marcinmk

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Co sądzicie o abolicji składek ZUS czy to na pewno będzie takie proste ?

Już niedługo pół miliona przedsiębiorców będzie się mogło pozbyć prawie miliarda złotych zaległości w składkach nieopłaconych między 1 stycznia 1999 r. a 28 lutego 2009 r."

cyt. prawo.rp.pl/artykul/758446,957552-Abolicja-skladek-ZUS-uchwalona.html

To chyba niezły ukłon w stronę kulejącego biznesu i ulga dla wielu przedsiębiorców .

Przecież te składki są zabójcze i nie jedna firma przez to upadła i upadnie. Drugą sprawą jest to że wielu przedsiębiorców zawieszało działalności i wyjeżdżało za granicę a składki były naliczane bo w prawie nie było czegoś takiego jak zawieszenie działalności.


Czy nie lepiej zmniejszyć składki ZUS niż później wprowadzać takie abolicje ?
 

Donek30

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ludzie myślą, że podatki wykańczają firmy, a tak naprawdę to są wysokie składki na fundusze w ZUS.
900 złociszy co miesiąc czy coś zarobisz czy nie.
Przecież to jest jakiś absurd, nie dziwota że ludzie kombinują jak mogą, aby nie płacić ZUSu w ogóle lub w jak najmniejszych kosztach (zakładanie firmy za granicą i inne triki).
 

marcinmk

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Abolicja ZUS kilka cytatów ze stronu samego ZUS-u

"Abolicja dla płatników stała się faktem"

"Z dniem 15 stycznia 2013 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 9 listopada 2012 r. o umorzeniu należności powstałych z tytułu nieopłaconych składek przez osoby prowadzące pozarolniczą działalność (Dz. U. z 2012 r., poz. 1551)."

"Ustawa umożliwia umorzenie nieopłaconych składek na własne ubezpieczenia w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 28 lutego 2009 r."

"TERMIN NA ZŁOŻENIE WNIOSKU
Osoby uprawnione mogą złożyć wniosek o umorzenie należności w terminie 24 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli od 15 stycznia 2013 r.. "
..
Ale to dopiero ABOLICJA ZUS (najlepszy cytat) :


"Pomocą w załatwieniu sprawy służy wykwalifikowana kadra pracownicza w terenowej jednostce organizacyjnej ZUS, w której złożono wniosek o umorzenie należności z tytułu składek. "

Czyli umorzenie składek zus naprawde jest faktem .

I pytanie: Co z ludźmi których w tym czasie ZUS zepchnoł na skraj nędzy i rozpaczy ? Ile firm przez to upadło ? Ile majątków zabrano ? ........................ itd.
 

matikuc

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Witam. Mam pytanie robiąc przelew do zus pomyliłem konta i przelałem sumę 254,54 na konto zdrowotnego a powinienem zapłacić jakies 146zł czy da się to jakoś odkręcić? Czy będe miał poprostu w przyszłym miesiącu do zapłaty mniej?
 

Wojtek Gil

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2013
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Witam. Mam pytanie robiąc przelew do zus pomyliłem konta i przelałem sumę 254,54 na konto zdrowotnego a powinienem zapłacić jakies 146zł czy da się to jakoś odkręcić? Czy będe miał poprostu w przyszłym miesiącu do zapłaty mniej?

Witaj,

Jeśli pomyliłeś konto, a nie kwotę, to możesz złożyć podanie o przeksięgowanie na właściwe konto. Możesz też napisać pismo z prośbą o rozliczenie aby oddali Ci nadpłatę.

[background=rgb(242, 242, 242)]"W myśl art. 24 ust. 6a ustawy nienależnie opłacone składki podlegają zaliczeniu przez Zakład z urzędu na poczet zaległych lub bieżących składek, a w razie ich braku na poczet przyszłych składek, chyba że płatnik składek złożył wniosek o ich zwrot".[/background]
(http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&id=113869&sub=article)
 
Do góry