Afery PIS kontra afery PO

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 456
Punkty reakcji
174
No to jedziemy Panie Herbatniczku. Mówi Pan o tym że społeczeństwo ma zapomniec o rozliczeniu PISu i mydli się teraz ludziom oczy robiąc nagonkę na PO, dobrze zrozumiałem?
Jeśli nie to prosze o poprawkę.
Tymczasem proszę także o spis afer PISu z lat ot by od 2000 do teraz.
Chcę zrozumieć dlaczego PIS ma być zły.
 

Regis_II

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2017
Posty
102
Punkty reakcji
4
Miasto
Banks od Eden
_____________________ napisał:
Chcę zrozumieć dlaczego PIS ma być zły.
Bo to musisz się przygotować na stek bzdur w stylu taśm politycznej dziwki Begger, prawdziwej dziwki A. Krawczyk. Czyli ustawek wyreżyserowanych przez PO. Ewentualnie może pojawić się wątek SKOK, z którym PiS miał tyle wspólnego, co nic.

Czyli kilka debilnych prowokacji totalnej opozycji oraz bzdury z urwane z sufitu.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Platforma rozbiła bank afer, co do tego to chyba nikt nie ma wątpliwości, a ludzie się niecierpliwią, ostatnio furorę robi hasło "cela+". Dwa lata minęły, a rozliczanie poprzedników PiS-u postępuje bardzo powoli. Jak na razie CBA i inne służby zgarniają pionki, grube ryby przynajmniej na obecną chwilę są nietykalne. Wały finansowe, które idą w setki miliardów to jedno, ale Rządy PO wielokrotnie wprost ocierały się o zdradę Stanu jeśli chodzi o politykę zagraniczną w relacjach z naszymi sąsiadami i to solidarnie na dwa fronty - niemiecki i rosyjski.W każdym innym kraju siła polityczna, która skompromitowała się na tylu polach - dawno zostałaby zmieciona ze sceny, nic by po niej nie zostało. Dzięki tej niezdrowej polaryzacji, którą obserwujemy (w takiej postaci) od 10 lat, scena skutecznie się zabetonowała i fakty bywają interpretowane na zasadach wiary. Tusk wydoił nas wszystkich wielokrotnie, a mimo to jego formacja jak i on sam generują pewną liczbę wyznawców, i ich kompletnie nie interesują straty, ważne że Tusk jest takich "nowoczesny", "europejski", taki "salonowiec", "światowiec", któremu z oczu samo dobro patrzy... Ten chory snobizm części społeczeństwa powoduje, że na przestrzeni lat cierpimy my wszyscy.
 

