g4rg4mel

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Chciałem się poradzić, mam aparat sony alfa i chciałbym kupić do niego dodatkową lampę błyskową , niestey zupełnie się nie znam, czy ktos moze poradzic albo napisac czym sie sugerować ?
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Najlepiej brać firmowe, tzn:
Sony HVL-F58AM - ok. 1500zł
Sony HVL-F42AM - ok. 800zł
Sony HVL-F43AM - ok. 950zł
Ten numerek 58, 42, 43 to liczba przewodnia, mówi w dużym skrócie o sile błysku. Im większy numer tym lampa może silniej/dalej błysnąć. 42 i 43 to podobne modele, z tym, że 43 miała premierę niecały rok temu, 42 jest trochę starsza, ale z tego co widzę dalej dostępna. Do zastosowań profesjonalnych najlepiej 58 brać. Jeżeli do błyskania okazjonalnego, amatorskiego to 42/43 powinna starczyć, chyba, że masz wystarczająco kasy na 58.
Ewentualnie, jeżeli ma być taniej a dalej dobrze to można się skusić na Metza 44 AF-1 za ok. 550zł. Metz produkuje chyba najlepsze lampy niesystemowe. Na inne firmy nie warto patrzeć.
Jeżeli jeszcze taniej zostaje używana Minolta 3600HSD. Sam taką mam, kupiłem za ok. 300 zł. i do pstrykania amatorskiego spokojnie starcza.
 
J

jadwinia

Guest
http://www.foto-tip.pl/sklep/do_minolta_sony_alpha-c-60_66.html tu jest jakiś wybór do Soniaków, gdyby ktoś gdzieś jeszcze potrzebował ;) można poczytać o nich i ew. kupić. Są tu różne rodzaje.
 
E

Ejan87

Guest
Na foto-tipie są całkiem przystępne ceny, dla każdego ;) i spory wybór akcesoriów do aparatów, każdego rodzaju: Statywy, filtry, obiektywy oraz battery packi czy osłony :)
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
Na foto-tipie są całkiem przystępne ceny, dla każdego ;) i spory wybór akcesoriów do aparatów, każdego rodzaju: Statywy, filtry, obiektywy oraz battery packi czy osłony :)
z tego co się orientuję, to foto-tip ma fajną obsługę, sama kilka lat temu u nich szkło kupowałam i rzeczywiście gość mi całkiem nieźle doradził - obiektyw do dzisiaj jest moim ulubionym :)
 
R

rafaldiablo

Guest
Ogarnij najpierw czy masz stabilizację w obiektywie, w korpusie czy w obu - i do tego dobierz sobie dobry sprzęt. Jakość zdjęcia zależy w dużym stopniu od tego jak skalibrujesz sobie sprzęt.
 

Py Ra

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
30
Punkty reakcji
2
Przyznam, że nie lubię lamp błyskowych. Wiem, że dla reportażu są niezbędne, ale jak miałbym robić statyczne rzeczy np miasto, to długi czas, statyw i leci :)
 
Do góry