Agencje pracy

wojtas22

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
Witam. Co sądzicie o agencjach pracy? Macie jakieś doświadczenia?
 

tobartek

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Miasto
polski biegun ciepła/Katowice
No ja szczerze nigdy nie miałem. Pośrednictwo, takie które "sobie życzy" - no, trochę mi nie w smak. Chociaż nie słyszalem o takim, które działałoby harytatywnie - prawda? Ja pamiętam takie sytuacje, ale z rynku angielskiego. Przede wszystkim co przeraża to widok ludzi pod agencjami pracy. Ludzi, którzy czekając nie mieli zagwarantowane, że "dziś" pojadą do pracy (a oczywiście w tejże agencji byli zarejestrowani). Czasami wracali ich sprzed bramy zakładu, w którym miała być praca. A za busa trzeba było wypłacić z własnej kasy. Przykre to, ale widziane na własne oczy. Piszę o tym bo niekoniecznie uważam, że gdzies indziej mogłoby się to znacznie różnić. Jak zwykle wszystko zależy.
 

BodzioD

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
No ja szczerze nigdy nie miałem. Pośrednictwo, takie które "sobie życzy" - no, trochę mi nie w smak. Chociaż nie słyszalem o takim, które działałoby harytatywnie - prawda? Ja pamiętam takie sytuacje, ale z rynku angielskiego. Przede wszystkim co przeraża to widok ludzi pod agencjami pracy. Ludzi, którzy czekając nie mieli zagwarantowane, że "dziś" pojadą do pracy (a oczywiście w tejże agencji byli zarejestrowani). Czasami wracali ich sprzed bramy zakładu, w którym miała być praca. A za busa trzeba było wypłacić z własnej kasy. Przykre to, ale widziane na własne oczy. Piszę o tym bo niekoniecznie uważam, że gdzies indziej mogłoby się to znacznie różnić. Jak zwykle wszystko zależy.

nie wątpie w to co mówisz. jednak teraz są na rynku agencje które od ciebie jako szukającego pracy nie pobieraja zadnych opłat. możesz wysłać do nich C.V., możesz pójść na rozmowe, określić się na jakim chcesz pracować stanowisku i za ile. myśle,że się wiele zmieniło co nie znaczy,że oszustów rządających opłat nie brakuje na rynku.
 

wiadoma

ciotka dobra rada
Dołączył
17 Lipiec 2007
Posty
662
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
WROCŁAW
Ja znalazłam pracę przez agencję. Przez pół roku odciągali mi z wynagrodzenia to, "co ich". Potem przeszłam do tej pracy, którą załatwiła mi agencja na stałe i jestem zadowolona. Jakby nie patrzeć, agencja ułatwiła mi start. W moim przypadku, warto było się pomęczyć przez te parę miesięcy bo jestem szczęśliwa i całkiem nieźle zarabiam :)
 

wojtas22

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
Z tego co piszecie wiadoma oraz BodzioD to agencje wcale nie są takie złe. Napiszcxie czy dobrze zrozumiałem czy takie agencje pomagają na starcie życia zawodowego? I nie zedra ze mnie kasy? Czy szukac przez nie prace czy samodzielnie?
 

wiadoma

ciotka dobra rada
Dołączył
17 Lipiec 2007
Posty
662
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
WROCŁAW
Wojtas, trochę zedrą- wiadomo. Ale jak się zarejestrujesz w takiej agencji to dostajesz mnóstwo ofert pracy i sam możesz decydować, która praca najbardziej Ci odpowiada. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają doświadczenia (albo szczęścia) w szukaniu pracy. Na początku zarobki z pewnością Cię nie usatysfakcjonują, ale jestem zdania, ze warto. Nie musisz nigdzie łazić, szukać, stukać do drzwi, wypytywać o warunki i możliwość zatrudnienia. dostajesz konkretny termin rozmowy kwalifikacyjnej i już. Umowa z agencją jest zazwyczaj na zasadzie zlecenia. Potem jest stosunkowo prosto zahaczyć sie w danym miejscu na stałe. Umowa z agencją wygasa, a Ty zostajesz przejęty na stałe i masz umowę o pracę na czas określony.
Też byłam początkowo uprzedzona.

Dziś bardzo się cieszę, że spróbowałam.


Polecam!
 

Komala

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja dwa razy znalazłam za pośrednictwem agencji pracę tymczasową, byłam recepcjonistką na zastępstwo i naprawdę to się opłacało
 

BodzioD

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
To zależy jak się na to spojrzy. Jeżeli trafisz do dobrej agencji to jest ok, a jak trafisz na oszustów to leżysz i kwiczysz.
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Z tymi agencjami jest taki problem,że zawsze poźni płacą.Ja np. wypłatę za maj dostałam 20 czerwca dopiero.
 

wojtas22

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
Dlatego, że niektórzy mają człowieka w d....... i nie obchodzi ich to,że ktoś może potrzebować pieniędzy.
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
na początku tematu chciało mi się płakać - teraz chce mi się śmiać :)

no cóż business is business ;)

Wiem, że gówniarz jestem przy Was... ale dziwi mnie to, że ludzie na kolanach chodzą do agencji pracy oczekując aż ktoś podsunie im wspaniałą pracę pod nos zamiast wziąć sprawy w swoje ręce... :)

Dzisiaj miałem okazję być w Urzędzie Pracy - jak widziałem miny tych wszystkich bezrobotnych ludzi czekających w kolejce do rejestracji to żal.pl


Pozdrawiam !
 

BodzioD

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
Z tego co słyszałem to ludzie na kolanach chodzą na pielgrzymki a do agencji pracy to nie słyszałem.


Pozdrawiam
 
Do góry