glowonog

feniks
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 050
Punkty reakcji
44
_____________________ napisał:
Tymczasem proszę także o spis afer PISu z lat ot by od 2000 do teraz.
Myślę, że taki obowiązek ciąży na autorze tematu ;)_____________________ napisał:
Chcę zrozumieć dlaczego PIS ma być zły.
PiS to socjalizm w czystym wydaniu, choćby dlatego. Platforma to liberałowie, PiS szuka oszczędności wszędzie tam, gdzie można tylko po to, by pokryć koszty rozdawnictwa.Bianka napisał:
e Rządy PO wielokrotnie wprost ocierały się o zdradę Stanu jeśli chodzi o politykę zagraniczną w relacjach z naszymi sąsiadami i to solidarnie na dwa fronty - niemiecki i rosyjski.
No patrząc na Macierewicza to ja nie wiem, kto powinien za zdradę Stanu beknąć.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 456
Punkty reakcji
174
Nie,nie, mylisz się. Zła PISu gołym okiem nie dostrzgam. Zło PO widzieli i odczuli wszyscy dlatego chciał bym aby ktos mi moje myśli rozjaśnił.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
glowonog napisał:
PiS to socjalizm w czystym wydaniu, choćby dlatego. Platforma to liberałowie, PiS szuka oszczędności wszędzie tam, gdzie można tylko po to, by pokryć koszty rozdawnictwa.
PiS to współczesna wersja sanacji. I jak najbardziej - zawiera w swym programie elementy socjalistyczne, etatystyczne. Dąży do nacjonalizacji dóbr państwowych, umacniania instytucji i aparatów państwowych, itd, itd. Ale oczywiście nie jest to pełne podobieństwo. Platforma to deklaratywni liberałowie. W praktyce niewiele z tego wynika. Żeby sprawdzić dlaczego, wystarczy prześledzić jej korzenie, powiązania, założenia. Zarówno PiS jak i PO dążą do "oszczędności" tam gdzie się da. Wystarczy przytoczyć proste i znane przykłady: Platforma wielokrotnie podnosiła podatki by łatać dziury, podwoiła (jawny) dług publiczny w ciągu 8 lat z 500 mld do 1 bln (bez wielkich programów socjalnych, czym przebili nawet rządy SLD), wydoiła OFE w świetle prawa, zresztą Tusk w jednym z wywiadów w 2013 określił się "socjaldemokratą", a Olechowski w TVN zdradził, że program PO sprzed 10 lat, gdzie postulowali m.in. akcję 4xTak - to były "ćwiczenia" czyli pic na wodę. Jedyne co w Platformie było realne to horrendalne wydatki, przepłacane inwestycje, przetargi, przymykanie oczu na miliardowe transfery za granicę, hulające mafie podatkowe, węglowe, paliwowe, nieruchomościowe, sabotowanie strategicznych spółek skarbu państwa po czym stawały się nierentowne i gotowe do przejęcia za grosze. Efekt? Dziury w budżecie. Gdzie te wszystkie pieniądze się podziały? W czyich są rękach i na jakich kontach?

I gdzie tutaj różnica między PiS a PO? Jedni pokrywają koszty rozdawnictwa, a ci drudzy pokrywali koszty przekrętów na masową skalę, gdzie miliardy uciekały Państwu przez palce. I jedni i drudzy potrzebują pieniędzy obywateli.


glowonog napisał:
No patrząc na Macierewicza to ja nie wiem, kto powinien za zdradę Stanu beknąć.
Nie przepadam za Macierewiczem, to cynik, ale chętnie usłyszę jakiś konkret.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 456
Punkty reakcji
174
Bianka napisał:
Platforma wielokrotnie podnosiła podatki by łatać dziury, podwoiła (jawny) dług publiczny w ciągu 8 lat z 500 mld do 1 bln (bez wielkich programów socjalnych, czym przebili nawet rządy SLD), wydoiła OFE w świetle prawa,
Właśnie chodzi mi o tego typu wpisy by w przyszłości poskładać dość konkretną listę na tzw. żywych przykładach. Bardzo chętnie też chę posłuchać o "przekrętach" PISu lecz jak widać, weekend uśpił Pana herbatniczka ew. zakopał się w google i jeszcze nic sensownego nie wykopał.
 

glowonog

feniks
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 050
Punkty reakcji
44
Bianka napisał:
Nie przepadam za Macierewiczem, to cynik, ale chętnie usłyszę jakiś konkret.
W moim przekonaniu to agent Amerykański.

Pierwsze, co zrobił jak doszedł do władzy, to wyraził przekonanie, że nasze bazy wojskowe są za bardzo wysunięte na zachód i trzeba by je było w przyszłości przenieść bliżej granicy Rosji ( zwłaszcza mówił o bazach lotniczych ), co jest po prostu samobójstwem i wystawieniem naszej armii na zniszczenie w pierwszej fazie wojny przy obecnej technologii wojskowej, jaką dysponuje FR.

To raz, dwa, razem z Macierewiczem umarł kontrakt na Caracale, przy czym do dziś nie dostaliśmy ani jednego black hawka, nie rozpisano też przetargu na śmigłowce uderzeniowe, postawiono na patrioty, które jeszcze nie istnieją, a za które USA póki co liczy nam kilkukrotnie więcej, niż za podobny kontrakt liczy Arabii Saudyjskiej ( obecnie piszemy o dziesięciokrotnej przebitce ). Przypominam, że przy Patriotach do przetargu stanęły również koncerny Niemieckie i Francuskie.

