Agencje pracy

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Najbliższe lata mogą być ciekawe. Zacznijmy od tego, że ludzie do pracy będzie jeszcze mniej - młodych mało, seniorzy idą na emeryturę wcześniej, a wielu po studiach wyjedzie na zachód. Ukraińcy będą u nas pracować do momentu, kiedy nie będą mieli możliwości stałej pracy na zachodzie. Tak więc nie zanosi się jakoś specjalnie na problemy z pracą. Pewnie agencje będą miały problem, ale ze znalezieniem ludzi.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Agencje typu EuroKadra mają na bank bazy kandydatów do pracy i te bazy zawsze będą zawierały pracowników, którzy czekają na zatrudnienie.
Pod tym względem raczej nie powinno dojść do większych zmian, bo tak wygląda rynek.
Zawsze ludzie będą uderzać na zachód, coraz więcej ludzi będzie przechodziło na emeryturę.
Normalna kolej rzeczy.
 

xhapy

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
undenied napisał:
Agencja Pracy Natalia z Tarnowa- bardzo gorąco NIE polecam. Traktowanie ludzi jak psy, na których da się zarobić.
Mógłbyś coś więcej napisać? Właśnie się zastanawiam nad wyjazdem z tej agencji.
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Szwagier w zeszłym roku pojechał do pracy w Niemczech poprzez agencję D&D Personal z Raciborza i z tego co wiem był zadowolony, nawet mój brat wahał się w pewnym momencie czy tak samo nie jechać do Niemiec, ale w końcu znalazł pracę na miejscu. Agencja, jak każde inne firmy, moga być profesjonalne i kiepskie, trzeba po prostu dobrze wybrać.
 

Duster2

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2018
Posty
4
Punkty reakcji
1
Miasto
Olsztyn
Zanim skorzystacie z usług jakiejkolwiek agencji pracy, poczytajcie o niej opinie. W wyszukiwarkę wpisujesz nazwa agencji forum LUB nazwa agencji opinie. Warto dodać aktualny rok by zawęzić wyszukiwanie do najświeższych i czytamy.
Mogę polecić agencję pracy CONTRAIN dla pracowników niewykwalifikowanych oraz ADECCO dla pracowników wykwalifikowanych.
Poradnik dla osób wyjeżdżających za granicę praca4u.net/informacje-dla-wyjezdzajacych-do-pracy-za-granice-art20.html między innymi co przygotować przed wyjazdem, kwestie transportu, rozpoznawanie nieuczciwych pracodawców i oszustów, Jak zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy za granicą.
 

magda19788

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2018
Posty
1
Punkty reakcji
0
Potwierdzam - też mogę polecić agencję CONTRAIN. Profesjonalna obsługa, moja mama wyjeżdżała z nimi kilka razy ;p
Fajne zakwaterowanie a praca nie byla ciezka, wynagrodzenie też na czas ;))
 

owieczka

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2017
Posty
18
Punkty reakcji
0
Opłacalna jest jeszcze praca w Niemczech? Od zawsze intrygowały mnie oferty ze stron typu aterima-med.pl/. Ponad 1000 euro miesięcznie to chyba całkiem nieźle? Pytanie tylko z jakimi wyzwaniami zmaga się opiekunka seniora?
 

domin89

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Mnie zdarzyło się pracować ponad rok w Niemczech na magazynie i ogólnie mam pozytywne odczucia. Jeśli już tam jechać to lepiej z agencją pracy, która wszystko Ci ogarnie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Jedynie wyjazd do pracy
Do innego kraju powodu
bezpieczeństwa i nie
Mamy osoby która załatwi pracę
I pomoże na początku przez
Mieszkanie. W kraju
Lepiej unikać powodu okradania
Przez te firmy i wyzysku bo
Te osoby mają gorsze warunki
I gorsze zarobki plus dodatkowo
Tracą pieniądze bo firma zabiera
Swoją działkę i okradanie przez
Nie obecność lub inne sposoby.
Te agencje są efektem rządów
Tuska który dał im wspaniałe warunki
By okradały pracowników administracji
A później resztę.
Do rozmowy wysyłają osoby
Które nie wiedzą jakie ma
Zdolności kandydat, odrzucają
Osoby które nie mają doświadczenia
I jak mają je zdobyć i niby ta firma
Ma je dawać i często ukrywają
Warunki i wymagania tej firmy.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Ja kiedyś jeździłem przez pollux (mówiliśmy patolux) do Holandii.

