Alergia na roztocze

papryczka85

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
ja byłam z NFZ, musisz mieć skierowanie, w sumie nie czekałam długo, może 2- 3 tygodnie, ale to zależy gdzie :]
cen niestety nie znam
no ja to bym chciała wybrać się najdalej za dwa tygodnie na pierwszą wizytę, jak tylko kogoś wybiorę to się umawiam, o ceny muszę pytać...ale tanio chyba nie jest :/
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
mnie ten Filoxnose wkurza....
bo strasznie spływa do gardła, ale jest dobry xD
ten drugi też używałam
odczulanie ciężka rzecz, ale opłaca sie :)
naprawdę, po jednej serii jest zupełnie inaczej...
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no właśnie aniulka zastnawiam się czy taka jedna seria cokolwiek daje? czy to nie działa tak jak antybiotyk, póki nie weźmiesz wszystkiego- "choroba" się wraca :]

no ale Flixonase jest lepszy niż Buderhin, on już nie zawsze działa :]
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
wiesz co mi dała bardzo dużo...
i myślę że gdybym kontynuowała to mogłabym praktycznie z z tego wyjść, ale finanse :/

a na mnie oba działają, ale fakt że jest lepszy :)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
mnie po prostu przerażają te wizyty co tydzień :] do tego ten lekarz przyjmuje z NFZ tylko 2 razy w tygodniu i to od 14 do 16 :]
poczekam i zobacze, jak bedzie zle to sie zdecyduje :/
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
wrrr nie lubię lekarzy i to jeszcze w takich śmiesznych godzinach
generalnie to ja mu się tam z 1- 2 razy w roku pokaże jak tabletki zaczynają zawodzić, bo tak receptę biorę przy okazji jak jestem u lekarza pierwszego kontaktu :)
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
a jestem częściej, mam bardzo fajną panią doktor :)
i ona zawsze przepisuje mi wszystkie leki :p
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no ale po co ja mam tam chodzić? tracic czas? tabletki mogę mieć przy okazji, alergolog mi i tak nie pomoże jak sobie posiedze u niego w gabinecie :p
idę albo na testy albo po jakieś nowe leki jak stare już nie pomagają, to chyba wystarczy ;)
ale jak Ty masz fajna panią doktor to rozumiem :)
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
bardzo fajna, poświęca nam dużo czasu, daje próbki, jak poprosze ją o leki w NORMALNYCH cenach to zawsze da...
kieruje na różne badania i w ogóle.. :)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no to masz zupełnie inna sytaucje, bo ja jak wejde to jakieś szybkie pytanka np pyta czy mam leki, no i o reszcie jak sama nie powiem to nie wspomni :/
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
a moja bardzo solidna....
kiedyś jak badała moją siostrę to skierowała ją do onkologa(alergolog!!) bo miała podejrzane pieprzyki na plecach, zauważyła przypadkiem....
zawsze porozmawia, tłumaczy wszytko, dostaję jakieś kalendarze pylenia, naprawdę super Pani, z okolic Łodzi polecam ją!!
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
do Łodzi mam trochę daleko :]
rzeczywiście solidna jak skierowała Twoją siostrę do onkologa :) takich lekarzy dziś można już tylko ze świecą szukać :/
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
no dokładnie...
niedawno stała sie panią docent, występowała w tv na wośp, a nadal pracuje w państwowym szpitalu... :)
 

bambi23

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
jordi, zamiast opróżniać swoje mieszkanie z dywanów, zasłon, tapicerowanych mebli itd. powinieneś zaopatrzyć się w Allergoff. Jak będziesz używał zgodnie z instrukcją to jestem prawie w 100% pewna, że objawy u twojego synka zmniejszą się. Sama używam Allergoffu już od pewnego czasu i w moim przypadku sprawdza się rewelacyjnie.
 

asterrix

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Allergoff to rzeczywiście strzał w dziesiątkę. Dla mnie pomógł baaardzo. Nawet najlepsze i najczęstsze sprzątanie nie wyeliminuje roztoczy z niektórych powierzchni-np. z mebli obitych tapicerką-a z Allergoffem udało mi się zachować w mieszkaniu nie tylko meble. Ostatnio postanowiłem nawet powiesić z powrotem zasłonki, po solidnym potraktowaniu ich tym sprayem i na razie wszystko jest ok.
 

jordi

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Też chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o tym preparacie. Czy on przypadkiem nie uczuli dodatkowo mojego synka? Jak powinienem go stosować?
 

Fika

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
393
Punkty reakcji
0
Pościel dla alergików, sprzątanie, sprzątanie i jeszcze raz sprzątanie. Masakra, ale to najlepsza pomoc dla takiej osoby. Poza tym warto unikać produktów zawierających histaminę, która odpowiada za reakcję alergiczną. Dużo histaminy znajduje się w kakao, rybach morskich, pomidorach, kapuście kiszonej, truskawkach, bananach, cytrusach... Znajdziesz trochę na ten temat w Internecie.
Jeśli ma zmiany skórne, to przy AZS trzeba dbać o odpowiednie nawilżenie ciała-skóra jest sucha i swędzi.
Elementem terapii może być też wapno-Calcium Duo-dla alergików-zawiera bodajże kwercetynę.
Alergolodzy nie polecają przy AZS odczulania-objawy mogą się nasilić. Ale czasem trzeba spróbować.
Osobiście muszę iść na żywioł-nie mogę już wytrzymać przy stosowaniu maści sterydowych, a katar też robi swoje. Po świętach idę powiedzieć lekarzowi, że decyduję się na odczulanie.
Warto kupić też preparat do spryskiwania tapicerek i innych miejsc, w którym zasiedlają się roztocza-zabija je.
Np.Allergoff.
A odczulanie to nie kwestia kilku zastrzyków, ale długi proces, który trwa do 5lat.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości!
 
Do góry