Aborcja - jesteś "za" czy "przeciw"?

Aborcja jesteś za czy przeciw? uzasadnij...

  • Tak

  • Nie

  • Nie mam zdania


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
pozbyć się ? no wiesz on jest bardzo katolicki, ma skrępowaną wolną wolę nakazami duchowieństwa
Chyba nakazami sumienia? Bo duchowienstwo nie ma praw do żadnych nakazów, mogą co najwyżej prosić, apelować itd.


Bianka napisał:
Super, od kradzieży również należałoby wprowadzić podatek. Wiesz ile kasy by państwo trzepało?
To jest dobry pomysł bo jesli i tak dochody z prostytucji,przestępstw itd są wliczane do PKB państw w UE to dlaczego nie opodatkować je?xD
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Sporo ludzi nie rozumie tu o czym sami piszą...
Porównywanie pospolitych przestępstw wykonanych umyślnie do nieumyślengo urodzenia uszkodzonego dziecka to tak jak porównanie Audi A6-C8 4.2 450KM do ... hulajnogi ... albowiem nikt nie obali tezy że to i to... to pojazd. Naprawdę nie kumacie podstaw? Kradzież, gwałt, pobicie, ..., to przestępstwa wykonane umyślnie i z prawem wyboru albowiem przestępca miał wybór np.ukraść samochód lub na niego w pracy zarobić i kupić. Matka rodząca chore dziecko wyboru nie ma. Nie może wybrać zdrowego albo chorego. Nie może też już nie wybrać. Jedyne rozwiązanie to okienko życia lecz tak naprawdę nie wielu z nas/was mogło by spokojnie zasypiać wieczorami po takim czynie.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 271
Punkty reakcji
196
No własnie nie rozumiem co to: "Nieumyślne urodzenie uszkodzonego dziecka". To umyślnie je można urodzić czy uda sie tylko "nieuszkodzone"? Ty się tak nie unoś z powodu mojego poprzedniego wpisu bo użyłem tam twojej logiki pokazując do jakich "cudów" może prowadzić.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Źle mi sie sformułowało. Browar za mocny był ale już precyzuję:
Chodziło mi o fakt w którym kobieta już wie że z płodem coś nie halo i jest jeszcze czas na aborcję. Pomimo tego zgodnie z prawem urodzić musi. Urodzi zatem kalekę którego PRAWO pozsadzi w wózku inwalidzkim na całe życie przed telewizorem, włączy smerfy, zapoda zasiłek w postaci 3,5 kartona dobrych fajek i uzna że tego typu żywot będzie lepszy jak śmierć przed narodzinami.
Zatem mamy trójcę w nieszczęściu:
1. matka załamana a po 20 latach zdruzgotana psychicznie i fizycznie
2. sam "pacjent" pewnie też wykończony na amen no bo jak tu spędzić żywot cały w taki sposób?
3. podatnik który zapłaci za te przygodę

Kto na tym wszystkim coś zyska? Aaaa.... Kościółek no bo przecież 90% rodziców kalek biega od kościoła do kościoła z modlitwą bo jeśli nic nie pomogło to może Bóg?
Polecam na chwilę zejść coniektórym z orbity...
bo gdybym zadał 10.000.000 ludzi na świecie pytanie:
" czy chcieli byście mieć silny zespół Downa, brak kończyn i spędzić cały żywot na wózku inwalidzkim" czy może "woleli byście od razu umrzeć" .... to daję sobie prawicę uciąć przy łokciu że 100% ludzi wybierze śmierć.

