Akcesoria rowerowe

I

iwonka88

Guest
Cześć!
Kupiłam rower ;) Używany, więc wiadomo, żadnych cudów nie ma.
Zastanawiam się, co MUSZĘ, a co mogę dokupić.
Pompkę już kupiłam, zastanawiam sie jeszcze nad kupnem koszyka (żeby było gdzie torebkę włożyć :) ).
jak sądzicie, co powinnam kupić do roweru, szczególnie do pielęgnacji. wiem, że używany gorzej się trzyma, więc trzeba dbać jeszcze staranniej
 
V

Vaffik

Guest
Przede wszystkim łątki do dętek (dętki) i zestaw naprawczy skauta rowerowego tak by sobie rowerek w razie czego w drodze naprawić.
Nie wiem ja Ty ale ja np. rowerkiem trzepię równe kilometry więc taki zestawik warto mieć.
Kolejna rzecz to oświetlenie. Uwierz mi na słowo - mrugające dość dobrej klasy diody z tyłu i z przodu to podsatwa bezpieczeństwa na naszych drogach.
Kolejna rzecz to obowiązkowa ponoć już kamizelka odblaskowa.
Z serwisowania to trzeba sprawdzać i oliwić linki hamulcowe i od czasu do czasu łożyska z łańcuchem.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Nie grali :) ?

No miałem dodać jak w tej reklamie TV jeszcze "Jesteś tego warta ... " ale dałem spokój bo może ktoś źle zinterpretować :D


A tak poważniej to myślę też że lista pomysłów na wyposażenie i serwis jest wystarczająca.
Dbać, nie zostawiać na deszczu, pompować, smarować i Ci posłuży wiele sezonów.
 
W

winylowy

Guest
Do ładnego wyglądu: poszukaj sobie calych zestawow: dzwonek, pokrowiec na siedzisko, koszyk i raczki sa w jednym stylu. zestaw taki kosztuje sporo, bo ponad 150 zl, ale jest stylowe. jakis bidon moze? licznik km? zalezy jak bedziesz uzytkowac ;)
Co do technicznych rzeczy: klucz, bo zawsze moze sie okazac, ze muisz cos przykrecic, odkrecic, obnizyc itd, srodek do pielegnacji - dla mnie to jest nanoprotech, pompka - wiadomo, standard, mozesz kupic jakies sprzety typu miernik do cisnienia powietrza w kolach, ale to juz jest dla wielkich pasjonatow ;P
 

Micha Kowalczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2015
Posty
9
Punkty reakcji
0
Zestaw kluczy. Zestaw naprawczy - łatki. Zapinka łańcucha. Przyrząd do pomiaru zużycia łańcucha. Preparat Expand Chain Wascher do mycia łańcucha. Klucz rozpinacz łańcucha - ja mam icetoolz pro shop (przyda się przy zmianie lub skróceniu łańcucha). Olej/Smar do łańcucha - ja mam dwa - Olej do łańcucha Expand Chain Waterproof na mokre warunki oraz Bloody Oil Dry na suche. A Zabezpieczenie masz dobre?
 
I

iwonka88

Guest
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! moja "kolekcja rowerowa" się powieksza coraz bardziej
 
Do góry