Akcje , Obligacje , Bitcoin....w co swoje pieniądze byś zainwestował?

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Przez te zakichane kopalnie krypto walut nie idzie dostać kart graficznych w normalnych cenach. Głowonog, kiedy ten bum się skonczy? Jest planowany jakiś KONIEC wykupu hurtowego sprzętu komputerowego czy nie?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Tak, np. Ethereum ( ale i coraz więcej innych walut ) będzie przechodzić z proof of work ( kopania ) na proof of stake, zatem nie będzie się dało kopać tych konkretnych kryptowalut, bo będą się one mnożyły jeśli będziesz je miał na koncie i będziesz aktualnie udostępniał w sieci swój portfel.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
http://bcw.bosch-si.com/berlin/

Wygląda na to, że jutro i pojutrze możemy się spodziewać wzrostu cen IOTY, BOSCH podpisał bowiem niedawno kontrakt z kryptowalutą IOTA, a jutro będzie ona promowana na wielkiej konferencji w Berlinie do. Internet of Things, jako platforma, na której ma być oparta cała ta technologia, która prędzej, czy później będzie odgrywać w świecie olbrzymią rolę.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Czyli powiadasz że Niemcy cwanie legalizują te lewiznę? A jeszcze kilkanaście tyg. temu na forum śmiano się ze mnie gdy powiedziałem wprost że świat dąży do zniesienia pieniądza namacalnego... he he
To co?
W kościołach konta już przepełnione i nie ma gdzie pochować tego co się na boku wyskrobało?? :D :lol: BB)

Wiecie o co w tym wszystkim chodzi??

Kryptowaluty łatwiej jest ukraść!
Łatwiej wysadzić w kosmos zdalnie kilka kont i zdobyć kilka baniek jak wyjąc jakiejś babce ze skarpety rulonik z banktotami!
Ja się jednak mocno cieszę że jestem po 40-stce. Za 30 lat może będę już dokarmiał robaki na cmentarzu i nie będę musiał patrzeć na to jak świat się rujnuje do zera.
Różnica między BIDĄ a BIZNESEM dopiero za 20,30 lat będzie gołym okiem wiodoczna. Nasze dzieci i dzieci naszych dzieci nic dobrego już nie czeka.
Gdy tylko zginie KASA namacalna którą będziemy mogli MIEĆ to dopiero zacznie się ORGIA finansowa na świecie.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Złoto przebiło 1800 USD i obecnie jest w historycznym szczycie. Nie widzimy tego po złotówkach, ponieważ złotówka się umocniła względem dolara, jednak koronawirus realnie wyniósł złoto na wyżyny. Czy to, co dziś mamy można już nazwać kryzysem, czy kryzys się dopiero zacznie? Jeśli mielibyśmy porównywać to, jak złoto zachowywało się przy kryzysach, to jesteśmy przed... bardzo dużą hossą.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
W akcje firm biotechnologicznych (Biomed Lublin typuje się na firmę która uzyska lek na koronawirusa) czy też tych związanych ze starzeniem się społeczeństwa (tyle że to jest na lata a nie na jutro) takich jak np Mabion , Neuca , Maxcom czy Fundusz Hipoteczny DOM.
Niektórzy typują też firmy fotowoltaiczne czy też gamingowe ale chyba tak jedni jak i drudzy największe zyski (jako branża) mają już chyba za sobą.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Z Polakami mam ten problem, że jak to śpiewał J. Kaczmarski o Polaku w jednej ze swoich piosenek "gdy świat przeszyje myśli błyskiem i wielką prawdę w lot uchwyci, to straci na niej zamiast zyskać, i jeszcze bedzie się tym szczycić".

Także Polska firma z lekiem na koronawirusa brzmi dość egzotycznie.

BTW. Gold-silver ratio zaczyna się wyrównywać do normalnego poziomu, więc srebro idzie w górę (złoto też).
 
Do góry