Ale ceny poszły w kosmos, ludzieee... na Błoga kochanego...

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
To wejdź na fora rolnicze, albo pogadaj z jakimś rolnikiem
Oczywiście że pojechałeś.
Jeżeli twierdzisz że chleb zdrożeje trzykrotnie to z własnej nieprzymuszonej woli powinieneś podać argumentację czemu tak się ma stać a nie zachowujesz się jak Eryk Łon który twierdzi że być może jedna nieznaczna podwyżka stóp w 2022 roku wystarczy ale skąd takie przekonanie to wyjaśnić już mu do głowy nie przyjdzie.
O ile wiem udowodnienie teorii nadal spoczywa na barkach jej twórcy.

Mam wejść na fora?
A gdybym tu był nowy i przeczytał wpisy stalowego to czego istotnego bym się dowiedział?
Skąd pewność że na forum rolniczym nie trafię na podobnego forumowicza?
Skąd pewność że Ty już na takiego nie trafiłeś?

Czego dowodzi ta tabelka?
Nie wiemy więc czy było tak zawsze czy też wynikło z działań czy zaniechań poprzednich rządów.
Nie wiemy czy tak było bo tak być powinno czy też bo tak pasowało poprzednim rządom.
Tabelka tego nie mówi a to by mnie bardziej interesowało.
 
Ostatnia edycja:

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Nie mam zamiaru bronić swojej pozycji, obroni ją czas (albo i nie, zobaczymy po żniwach w 2022). Uargumentowałem to 3-krotnym wzrostem cen nawozów i ich brakiem na rynku, ale chyba nie chciałeś widzieć tego argumentu.

Nie tabelka, tylko wykres. Dowodzi tego, iż wyższe stopy procentowe od inflacji pozwalały ją kontrolować. Dlaczego się przeciely? Bo PiS postanowił ożywić gospodarkę na maxa, ignorując wzrost inflacji. Obecnie zbieramy żniwa tej decyzji.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
PiS to jest niestety rząd "pozorny", który ogłupił swoich wyborców, żeby oni wierzyli w te pozory...
I teraz są tego takie skutki.
Głupi na tym traci...
A w rządzie takim się z "głupich" śmieją.

Wesołe to nie jest, ale taki rząd chcieli wyborcy i teraz za to płacą.

A co do INFLACJI, to jest takiemu rządowi najprawdopodobniej inflacja wygodna.
Te wszystkie TARCZE, które oni prezentują, to one są dobre bardziej tylko w teorii, bo na tablicy można wszystko fajnie pokazać, ale w praktyce to już gorzej wychodzi.
Kolejne, MASOWE drukowanie pieniędzy w Banku Centralnym i kolejne rozdawanie kasy dla społeczeństwa, zwiększy jeszcze bardziej inflację i to może doprowadzić do pewnej ruiny gospodarki w Polsce.
Ten rząd jest niebezpieczny, bo szkodzi też własnym wyborcom, a ci jeszcze głosują na taki rząd i wolą być ślepi...

Ja tego pojąć nie potrafię, w jakim Narodzie ja żyję...
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
Uargumentowałem to 3-krotnym wzrostem cen nawozów i ich brakiem na rynku, ale chyba nie chciałeś widzieć tego argumentu.
Słyszałeś o zbożach jarych?
To nie dowód że produkt końcowy podobnie wzrośnie.
Nie tabelka, tylko wykres
Myślałem "wykres" napisałem "tabela". Nie wiem jak to wyjaśnić.
Co do sensu wykresu wolałbym takie zapewnienie usłyszeć od jakiegoś Balcerowicza.
Nie dlatego żebym forumowiczowi nie wierzył ale "co profesor to profesor".