Dalej, program " Polskie kły " zapoczątkowany przez PO mówił o modernizacji technicznej kraju do 2022 roku ( albo 21, nie pamiętam ), zawierał także okręty podwodne wyposażone w torpedy o zasięgu ponad tysiąca km i homary, czyli wyrzutnie rakiet balistycznych średniego zasięgu. Gdyby nie PiS, Homary już by były na wyposażeniu SZRP. Okręty podwodne oferowali nam Francuzi, za rządów Macierewicza sprawa ucichła.

Jedyne co ten facet zrobił, to stworzył Obronę Terytorialną złożoną z niewyszkolonych ludzi, którym rozdał, a raczej rozdaje drony bojowe, których nikt w zasadzie nie potrafi obsłużyć, a które mają znikomą wartość bojową. Wydał na to setki milionów zł, rezygnując z modernizacji technicznej Armii na poziomie istotnym dla bezpieczeństwa Polski, a zatem opierającej się na nowej technologii obsługiwanej przez zawodowców, na rzecz słabej siły rażenia ( albo i żadnej ), obsługiwanej przez amatorów. To taki gest machania ręką w celu odwrócenia uwagi, czyli:
Hej, rozbudowuję armię, zwiększam ilość żołnierzy i daję im wyposażenie, a tak naprawdę zabieram kasę na modernizację armii zawodowej, osłabiam jej siłę bojową i tworzę za to bojówki, które mogą walczyć jako partyzantka. W sumie tylko i wyłącznie jako partyzantka.

Niestety, agent to agent, niezależnie od tego, czy Rosyjski, czy Niemiecki, czy Amerykański - każdemu należy się czapa.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 456
Punkty reakcji
174
A nie da się zagadać z Arabami by wzieli na siebie odpowiednią ilość sztuk a po kwartale od dostawy odpsrzedali Polsce na przebitce 2 lub 3x?
Z drugiej strony - trochę lipnie myśleć o tak przyziemnych sprawach jak trochu sprzętu i to w chwili w której Islam sie rozrasta i zbroi.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
glowonog napisał:
W moim przekonaniu to agent Amerykański.
On jak i cały PiS to opcja proamerykańska. I w tym nie ma nic odkrywczego. To cecha polskiej polityki, służalczej mentalności, która interes polski definiuje przez pryzmat Berlina, Moskwy czy Waszyngtonu. A to sprowadza się do bycia pionkiem i kartą przetargową na arenie międzynarodowej. Jedni uwieszają się na klamce niemieckiej, rosyjskiej a inni zapatrują się na "wielkiego brata" zza Oceanu. Dla wszystkich tych trzech państw środkowa część Europy jest ciekawym kąskiem do skolonizowania a Polska ze swoim położeniem - stanowi kluczowe terytorium dla polityczno-gospodarczych rozgrywek a jak historia pokazała, nawet militarnych. Dlatego póki będziemy słabym państwem - to wpływy niemiecko-rosyjsko-amerykańskie będą przeplatać nasze elity polityczne w większym lub mniejszym stopniu i będziemy świadkami jak jedne wypychają drugie, walczą i mocują się ze szkodą dla naszego interesu narodowego. Jest to tak bardzo widoczne, aż sprowadza się do podstawowego zagadnienia czyli definicji racji stanu (np. w Niemczech łączy ona wszystkie siły polityczne - lewicę, prawicę, centrum), gdzie w Polsce jest ona niezdefiniowana ponad politycznie, każda opcja widzi ją po swojemu. Między innymi stąd tak silny spór i obrzucanie się skrajnościami.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
171
afera PIS - ochrona dworców na światowe dni młodzieży w 2016r, tylko 2 ml. zł rozkradli, ale to drobiazg
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 456
Punkty reakcji
174
Sądzisz że diety, wyjazdówki, hotele i inne dla 12000 policjantów ochraniających Ś.D.M. można było za friko ogarnąć? 12000 x skromy hotel na dobę (80zł) = 960000zł.
Nie, no, zły przykład Panie Herbatniczku. Szukamy dalej.
 