Baaa... Gdybym o to samo zapytał chorych i kaleków którzy męczą się całe życie - jestem święcie przekonany że gdyby umieli lub mogli mi racjonalnie w pełnej parze umysłu odpowiedzieć będąc przy tym w pełni świadomym tego co się wypowiedziało to... oni także wybrali by to drugie.
Problem tylko w tym że nie mogą zadecydować bo ... bo nie mogą.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
milatam napisał:
Sporo ludzi nie rozumie tu o czym sami piszą... Porównywanie pospolitych przestępstw wykonanych umyślnie do nieumyślengo urodzenia uszkodzonego dziecka to tak jak porównanie Audi A6-C8 4.2 450KM do ... hulajnogi ... albowiem nikt nie obali tezy że to i to... to pojazd. Naprawdę nie kumacie podstaw? Kradzież, gwałt, pobicie, ..., to przestępstwa wykonane umyślnie i z prawem wyboru albowiem przestępca miał wybór np.ukraść samochód lub na niego w pracy zarobić i kupić. Matka rodząca chore dziecko wyboru nie ma. Nie może wybrać zdrowego albo chorego. Nie może też już nie wybrać. Jedyne rozwiązanie to okienko życia lecz tak naprawdę nie wielu z nas/was mogło by spokojnie zasypiać wieczorami po takim czynie.
Szanowny Panie, zanim zacznie się komuś przypisywać niezrozumienie, warto się zastanowić czyś SAM ZROZUMIAŁ pytanie :) Otóż pytałam się Ciebie jak zmniejszyć liczbę nielegalnych aborcji w Polsce. Jeszcze raz: NIElegalnych, poza prawem, na boku, w ukryciu, w podziemiu. Odpowiedziałeś: "zalegalizować, wolna ręka". Nielegalnych znaczy dokonywanych na życzenie, w każdym przypadku na zupełnie zdrowych płodach. Bo jeśli w Polsce występuje nielegalna aborcja to właśnie w takich przypadkach, ponieważ "uszkodzone płody" jak piszesz można w świetle polskiego prawa usunąć, gdyż wyczerpują one znamiona zapisu o 3 wyjątkach ustawy sprzed 27 lat. Więc usunięcie uszkodzonego płodu (chorego dziecka) w Polsce jest legalne. Naprawdę, trzymajmy się porządku prawnego, nie opisujmy czegoś, czego nie ma. Jest tzw. kompromis aborcyjny. W Polsce nie ma całkowicie zakazanej aborcji. Mieszasz te dwa stany prawne, a potem dziwisz się, że ktoś Ci to wytyka. Chcesz legalizować a za argument bierzesz ciężką chorobę. Więc w swej obronie odwołujesz się do skrajnych przypadków, które już są de facto uregulowane. Więc ponawiam pytanie: co chcesz w Polsce legalizować? Tzw. aborcję eugeniczną, która jest legalna, czy nieograniczoną aborcję na życzenie w każdym przypadku. Jeśli to drugie, to wróć do mojego poprzedniego posta i odnieś się do argumentów. To co teraz napisałeś, nie odnosi się do nich :)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Czyli mała pomyłka. Ty o wozie a ja o kuniu ... nawijamy więc ponowne prostowanie:
"Ależ to oczywiste" że miałem na myśli tylko i wyłącznie aborcję płodów w których zdiagnozowano defekty. Nawet przez chwilę nie pomyślałem nad tym by usuwać zdrową ciążę!
Aż taki nie jestem :)
No ale... co to zmieni?
Doktorek dostanie kopercinę i ZEZNA że płód uszkodzony i by takowych MACHNIĄ się pozbyć trzeba było by wprowadzić komisyjne badania np. 7 osób diagnozuje no ale...
przecie to jest Polska!!! Dostał w łapę pierwszy to i sześciu pozostałych też dostanie!
Odmówisz kopercie????? :)
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 271
Punkty reakcji
196
Bianka napisał:
Więc usunięcie uszkodzonego płodu (chorego dziecka) w Polsce jest legalne
Czy Bianka się orientuje jaka jest procedura w tym przypadku? Hipotetycznie wyobraźmy sobie że ginekolog twierdzi że z płodu prawdopodobnie urodzi się bardzo chore dziecko. Należy się domyślać co ginekolog mógłby kobiecie zasugerować ale przyjmijmy że nie robi tego. Kobieta nie śpi następnej nocy i postanawia udać się na badanie do innego ginekologa. Przyjmijmy że nazajutrz(nazajutrz w Polsce :lol: ) dochodzi do takiego badania. Wynik badania choć podobny do poprzedniego przez tego ginekologa jest jednak inaczej interpretowany. Lekarz twierdzi że dziecko które przyjdzie na świat raczej będzie "tylko chore" a nie strasznie chore jak twierdził jego poprzednik. Jak w takich przypadkach rozstrzyga się czy jest tu pole do aborcji eugenicznej czy tez nie ?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Kibic zmienił trunek na słabszy widzę ...
zatem przyznam rację
bo w tym kraju absurdalnych pomysłowości a raczej ich liczby sam już się lekko zgubiłem i nie pomyslałem o fakcie iż co warsztat to inna opinia. U jednego tylko klocki piszczą, u drugiego klocki i łożysko a u trzeciego jego własny portfel więc pól zawiechy do wymiany i przestanie piszczeć :)
U doktorków pewnie będzie identycznie z naciskiem w wypowiedzi na fakt że największy kaleka w łonie matki znajdzie się u tego doktorka który ma dwa gabinety przy czym ten drugi będzie skitrany gdzieś głeboko pod doktorka garażem :)
Zwracam honor :)
Często się zapominam że JESZCZE w patentolandii mieszkam...
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
milatam napisał:
Dopóki z płodem jest wszystko ok i kobieta wie że jest ok to czuje się spoko. Inaczej ma się sprawa po np.kilku wizytach na USG z których wyniknie że dziecko będzie miało brak rączek czy nóżek. Jeszcze gorzej ma się sprawa gdy wykryją inne choroby. Pierwsze pytanie praktycznie wielu kobiet brzmi wtedy: zna Pan kogoś u kogo mogę usunąć?