Jeszcze jedno.
Gdyby istotnie wspomniani rolnicy mieli rację to wydaje mi się że gamonie zwani opozycją powinni w tej sprawie podnieść wrzask.
Myślę że takie zachowanie byłoby jak najbardziej słuszne.
Dlaczego więc tego nie robią?
Dlatego bo sami w to nie wierzą.
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Przecież wszedł właśnie tzw. Polski Ład
Ma być lepiej, tak przynajmniej twierdzi Matełuszek, zwany premierem
Zobaczymy już w pierwszym kwartale, jak to wpłynie na firmy i ogólną sytuację ekonomiczną społeczeństwa...
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Przecież wszedł właśnie tzw. Polski Ład
Ma być lepiej, tak przynajmniej twierdzi Matełuszek, zwany premierem
Zobaczymy już w pierwszym kwartale, jak to wpłynie na firmy i ogólną sytuację ekonomiczną społeczeństwa...
Tylko wiesz, cały ten "ład" PiS-owski będzie się opierał na tym, że: jednym będzie się zabierało więcej, żeby drugim dać.
I takie są "wspaniałe" programy tego rządu.

Żaden rząd nie ma innych środków, jak tylko te, z budżetu, z podatków i z pożyczania.
Ktoś będzie na tym poszkodowany, żeby inny mógł trochę zyskać.

Nie da się inaczej z ekonomicznego punktu widzenia.
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
To raczej żadna odpowiedź nie da Ci nic do zrozumienia...nawet to że jak firma nie odliczy sobie składki zdrowotnej, to przerzuci koszty na klienta!
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Od tego roku, niektórzy będą obciążeni wyższą składką zdrowotną i będą musieli od pensji więcej tej składki płacić.
No bo jakies tam wyższe pensję Ministerstwo Zdrowia zwiększyło dla Medyków, a na to potrzeba o ileś więcej miliardów złotych.
To jest: coś za coś.

Trzeba więcej jednym zabierać z pensji, żeby innym zawodom państwowym dać podwyżkę.

A żeby znacznie zwiększyć w ogóle nakłady na cała Służbę Zdrowia w Polsce, to NFZ musiałby na to przeznaczyć dużo więcej środków, niż to co przeznacza.
Czy stać na to NFZ?

Cały ten "ŁAD" PIS-owski też nie jest za darmo.

Na tym mogą stracić samorządy lokalne i pewnie stracą, bo już ekonomiści na to wskazują.
A wtedy, samorządy lokalne, w gminach będą musiały podnieść inne opłaty mieszkańcom, bo to nie z winy samorządowców, PiS rządzi tak, jak rządzi i zabierze sporo, z podatku do samorządów ( bo tam ma być chyba obniżony podatek do samorządów, czyli: PIT, o ile się nie mylę ) i wtedy mieszkańcy gmin i małych miast będą płacili niższy taki podatek do samorządów.
A ja uważam, że nie powinno się obnizać i w ogóle zabierać żadnych środków samorządom lokalnym, ponieważ, "samorządy" muszą mieć wystarczające środki na realizowanie inwestycji lokalnych, które są bardzo ważne dla społeczności lokalnej.
To są środki dla całej społeczności, bo dzięki temu są różne inwestycje publiczne, z których każdy mieszkaniec korzysta tak samo.
Np. chodniki, które są remontowane na ulicach, to są remontowane z podatków, ze środków lokalnych budżetów.
I każdy chodzi po tych chodnikach i się każdy na to składa ze swoich podatków. Tak samo są inne remonty, które są dla dobra mieszkańców, a każdy chce żyć i mieszkać ładnie, z nowymi drogami i chodnikami.

Samorządy muszą mieć na to wszystko wystarczające środki, a taki rząd jak PiS chce pozbawić te SAMORZĄDY, obniżając podatek do tychże samorządów, żeby duzo mnie z tytułu tego podatku do budżetu wpływało.

To nie jest OK.
 

