Alergia a problemy ze wzrokiem

marsean

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich. Mam problem, mianowicie od ostatnich paru miesięcy, zauważyłem ze mam problemy ze wzrokiem. Mianowicie mam uczulenie już od młodych lat (czasów komunii). Nigdy nie mialem problemow ze wzrokiem, ale ostatnio odczółem, że widzę dalsze obiekty zamazane (szczególnie wczesnym wieczorem, około 19 godziny latem). Bardzo mi z tym źle, ponieważ boję się wyjsc z domu, bo juz wiem, ze bede probowal przeczytac np rejestracje aut, zeby jednak samemu sobie udowodnic, ze dobrze widze. Jest dla mnie meczarnią to, ze ciagle o tym mysle gdzies idac. W dzien widze o wiele lepiej, nie mam najmniejszych problemow z widzeniem z bliska, ale wczesnym wieczorem, albo tam, gdzie jest sztuczne swiatlo, widze fatalnie i bardzo mi z tym zle. Mimo wszystko nie jest az tak zle, ale idealnie tez nie jest z moim wzrokiem. Uczulenie mnie łapie czasami, biorę tabletki. Czuje swedzenie oczu i czasami potrafie je zacierac przez 2 minuty, tak mnie swedza i lzawia i z kolejnym mrógnieciem oczu jest wszystko zamazane. Boje sie okulisty, nie chce nosic okularow ze wzgledu na zly wyglad. Na poprzednim forum czytalem, ze alergia nie ma skutkow ubocznych jesli chodzi o ostrosc wzroku. Ja jednak nie do konca wiem, czy to jest spowodowane alergia. Przed komputerem spedzam 3 godziny dziennie i to nie jest tak duzo, w porownaniu do moich kolegow co siedza dluzej i widza lepiej ode mnie. Prosze o pomoc i wyjasnienie, bo bardzo mnie to meczy. Chcialbym, zeby to jednak byla wina uczulenia.
 

truskawa123

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
nie jest wykluczone, że te problemy ze wzrokiem powoduje alergia. pyłki unoszące się w powietrzu drażnią także spojówki, pocierając oczy dłońmi na których równiez osadzaja sie pyłki jeszcze bardziej je podrażniasz. ale nie pasuje mi za bardzo że te problemy z nieostrym widzeniem wystepują tylko wieczorem. to może byc coś jednak z zakresu okulistyki. nie wiem, lekarzem nie jestem.
na twoim miejscu przełamałabym strach i poszła do okulisty, bo im później tym może byc dla ciebie gorzej. okulary są teraz bardzo modne:) a przecież jest jeszcze możliwość noszenia szkieł kontaktowych. jeżeli wolisz to idź najpierw do alergologa i powiedz mu dokładnie o swoich objawach. w każdym razie nie lekceważ tego.
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
Myślę że po prostu zepsuł Ci się wzrok. To jasne, że jak zachodzi słońce i zaczyna zmierzchać to widzimy najgorzej.
Dodatkowo możesz mieć np zapalenie spojówek które może ten stan zaostrzać. Proponuję iść do okulisty który zaleczy ewentualny stan zapalny i zbada wzrok - na 90% będą po prostu potrzebne okulary/szkła kontaktowe
 

Zielony Feniks

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
121
Punkty reakcji
2
Zbadaj wzrok dla pewności, możliwe że nic Ci nie jest. Może po prostu masz podrażnione albo zmęczone oczy. Jak ostatnio robiłam komputerowe badanie wzroku bo myślałam, że mi się wada nagle pogłębiła to okazało się, że wynik jest taki sam jak wcześniej i chodzi wyłącznie o zmęczenie. Zawsze lepiej dmuchać na zimne i przeciwdziałać wadom wzroku póki są małe.:)
 
Do góry