Jeśli zdarzy się podobna sytuacja,o jakiej wyżej pisze,wtedy lekarz sam proponuje ewentualny zabieg,z tym, że są kobiety,które nawet w przypadku urodzenia dziecka kalekiego decydują się na donoszenie ciąży i wychowywanie dziecka.Aktualnie w TV jest ukazana podobna sprawa z dziewczynką,która jest roślinką,a matka opiekuje się nią z wielkim oddaniem i poświęceniem,nie przeszkadza jej to,że z dzieckiem nigdy nie będzie miała żadnego kontaktu,a wręcz przeciwnie, sama dołączy do swojego dziecka,gdyb odeszło z tego świata.

I z całą pewnością kobieta nie zada takiego pytania, ...... zna Pan kogoś u kogo mogę usunąć?.....tylko lekarz sam zaczyna rozmowę z pacientką na ten temat.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Wróć na chwilę do roku 2018 i sprzedaj ten wehikuł czasu bo sobie krzywdę zrobisz. Zasady? Etyka lekarska? Godność? Honor? Szacunek? I to jeszcze w Polsce?
Mechanik Cię wydyma...
Budowlaniec...
Kucharz...
Prawnik...
Policjant...
Prokurator...
Sędzia...
Tata, mama, dziadek, babcia, brat, siostra, kumpel, kuzyn...
a na końcu sam Ksiądz a po nim pewnie i Bóg...
a Ty szukasz doktorka uczciwego???
Jest taki serial w TVP o szpitalu i doktorkach ale widzę że go znasz. Nie rób sobie masaHuku z głowy i przełącz stację :)
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
milatam napisał:
No ale... co to zmieni?
Prawne utrudnienia, choć nie zawsze doskonałe, są myślę wciąż lepsze od samowolek i "uprzemysłowienia" całego procederu.
Nigdy nie uzyskamy stanu idealnego.


Kibic Polski napisał:
Lekarz twierdzi że dziecko które przyjdzie na świat raczej będzie "tylko chore" a nie strasznie chore jak twierdził jego poprzednik. Jak w takich przypadkach rozstrzyga się czy jest tu pole do aborcji eugenicznej czy tez nie ?
Zwykle zakłada się najgorsze przy takich wątpliwościach co wyczerpuje Art. 4a ustawy: "badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego..." ale zawsze pozostaje jeszcze konsylium lekarskie, które może ostatecznie potwierdzić ryzyko i dopuścić do przerwania ciąży. Istnieją przypadki, gdzie wada jest ewidentna, inne zaś mogą być jedynie podejrzeniem i szansą 50:50. Lekarz powie, że będzie chore a urodzi się zdrowe.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 271
Punkty reakcji
196
Czy gdyby rząd lub większość parlamentarna bądź obywatelska inicjatywa ustawodawcza złożyły do laski marszałkowskiej projekt
ustawy całkowicie zabraniającej aborcji czy między dzisiejszą ustawą a wspomnianą całkowicie zabraniającą aborcji jest jakaś granica
umożliwiająca jakiś "zgniły kompromis" w wyniku którego nie wejdzie całkowity zakaz aborcji ale sama ta ustawa czy jej przepisy ulegną jednak zaostrzeniu? Pytam o to dlatego bo uważam że w Polsce nie ma i na razie nie będzie warunków do wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji to raz a dwa ewentualny całkowity zakaz w moim przekonaniu to "woda na młyn opozycji" i ewentualne zagrożenie dla
dla zwycięstwa PiS w wyborach 2019. Czy PiS na coś takiego by poszedł?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
milatam napisał:
Doktorek dostanie kopercinę i ZEZNA że płód uszkodzony i by takowych MACHNIĄ się pozbyć trzeba było by wprowadzić komisyjne badania np. 7 osób diagnozuje no ale... przecie to jest Polska!!! Dostał w łapę pierwszy to i sześciu pozostałych też dostanie! Odmówisz kopercie?????
Pod groźbą kary 25 lat pudła bym odmówił nawet gigantycznej koperty.
Zresztą u nas prawo łagodne. W Iranie od razu czapa, tam się nie pierdolą.
Ostatnio złapali 8 osób, które pomagały w organizacji zamachu terrorystycznego w Teheranie. Zostali skazani na karę śmierci...za pomoc w organizacji.
U nas Breivik zabija 50 dzieci z maszyn-gana i dostaje hotel 3 gwiazdkowy na 17 lat, zrobi studia, doktorat, napisze książke i jeszcze zarobi z 5 milionów dolarów.
To jest różnica między państwem prawa a systemem patologicznym jaki mamy w Europie.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Obecny kompromis bo zawiera przypadki usprawiedliwione i
chroni przed skrajną liberalizacją i skrajnym zakazem .
Prawo powinno ułatwiać pozbywanie się chorób genetycznych i
innych wad .
Natura sama pozbywa się nie zdolnych jednostek do życia
umierają przed porodem lub po nim lub zwierzęta pozbywają nie
zdolnych do życia osobników .
Dlatego środowiska która chcą zakazu aborcji ignorują prawa
natury które są wyznaczone i stworzone przez Boga.
Prawo powinno chronić interesy ojca.
Debata skupia się na matce a ignoruje fakt istnienia ojca.
Jeśli nie występują przypadki pozwalające na aborcję
to wtedy prawo powinno chronić prawa ojca i
było to oczywiste dla każdego ludy i pełne prawo
do zerwania małżeństwa np kodeks Hammurabiego
jako pierwszy uznawał że kobieta która zamorduje dziecko
bez zgody męża znieważa jego ród i godność dlatego
groziła za to kara śmierci i było to oczywiste dla wszystkich ludów .
Jeśli zamorduje bez jego zgody dziecko to prawo rozwodowe
powinno chronić jego godność.
Umowa o podziale majątku nie obowiązuje i jedynie może zabrać
prywatne rzeczy.
Pełne prawo do wystawienia jej rzeczy za drzwi i
zabranie dzieci od niej i pełne prawo do zakazania kontraktów
z dziećmi i anulowanie przez sąd praw rodzicielskich.
Prawo powinno też wymuszać by kobieta urodziła
dziecko i chroni to przed zamordowaniem jego dziecka i
nawet przymusowe trafie do szpitala do czasu porodu .
Jeśli nie nastąpiły wyjątki przewidziane w prawie.
Prawo wymusi prawidłowe relację i odpowiedzialność .
Ochroni godność ojca.
 

wildatheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2021
Posty
7
Punkty reakcji
1
Wolność człowieka kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego. W szczególności wolność dziecka/płodu/spermy/nasienia kończy się tam gdzie zaczyna się wolność matki albo ogólnie człowieka. Oczywiście można przekonywać matkę, że powinna brać pod uwagę złożoność sytuacji, ale nie można za nią decydować o jej ciele bo to czyni z nas hipokrytów.
 

kaziuziuta

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2011
Posty
95
Punkty reakcji
2
Abrocja jako antykoncepcja jest niczym innym jak zezwierzęcenim. Żyjemy w czasach, w który każdy człowieko może zabezpieczyć się tak, że zajscie w ciąże jest praktycznie niemożliwe. Oczywiście tzw. aborcja eugeniczna, czyli usuwniae genetycznie zniekształconych płodów powinno być dostepne.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Wolność człowieka kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego. W szczególności wolność dziecka/płodu/spermy/nasienia kończy się tam gdzie zaczyna się wolność matki albo ogólnie człowieka. Oczywiście można przekonywać matkę, że powinna brać pod uwagę złożoność sytuacji, ale nie można za nią decydować o jej ciele bo to czyni z nas hipokrytów.
Bardziej liczy się odpowiedzialność.
Nie ma obowiązku odbywania
Pełnego aktu i ten
Akt powinnien finałem i
Jeśli nie ma zdolności
Do skutków to nie
Powinno się go robić i
Zostaje macanie lub
Na psa jeśli chce
Prawie pełny akt .
Dlatego jeśli zdarzy się przed
Ślubem to prawnie powinnien
Być obowiązek potwierdzenia
Związku ślubem .
Jedynie patologię mogą
Pozwolić by nie brać ślubu .
Wybór jest gdy jest inne dziecko.
Badanie potwierdzi zdolne do
Życia.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Przypadku kary za aborcję
można ukarać
Kobietę tylko jedym
Przypadku
gdy zrobi aborcję
Bez zgody męża i nie
Było żadnej patologii,
Choroby lub innych powodów.
Obecnie istnieje jeden
Absurd prawny gdy facet poda
Tabletkę aborcyjną bez
Zgody kobiety może dostać
Karę a gdy ona zrobi to
Bez jego zgody nie ma
Kary czy to się
Różni od pierwszej sytuacji.
Niczym jedynie Wybieleniem
Tego samego czynu bo
Jest kobietą.
Chiny pomimo
Patologii aborcyjnej
Musi mieć zgodę męża.
Przeciwieństwie do
Europy gdzie do
Absurdów podniesiono
Wybór kobiety i może
Swobodnie pić w ciąży
I każdy potem płaci za leczenie
Dziecka.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
Jestem przeciw. Mam jednak wątpliwości, czy siłowo powinnam narzucać swoje zdanie innym w tak delikatnym i trudnym temacie.
 
Do góry