Akcje uświadamiania społeczeństwa

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Idiotyczne akcje uświadamiania, na które idzie kasa, które maja sprawić, że ludziom wydaje się, ze władza coś robi, nie przynoszą skutków w ogóle, albo przynoszą odwrotny. Za komuny było tego pełno, potem po 90 roku urwało się, aby powrócić w nowoczesnej oprawie.

Taki przykład. Oczywiście, każdy trochę przewidujący mógł się domyślic, że grupa debili zrozumie tylko, że rząd odwołał wypadki i mogą jeździć jak chcą, a po za tym, nie ma żadnego innego skutku takiej akcji.

Jak ktoś zauważy podobne absurdy za pieniądze podatników, niech wkleja.

44 osoby zginęły, a 542 zostały ranne w 308 wypadkach - to bilans minionego weekendu na polskich drogach. Policjanci zatrzymali aż 1697 nietrzeźwych kierowców. Od piątku do niedzieli trwała ogólnopolska akcja "Weekend bez ofiar".
Akcję Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa "Weekend bez ofiar" zorganizowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Inicjatywa miała zwiększyć wiedzę kierowców na temat bezpieczeństwa na drogach.

- Niestety w ten weekend zginęło w wypadkach więcej osób niż w poprzednie wakacyjne weekendy. Wielu kierowców nie wzięło sobie do serca apeli związanych z akcją - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Mój odnośnik
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
No tak. Apelami nic się nie zrobi. Szkoda forsy wywalonej na tą akcję. Za komuny czyny społeczne jednak coś tam dawały. Choćby zagrabione trawniki, nio i nieprzecenialną integrację lokalnych społeczności:)
Wypadków będzie mniej jak będą bezpieczne drogi. Nawet narwaniec co sprwadza możliwości swego auta nie zrobi sobie ani nikomu innemu krzywdy jak będzie jechał bezpieczną drogą. Na autostradzie ciężko jest zrobić czołówkę.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Dziś obejrzałem w telewizji reklamę donosicielstwa w wyjątkowo chamskim stylu. Jej wydźwięk był mniej więcej taki, że przedsiębiorca-pracodawca do zimny s*syn, który znęca się nad pracownikami, ale można się na nim zemścić, bo ma na pewno nielegalne oprogramowanie na kompie. Pani na końcu reklamy już się uśmiecha., Dokop bliźniemu, a ci ulży.
Jednak reklama w której ludzik donosi na swoich wspólników, była sympatyczniejsza. Wszystko narysowane kreską pana Raczkowskiego, czyli człowieka nowoczesnego, co to nie miał oporów wsadzić polską flagę w guano. Małomiasteczkowe przesądy jak szacunek do flagi państwowej czy niechęć do donosicielstwa go nie biorą. Dzisiaj obejrzana reklama byłą jakaś mało sympatyczna, przydało by się zatrudnić, znowu pana Raczkowskiego. Świetnie nadał by się do stworzenia reklamy dla dzieci. Przecież to ogromny potencjał. Drogie dzieciaczki, tatuś na pewno nieładnie wyraża się o mniejszościach seksualnych, 0-800 i tatuś ma ciepło, następnym razem, da wam na lody.
 

wiatraq

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2011
Posty
6
Punkty reakcji
1
à propos akcji uświadamiania społeczeństwa.

Jakiś czas temu byłem świadkiem akcji jawnego ogłupiania społeczeństwa. W polskim radiu "trójce" wypowiadał się rzekomy ekspert, alarmował że polski naród je za mało margaryny i nakłaniał wszystkich do margaryny. A jak on jej nie wychwalał, że zdrowsza od masła, że lepsza, że tańsza! Litości! Myślałem, że mamy dziś na tyle wyedukowane społeczeństwo, że już wie że margaryna w niczym nie dorównuje masłem. Nie wchodząc w szczegóły natury chemicznej, margaryna jest wyrobem masło podobnym.

Czyż nie jest to wykorzystywanie mediów publicznych do ogłupiania zwykłego szarego polaka?
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Mateusz W, a kto dzisiaj nie chce wykorzystywac naszego polskiego spoleczenstwa?
 

Ramonka

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
30
Punkty reakcji
1
żyjemy w naprawdę dziwnym świecie, w którym wszyscy dookoła narzucają nam co jest dobre, a co nie. Jeszcze trochę takich akcji, a każdy Polak zanim zaangażuje się społecznie w cokolwiek sto razy się zastanowi co się za tym kryje lub jaka firma to wszystko opłaca. Czasem aż się człowiek za głowę łapie. Ostatnio słyszałam, że ojciec dyrektor zapłacił dziadkom modlącym się pod Krzyżem w Warszawie i opłacił ich pobyt. Szkoda gadać.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
cóż uważam że durnokracji alias telewizorokracji myślący są na straconej pozycji ... motłoch zidiociały rządzi ...
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
A jak ja mowie ze nowoczesni socjalisci niewiele sie roznia od tych czerownych z PRL to sie mnie czepiaja...
 
Do góry