Regis_II

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2017
Posty
102
Punkty reakcji
4
Miasto
Banks od Eden
Herbatniczek napisał:
afera PIS - ochrona dworców na światowe dni młodzieży w 2016r, tylko 2 ml. zł rozkradli, ale to drobiazg
Marna manipulacja.

Może pomogę?
Afera seksualna Samoobrony, która była w rządzie koalicyjnym z PiS. Aneta Krawczyk. Jawna puszczalska, która za karierę dawała du*y, została wynajęta przez opozycję totalnych błaznów do zszarganą wizerunku rządu. Z dziwki zrobiono ofiarę.

W prawdzie to nie PiS, ale już blisko, bo Samoobrona była w koalicji.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 456
Punkty reakcji
174
Nie, no, dawać pupy za względy i stołek to norma w polsce i nic nowego.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
171
problemem w tej ochronie dworców nie były ogólnie koszty a to że przetarg wygrała lewa spółka,

a do posłanki Beger to pana Lipińskiego PO wysłało ? i kazało mu to mówić co mówił ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
171
w normalnym kraju takie osoby zniknęły by z polityki, ale jesteśmy w Polsce
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
171
i zobacz że te "elity" zjechały ze stołków w 2015r, tylko dlaczego nowe "elity" ochoczo robią to samo ? zaraźliwe ?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 456
Punkty reakcji
174
No na chwilę wypadało by postawić się w ich sytuacji będąc uczciwym, prawda? Co byś zrobił gdybyś miał władzę absolutną? Co byś zrobił w chwili w której w Polsce nie ma nic Polskiego?
Wszyscy wiemy że jak podskoczysz Unii mega wysoko to taka Polskę ubiją w chwilę. Wystarczy że ich markeciki ceny podniosą i naród kwiczy. I tak już mamy ceny często wyższe jak na zachodzie a jakość dwa razy niższą.
I teraz wyobraź sobie że tacy jak Fiat, VW, Opel, MAN, Scania, Volvo, Philips, LG, Mercedes, P.Morris, Euro Cash, Shell, Samsung, T-Mobile, Orange i dziesiątki innych http://www.lista500.polityka.pl/rankings/show
z Polski się wyniosą!
Wiesz co by wtedy było znając pazerność Polaczków na kasę? Mielibyśmy cukier w SPOŁEM po 2€ a minuta rozmowy w "Erze GSM" kosztowała by tak jak kiedyś 3,16zł/h
Nie mamy juz najmniejszych szans by wyjść z tego cało. Zbyt wiele lat wszystko sprzedawano.

Polaczków komunistyczna mentalność będzie utrzymywać się w pierwszych szeregach jeszcze przez kilak dekad bo u nas od lat hula system typu: dać jak najmniej za jak najwięcej.
Przykład dodam za 2h gdy obrobię filmik na YT pt. "Polski Tuńczyk z puszki" - zrzygać się idzie a tuńczyk w cenie 1,50€ po przeliczeniu - problem tylko w tym iz na zachodzie puszka tuńczyka za 0,99€ to tuńczyk w kawałkach a nie ... brak słów! I tak jest ze wszystkim co Polskie więc Unia ma sporo racji w tym że jesteśmy mocno przekombinowani i mocno do d..y! Weź do ręki czekoladę NussWeisser. W Aldim kosztuje 1,49€ w Berlinie, u nas kosztuje 7,99zł (1,91€) ale pal licho cenę. Weź do łapska naszego Wedla lub Wawla i przeczytaj skład. Załamać się idzie. Szwaby za 1,50€ daja kako i to sporo % a Polacy miazgę kakaową i to jeszcze w takim % że nie ma czekolady w czekoladzie. Tusk miał rację! Roz...dolić, sprzedać, zakopać, zapomnieć. Dopiero dziś zaczynam rozumieć PO bo na ten kraj dopóki nie zmienią sie przepisy ratunku już nie ma.
Tutaj każdy roluje każdego na każdym poziomie życia i gospodarki.
 
Do góry