Afroamerykanie

TommyGun

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
106
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
No właśnie, czarni zazwyczaj grają jazz, blues rap itd. A czy znacie jakieś kapele punkowe, alternatywne gdzie grają czarni? Do głowy przychodzi mi tylko Bad Brains (może trochę zeszli w stronę reggae, ale i tak pozostaną legendą hardcore), Whole Wheat Bread no i Yaphet Kotto. W sumie bębniarz Dead Kennedys był czarny. ;)
 

Lucy Mc Bride

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
47
Miasto
w Polsce
Mi Afroamerykanie kojarza sie z rapem. Spiewaja o trudnym zyciu jakie wioda w dzielnicach, o tym, ze niewielu z nich odnosi sukces zyciowy, niewielu trafia do tych lepszych i bogatszych dzielnic. Owszem jazz, gospel - to rowniez. Zwlaszcza gospel wychodzi najlepiej.
 

luczjan

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Z "nie-raperskich" to kojarzę np. Living Color. W Antyradiu puszczali swego czasu i się nawet spodobało :)
 
P

pandaredski

Guest
No właśnie, czarni zazwyczaj grają jazz, blues rap itd. A czy znacie jakieś kapele punkowe, alternatywne gdzie grają czarni? Do głowy przychodzi mi tylko Bad Brains (może trochę zeszli w stronę reggae, ale i tak pozostaną legendą hardcore), Whole Wheat Bread no i Yaphet Kotto. W sumie bębniarz Dead Kennedys był czarny. ;)

W pierwszych słowach mego listu ... przypominam, że ' punk' to po angielsku zawsze znaczyło ' śmieć '. Koresponduję z takim jednym amerykańskim muzykiem i ostatnio mi napisał coś takiego; ' sheet man some punk has stolen my bike' i mówie wam że to stare znaczenie wyrazu wciąż się świetnie ma w tej hameryce. Więc na miejscu tych afroamerykanów to ja bym się za punk nie zabierał, wystarczy, żę już ich brzydko nazywają.
Ostatnio oglądalem taki teledysk na mojej ulubionej stacji tv , cos tam ' she' s so dangerous, la la'. Tam statystowal taki jeden z afro irokezem, no nie powiem żeby wyglądał za fajnie. To by tu trzeba straszne uprzedzenia zwalczyć z tym ymydżem.
Teraz przechodzę do sedna, te wszystkie hip hopy i rapy to jest ucieleśnienie amerykańskiego punka. Jak jakis 'fall out boy' czy astrid lavigne czy jak jej tam może być jakimś pop punk to czemu by nie. Zaangażowanie społeczne, polityczne, gangsa owe drugs owe przeca jest. I coś wam jeszcze powiem. Pewno fachowcy tutaj mogą mi podac 150 fajnych nazw amerykańskich zespołów punkowych. Ale wiecie, w ludziach tam tego nie ma, nie przyjęło sie. Ludzie, wejdźcie se na jakąś popularną polską stronkę z muzą, pod haslem punk bedzie ' nawalony kaloryfer' , 'mózgó rozpad' i tysiąc innych. Polska, ten umęczony kraj kocha punk, choćby nie wiem ile by się urodzilo dijejów to tutaj punk nie umrze. Ale prosty lud Ameryki nie chce tego, afro czy nie afro. Macie zespół zapiszcie się na jakąkolwiek usa ową stronke, będziecie na pirszej stronie.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Piszesz co najmniej tak jakby w Polsce punkrock był na wyżynach i leciał w radiu. A w Stanach może i czysty punk nie jest aż tak popularny (nie wiem), za to doskonale ma się scena hc.
 

TommyGun

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
106
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
W pierwszych słowach mego listu ... przypominam, że ' punk' to po angielsku zawsze znaczyło ' śmieć '. Koresponduję z takim jednym amerykańskim muzykiem i ostatnio mi napisał coś takiego; ' sheet man some punk has stolen my bike' i mówie wam że to stare znaczenie wyrazu wciąż się świetnie ma w tej hameryce. Więc na miejscu tych afroamerykanów to ja bym się za punk nie zabierał, wystarczy, żę już ich brzydko nazywają.
Ostatnio oglądalem taki teledysk na mojej ulubionej stacji tv , cos tam ' she' s so dangerous, la la'. Tam statystowal taki jeden z afro irokezem, no nie powiem żeby wyglądał za fajnie. To by tu trzeba straszne uprzedzenia zwalczyć z tym ymydżem.
Teraz przechodzę do sedna, te wszystkie hip hopy i rapy to jest ucieleśnienie amerykańskiego punka. Jak jakis 'fall out boy' czy astrid lavigne czy jak jej tam może być jakimś pop punk to czemu by nie. Zaangażowanie społeczne, polityczne, gangsa owe drugs owe przeca jest. I coś wam jeszcze powiem. Pewno fachowcy tutaj mogą mi podac 150 fajnych nazw amerykańskich zespołów punkowych. Ale wiecie, w ludziach tam tego nie ma, nie przyjęło sie. Ludzie, wejdźcie se na jakąś popularną polską stronkę z muzą, pod haslem punk bedzie ' nawalony kaloryfer' , 'mózgó rozpad' i tysiąc innych. Polska, ten umęczony kraj kocha punk, choćby nie wiem ile by się urodzilo dijejów to tutaj punk nie umrze. Ale prosty lud Ameryki nie chce tego, afro czy nie afro. Macie zespół zapiszcie się na jakąkolwiek usa ową stronke, będziecie na pirszej stronie.

Amerykanka scena punkowa i hc ma się całkiem dobrze. Punk w USA jest bardziej popularniejszy niż u nas.
 

michall0

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2009
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Tychy
Hej! A kto zna Bloc Party - zespól indie rockowy? W tym zespole Kele Okerek (wokalista a zarazem gitarzysta) jest czarnoskóry. Znany zespól a nikt nie podał!
 

luczjan

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
A znam.. ;) aż się dziwię, że wczesniej nie skojarzyłam. No i jeszcze Lenny Kravitz oczywiście.
 

bob993

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Kapela King's x godna polecenia,wspomniany wcześniej Bad Brains warto zaznaczyć że to jedna z pierwszych kapeli hc/punk,Skindred/Dub War,Sevendust,Fishbone,Good Clean Fun to tylko kilka przykładów jest ich o wiele więcej ;)
 

Dziabong

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2013
Posty
41
Punkty reakcji
13
Wiek
30
Może kapele nie afroamerykańskie ale z Afryki :

Skunks - SKA PUNK

http://www.youtube.com/watch?v=nsBRteBsz5g

Powerage - Punk

http://www.youtube.com/watch?v=NCiXAaUUonM

Fuzigish

http://www.youtube.com/watch?v=jbbBpbx96ow
 
Do góry