Alarm domowy

Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Witam.

Niedawno dokonałem zakupu działki, na której stoi mały 4-pokojowy domek z poddaszem. Nie mogę jeszcze tam zamieszkać, więc aby ochronić się przed włamaniem, postanowiłem zakupić alarm. Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze takiego sprzętu. Myślałem o alarmie typu, np. Zamontować w pokojach czujki na ruch, przy drzwiach skrzyneczka z klawiaturą do wł/wył alarmu, na zewnątrz przy szczycie dachu zamontować syrenę i może czerwoną migawkę ( Znam dobrze sąsiada, zagadam z nim żeby do mnie zadzwonił jak usłyszy alarm ). Byłem ostatnio w sklepie elektrycznym i za taki zestaw z okablowaniem chcą ok 800 zł a z powiadomieniem sms ok. 1000 zł. Nie chce raczej powiadomień sms gdyż wiąże się to z dodatkowymi, stałymi opłatami za telefon. Powiem szczerze że 800 zł to trochę dużo, szukam czegoś do 500 zł. A może znacie inny sposób w jaki mogę chronić mój domek przed włamaniem? Dodam jeszcze tylko że do tej pory nie było jeszcze tam żadnego włamania, ale wolę dmuchać na zimne. :)

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, Andrzej.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Dobrze było by gdybyś podał jakiś szkic planu budynku plus wymiary. Rozmieszczenie okien i drzwi. Czy wokoło budynku jest ogrodzenie? Czy plątaja sie tam jakies zwierzeta.
Co do powiadomienia to nie jest to aż tak wielki koszt... wystarczy zwykła karta telefoniczna nie na abonament. Np z Playa. Tam doładowania są ważne na rok, a myślę, że raczej nie przewidujesz częstych włamań ;)

W grę wchodzi jeszcze monitoring z powiadomieniem też na sms, ale to znacznie wyzsze koszty.

Pamiętasz może jakiej firmy polecali Ci system alarmowy? (Zapewne Satel)

Jak chcesz to kontakt na PW. Coś może doradzę.
 
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Działka nie była ogrodzona gdy ją zakupiłem, ale już jest. Na razie zwykłą leśną siatką, z cienkiego srebrnego drutu o kwadratowych tzw. oczkach, 15 cm na 15 cm. Czasem na działkę wskoczy sarenka i parę kotów też tam widziałem. Gdy działka nie była jeszcze ogrodzona, często pijaczki na piwko tam chodzili i jakieś dzieciaki się tam szwędały. Odkąd postawiłem ogrodzenie jest spokój. Dodam że wszystkie okna na parterze są solidnie zabite deskami, zaś poddasze z jednej strony posiada okna z szybami a z drugiej okna z foliami. Drzwi wejściowe posiadają 2 zamki + wyciągam klamkę jak idę do domu. :)
Tak, system polecany w sklepie był firmy satel, w której skład wchodziły:
- 4 czujki
- ta skrzyneczka do wpisywania kodu
- jakaś płyta główna (która zarządza wszystkim)
- syrena
- okablowanie

A tu szkic o który prosiłeś, jeśli chcesz to mogę wykonać zdjęcia budynku. To starszy domek, który spokojnie ma ponad 50 lat.
 

Attachments

  • działka parter.jpg
    działka parter.jpg
    72 KB · Wyświetleń: 9
Do góry