Ananiaszka

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2022
Posty
17
Punkty reakcji
0
A widzieliście już te "obniżki" w sklepach po zamrożeniu VAT-u? Przecież to jest śmiech na sali, przez ostatnie kilka miesiecy ceny poszły w górę nawet o kilka złotych a wielkie wunderwaffe władzy obniżyło ceny o 10 groszy xD
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
wielkie wunderwaffe władzy obniżyło ceny o 10 groszy xD
Vat na żywność to chyba 8%.
Skoro więc nie ma vatu cena powinna wynosić 92% dotychczasowej ceny.
Jednak to nie są urzędowe ceny więc skąd pewność że prywaciarz je obniżył ?
Tusk by powiedział że gdyby rząd miał taki guzik...
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Tak, są już te obniżki w sklepach, np. w BIEDRONCE, ale o marne, 30 gr.
Powiem szczerze, że jak ja poszedłem do sklepu, właśnie do: Biedronki, to i tak więcej zapłaciłem i wcale nie odczułem tej, obniżki VAT.
A i warto przypomnieć, że nie na wszystkie produkty była ta obniżka VAT. Tylko wybrane produkty, a większość, innych produktów jest po normalnych cenach.
A poza tym, sieć sklepów: Biedronka i tak, co jakiś czas daje PROMOCJĘ Na niektóre produkty, z "KARTĄ BIEDRONKI", które po niższych cenach można kupić.
Więc, w tych sklepach wcześniej też można było coś taniej trochę kupować.

No ale te, obniżki, o 30 gr, to kogo to poratuje, przy INFLACJI?
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Polecam odwiedzić Kaufland, w tej chwili najbardziej konkurencyjny market i nie robi klientów w bambuko, jak wspomniana Bieda która podniosła sztucznie ceny, żeby później wyszło drożej mimo obniżki o Vat...
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Oczywiście, dobrze, że jest jakaś, OBNIŻKA w sklepach, bo po to są rządy, żeby coś w tym kierunku robiły.
W innych krajach również jakieś podatki obniżają, żeby poradzić coś na wyższą inflację i drożyznę, ale w innych krajach nie ma takiego problemu jak w Polsce.
Inflacja jest na różnym poziomie w innych krajach i w niektórych krajach nie ma dużej inflacji.

W Polsce, obniżka podatków, np. VAT powinna być albo na kilka lat, albo na stałe i tak powinno zostać.
Ale, z drugiej strony, "PiS-owcy" się obawiają tego: "za co by finansowali tyle programów"? To kosztuje ogromne środki z budżetu.
Jeżeli, VAT byłby obniżony na stałe ( bo szacuje się, że tylko sam 500 plus jest finansowany głównie albo w połowie z podatku VAT, ale ja takiej pewności nie mam ), to wtedy musieliby inny podatek podnieść, żeby mieli za to finansować programy polityczne.
Boją się tego bardzo, bo wiedzą, że tylko to ich trzyma u władzy.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
W Polsce, obniżka podatków, np. VAT powinna być albo na kilka lat, albo na stałe i tak powinno zostać.
Stalowy żeby nie było Twojej kompromitacji Ciebie już nie pytam. Ty już dałeś "popis"
Jeżeli Polska sama może obniżać Vat to niech mi któryś z forumowiczów wytłumaczy
dlaczego np w kwestii vatu na żywność Polska zwraca się o zgodę do Brukseli?
Poniżej wklejam fragmenty artykułów z których jak mi się wydaje wynika że Polska nie może "tak sobie wysokości vatu zmieniać.

Nie będzie zgody Unii Europejskiej na stosowanie zerowej stawki VAT na gaz ziemny, energię elektryczną i ciepłownictwo — ustaliła nieoficjalnie korespondentka radia RMF FM w Brukseli. Powód? Wyklucza to nowa dyrektywa VAT-owska. Komisja Europejska zgadza się jednak na stosowanie przez Polskę obniżonego VAT-u na te produkty energetyczne.

Aby zrekompensować wzrost cen żywności, rząd zaproponował wprowadzenie specjalnego dodatku osłonowego. Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że to odpowiedź na odmowę Komisji Europejskiej ws. zerowego podatku VAT na żywność. Bruksela szybko zdementowała, że polski rząd nie wystąpił do KE z prośbą o wprowadzenie zerowej stawki VAT na żywność.

Może mi ktoś wyjaśnić po co zwracać się o zgodę do Brukseli skoro bez jej zgody można sobie vat obniżyć?
A może nie można tylko jedynie stalowy wciąż o tym nie wie?

No bo chyba nikt tutaj nie sugeruje że stalowy się nie zna albo że stalowy jest ...(admin ochrzani).

PS Tak na marginesie pamięta ktoś na co i o ile vat PO za swoich rządów obniżyło?
Ja pamiętam że ...zasiłek pogrzebowy!
 
Ostatnia edycja:
Do góry