Afery PIS kontra afery PO

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli jednak żadnej dobrej zmiany nie będzie ?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Szczerze mówiąc nie mam bladego pojęcia. Z tego co wiem bo mam kumpla na stołku to szykuje się jakas rewolucja od kwietnia/maja. Może coś się zmieni, może nie.
PIS ma łapy związane, niby ma 100% władzę w Sejmie ale pomysły im się skończyły. Ja bardzo chętnie pomogę :)

1. minimalna na łapę 15,00zł netto
2. minimalna na łapę w/g zawodu i uprawnień od 18 do 25zł/h w zależności od zawodu i upr.
3. zamknięcie kurka Ukraińcom lub zmuszenie (prawne) pracodawców do identycznych pensji dla Ukraińca jak i Polaka
4. ZUS/US dla mikro firm rozliczany z taktowaniem jedno miesięcznym, dwu tygodniowym, tygodniowym i dziennym! Wystawienie faktury w jakimś dniu oznacza odwieszenie działalności w tym dniu i z automatu pobranie VAT i składek
5. dobrowolne składki na NFZ, nie leczę się, nie wymagam, nie płacę!
6. równe opodatkowanie wszystkich przedsiębiorstw (np. 8%)
7. zniesienie VAT z 23% do 18%
8. zniesienia VAT dla ludzi nie przekraczających 3000zł netto
9. wprowadzenie podatku utrzymaniowego w kwocie 5% od każdego i za wszystko
10. kara dla podmiotów za niezgłoszenie faktury za robotę w kwocie 100% rocznego dochodu za fakturkę
11. kara za niewystawienie umowy o pracę w kwocie 100% dochodów rocznych za każdego pracownika
12. wprowadzenie systemu rejestracji faktur do weryfikacji - osoba rejestrująca FV w systemie otrzyma 1% zwrotu VAT (lawinowo by się posypali podpirtalacze, system sam by się pilnował)
wychodzisz od sprzedawcy z allegro z fakturką, :cenzura: na WWW do US, wpis nipu, hasełko, numer fakturki i tyle wystarczy i po weryfikacji typu (złosił ktoś FV nr.333434344, czas oczekiwania 30dni, wystawca zgłosił FV no to zwrot 1% dla podpirtalacza; jeśli nie zgłoszono obustronnie FV no to jep cały % dla podpirtalacza i wtedy wsiadka na wystawcę i kara!!)
13. wprowadzenie systemu rejestracji umów o pracę (obowiązkowo!!) - wychodzisz z roboty, jest umowa: jep na US/ZUS i rejestracja.
- jesteś w robocie, nie ma umowy, nie chce wystawić no to jep po cichu na WWW, nipek, adresik, hasełko no i jutro w zakładzie kontrola! Po ptakach dla nieuczciwych frajerów którzy zatrudniają na bezterminowy dzień próbny!

14. masowe i nagminne kontrole skarbowe sprzedawców internetowych (przede wszystkim allegro, ebay, świstak)
15. wprowadzenie urzędu badającego zmowy cenowe (mediamarkt vs saturn vs mediaexpert vs Euro AGD, to tylko przykład)
16. bezpłatna komunikacja miejska i krajowa dla ludzi posiadających przy sobie dowód rejestracyjny auta na swoje nazwisko, ważny przegląd z OC
17. zniesienie chorych przepisów związanych z pracą lokalną i konkurencyjnością, taksiarz z Gdanska nie moze być taksiarzem w Warszawie! Chore i tyle! Monopol cwaniaków z MPT i ELE.
18. porządek na rynku kształcenia zawodowego - jeszcze chwila i prawo jazdy CE z kompletem pozwoleń i bajerów będzie kosztowało 25000zł!!! Jak Ci ludzie mają zdobywać uprawnienia?
Nie ma łap do roboty? No to zróbcie kursy i szkolenia z dofinansowaniem - wchodzisz na prawko CE i płacisz 1000zł za całość a resztę rząd!
Wtedy łapy do roboty szybko się znajdą!


Wymyślac dalej?
 
Do góry