Mgiełka to solanka, która oczyszcza powietrze z alergenów i roztoczy, tworząc klimat podobny do nadmorskiego ( wyrzuca w powietrze dużą zawartość jodu). Stosuję ją od kilku tygodni i córka rzeczywiście lepiej się czuje, lepsze są nocki, mniej razy musze do niej wstawać. Ten nawilżacz: http://cislog.istore.pl/pl/antyalergiczny-nawilzacz-powietrza-family-care-79510-oraz-zablocka-mgielka-solankowa-950-ml.html jest bezpośrednio dostosowany do Mgiełki, z tego co się orientuję to przy innych modelch może powodować zapychanie przewodów pozostałościami soli. Można również nawilżać mieszkanie przy pomocy ceramicznych nawilżaczy.
 

majka_krakoof

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam!
W zeszłym tygodniu alergolog ostatecznie potwierdził, że przyczyną zmian skórnych wokół kolan i łokci mojego 9-cio letniego synka jest uczulenie na kurz, a dokładniej na roztocze, które w nim wystepują. Nie do końca orientuję się jeszcze we wszystkich zaleceniach odnośnie do zmiany przyzwyczajeń życiowych-sprzątanie, pozbycie się dywanów, niektórych mebli itd. Zastanawim się które z tych porad są rzeczywiście przydatne oraz, do których całkowicie się zastosować. Może ktoś z was cierpi na podobną alergię? Liczę na praktyczne porady i wskazówki jak najlepiej pomóc mojemu dziecku w tej sytuacji.PZDR.

witam,

przynajmniej szybko to u Was zdiagnozowali. Ja się męczyłam kilka lat, byłam u całej masy lekarzy... Trafiłam w końcu do dr Kazimiery Stalmach - Tyrak z Multimedisu w Krk i... ona mi powiedziała skąd moje kłopoty! Ciężko było się przestawić na życie z uwagą na roztocza, ale generalnie jest kilka zasad: pościel - prana w 60stopniach C raz na miesiąc a w zimie wymrażana na mrozie roztocza giną poniżej 15 stopni i w wysokiej temperaturze, zero dywanów, zero kwiatków, zero zasłon. Zmieniłam też meble bo i tak były stare, a poza tym tapicerowane. No wietrzenie, wietrzenie i jeszcze raz wietrzenie. Dobrze też kupić specjalny odkurzacz.

http://www.multimedis.pl/dla-pacjenta/centrum-medyczne-krowodrza.html link do strony przychodni gdzie przyjmuje moja lekarka
Pozdrawiam
 

Klementynka

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2007
Posty
17
Punkty reakcji
0
To ja też się dołączę z alergia moja i mojego siostrzeńca - u nas:
- pozbycie się zasłon i firanek oraz dywanów
- odkurzacz z filtrem wodnym - drogie ale skuteczne, woda genialnie zatrzymuje wszelkie pyłki
- materac lateksowy z wymiennym pokrowcem
- pościel syntetyczna, która można prać w wysokiej temperaturze
- wietrzenie tak jak pisze majka
- oczyszczacz powietrza - b. fajne tylko trzeba utrzymywać w czystości, a nie włączyć i zapomnieć o jego istnieniu- to samo dotyczy nawilżaczy powietrza.
- jak się ma dużo ksiązek lub bibelotów, to lepiej trzymać to za szyba- nie kurzy się tak:)
- przy dzieciach-pluszaki out, lub jak ma jakiegoś ukochanego to bardzo często prać i pilnować żeby dobrze wyschły
- jak się ma szanse -odczulać, nie u każdego się udaje, ale nawet nie całkowicie się uda, to może choć zminimalizuje reakcje organizmu na alergen
- dobry lekarz
- w pewnych przypadkach leki, bo czasem po prostu nie da się wytrzymać (u nas sprawdził się azomyr, lek 3 generacji, więc można i u dzieci stosować)
- spray do nosa pod ręką:)
no i sprzątać, sprzątać....
 

henieeek

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Moj mlodszy syn i zona sa uczuleni na roztocze. Ilu to lekarzy odwiedzilismy i nic z tego nie wynika. Ale podpisuje sie pod wszystkim co pisali poprzednicy, Mysle, ze dobry odkurzacz z filtrem wodnym to podstawa, wietrzenie,sprzatanie, filtr powietrza itd.. Choc ostatnio tj jakies 4 miesiace temu kolezanka zony polecila nam urzadzenie przeciwroztoczowe dzialajace przez ultradzwieki. Poczatkowo bylem sceptycznie nastawiony co do kupna nowego gadzetu, ale pod namowa zony w koncu dalem za wygrana. Kosztowalo to nas co prawda okolo 300 zl. przez pierwsze pare tygodni nie bylo rewelacji, ale dzis po paru miesiacach jest naprawde niezle z moim synem i zona, bo bylo naprawde ciezko.No i mam mniej narzekania w domu
http://www.e-virja.pl/UPR_Urzadzenie_Przeciwroztoczowe-75.html
 

seeeba

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam!
Musze powiedziec,ze tez osobiscie uzywam UPR czyli urzadzenia przeciwroztoczowego.To bardzo dobra i praktyczna rzecz. Mnie tez pomaga jest super. Pozdrawiam
 

sobiesama

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
no właśnie syn dość duży a tu nagle katar , spać nie może
no porobiło się
testy - alergia na roztocza
wszystkie dziwne firanki, dywaniki poszły precz
teraz jeszcze materac kupić muszę

Klementynka napisała "lateksowy z pokrowcem"

sprawdził się ? lateks to dobry pomysł?
 
Do góry