Dla młodego człowieka, żeby dorobić na wakacje, agencje pracy są idealnym rozwiązaniem.

Panie K, mylisz się z tymi zarobkami, znaczy okej, zarabia się mniej, ale czy mało... 8 lat tamu gdy w a Polsce dobrą pensją było 10zl/h netto (jak miałem 17 lat, 9 lat temu to za tyle robiłem na budowie i to była dobra stawka), w Holandii przez agencję pracy mogłem zarabiać ponad 5 euro na godzinę. Po 10 tygodniach pracy przywiozłem do Polski 6 tysięcy zł OSZCZĘDNOŚCI, a w grudniu dostałem jeszcze ok. 1400 zł zwrotu podatku. Dziś to byłby dobry wynik, a co dopiero 8 lat temu.
 
Ostatnia edycja:

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Agencje pracy powstały w celu
Łatwego sprowadzenia obcych
Do kraju by obniżyli wynagrodzenia
I warunki pracy, likwidacji strajków
I te osoby złamią ten strajki i
Straci sens powodu obcych ,
Firma narzuci obniżenie wynagrodzenia
I czeka spora grupa obcych i
To samo stanie się obcych krajach.
Ta firma bez problemu jak przedmiot
Zastąpi obcymi, szef traktowanie
Jak rzecz pracownika i czeka
Na jego miejsce nadmiar obcych
Jeśli chce podwyżkę albo nie
Odpowiadają warunki.
Prawo powinno narzucać
pierwszeństwo najpier swoi
A później obcy i tylko tej
Samej rasy i tylko sezonowo
I tylko na czas wzrostu gospodarczego
I mieszkanie specjalnej dzielnicy dla
Obcych.
Kryzys darmowa wyprowadzka z
Kraju albo danego regionu i zakaz
Do zakończenia kryzysu pracy i
Przebywania albo powodów czynów
Kryminalnych za które mają punkty
Karne np 1 stopień mogą mieszkać w
Kraju punkty anulują się za jakiś
Czas, kurs albo zapłata za anulowanie.
2 stopień poważne czyny tylko
Zapłata by anulować, 3 stopień
Bardzo poważne czyny kryminalne,
Terroryzm i wroga ideologia czyli
Anarchizm, komunizm, zamieszki,
Skandaliczne czyny i zachowania,
Zakaz interesowania się polityką
W tym kraju i wstępowania do
Partii i organizacji politycznych ,
Zdrada małżeńska
Wydalenie z kraju .
 
Ostatnia edycja:

Cayman

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2009
Posty
19
Punkty reakcji
3
odkopie ten temat.. w moim kraju są prace dostepne tylko przez agencje..
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Ja kiedyś jeździłem przez pollux (mówiliśmy patolux) do Holandii.

Dla młodego człowieka, żeby dorobić na wakacje, agencje pracy są idealnym rozwiązaniem.

Panie K, mylisz się z tymi zarobkami, znaczy okej, zarabia się mniej, ale czy mało... 8 lat tamu gdy w a Polsce dobrą pensją było 10zl/h netto (jak miałem 17 lat, 9 lat temu to za tyle robiłem na budowie i to była dobra stawka), w Holandii przez agencję pracy mogłem zarabiać ponad 5 euro na godzinę. Po 10 tygodniach pracy przywiozłem do Polski 6 tysięcy zł OSZCZĘDNOŚCI, a w grudniu dostałem jeszcze ok. 1400 zł zwrotu podatku. Dziś to byłby dobry wynik, a co dopiero 8 lat temu.
A z ciekawości jak wtedy wyglądało życie tam mam na myśli, w codziennym życiu było drogo tanio? Jak koszty życia?

Bo ja w lutym wyjadę ale do DE ogarnąłem już nawet mieszkanie tam na 5 mc i zastanawiam się jak ceny w europie zachodniej, raczej na początek też coś ogarnę przez agencję pracy. Ja do Lipska wyjadę, niemieckiego się uczę już od 10 mc angielski znam.
 
Do góry