Akordeon

Ewelus

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
Moi drodzy... Mam pewien problem, a skoro mam problem, to zwracam się z tym do was, bo kto inny mi lepiej poradzi niż Wy?
Przejdę do konkretów... Dzisiaj nadszedł długo oczekiwany przeze mnie dzień. Dostałam prezent. Akordeon :lol: Wszystko pięknie, ładnie, przygrywam sobie, tylko problem w tym, że prawą ręką :niepewny: Lewa nie wie co ma robić, więc rozciąga miech w prawo i lewo :bag:
Czy znacie stronki, może macie jakieś materiały, bądź też wiedzę co do zasady używania basów (bo chyba tak nazywają się te czarne guziczki z lewej)?

Za wszelkie porady serdecznie dziękuję!!! :eek:k:
 

gipcu

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2007
Posty
817
Punkty reakcji
1
Miasto
wyry
Moi drodzy... Mam pewien problem, a skoro mam problem, to zwracam się z tym do was, bo kto inny mi lepiej poradzi niż Wy?
Przejdę do konkretów... Dzisiaj nadszedł długo oczekiwany przeze mnie dzień. Dostałam prezent. Akordeon :lol: Wszystko pięknie, ładnie, przygrywam sobie, tylko problem w tym, że prawą ręką :niepewny: Lewa nie wie co ma robić, więc rozciąga miech w prawo i lewo :bag:
Czy znacie stronki, może macie jakieś materiały, bądź też wiedzę co do zasady używania basów (bo chyba tak nazywają się te czarne guziczki z lewej)?

Za wszelkie porady serdecznie dziękuję!!! :eek:k:
moj dziadek gra na tym :p
http://www.psmprzeworsk.republika.pl/pub_js_01.htm
btw. GOOGLE NIE GRYZĄ
 

Ewelus

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
Google mnie nie gryzły,ale widocznie późna godzina nie sprzyja udanym poszukiwaniom. Patrzyłam na hasła typu "kurs gry na akordeonie" (na gitarę wcześniej znalazłam tego pełno, pomogły mi, ale na akordeon nie widziałam), nawet na forum związanym z tym instrumentem nie było słowa co mam robić... :niepewny: Dzięki za linka, zaraz go obczaję.


Hmmm... sprawdziłam, fajna stronka, tylko opis na niej dotyczy ręki prawej, a ja z lewą mam problemy :niepewny:
Chodzi mi o sposoby korzystania z basów. Nie wiem jak i kiedy mam ich używać...
 

tryton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
143
Punkty reakcji
0
Trochę stara data postu, ale może komuś się przyda.
Oto tabela dźwięków na klawiaturze basowej akordeonu. oczywiście tabela przedstawia 120-tkę, (120 guzików, basów), ale jak kotś ma 80 to ma po prostu trochę okrojone z brzegów, mówiąc najprościej.
 

Attachments

  • Akordeon_klawiatura.jpg
    Akordeon_klawiatura.jpg
    141,9 KB · Wyświetleń: 5 909
Do góry