A gdyby tak...

dragon86

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
A gdyby tak zarabiać bez pomocy programów partnerskich? Gdyby zamiast nich sprzedawać własną markę i wiedzę?
Czy ktoś z was się zastanawiał nad takim rozwiązaniem?

Np własne szkolenia, lub płatna treść na blogu.
Zapraszam do dyskusji.
 

Langer

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
152
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
podkarpackie
ciekawe jest to co mówisz ale czy masz coś bardziej konkretnego na myśli? Tzn. czy już przypadkiem nie prowadzisz takiej działalności?
 

dragon86

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
niestety nie prowadzę, ale mnie prowadzenie bardzo kusi.
własnych szkoleń nie mam, a płatne treści na blogu dopiero testuję :)
zresztą nie mam pomysłu na szkolenie, a samych szkolących w sieci mnóstwo.
 

Langer

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
152
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
podkarpackie
Ciężko mi sobie wyobrazić te płatne treści na blogu bo jeszcze się z tym nie spotkałem. A co do szkoleń to trafiłem ostatnio na ofertę dotyczącą sprzedaży zeszytów szkoleniowych, wydaje mi się to dość ciekawe ale nie wiem czy to jest opłacalne zajęcie
 

imaginary246

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
334
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Piotrków Tryb.
Chyba takim najpopularniejszym sposobem jest pisanie swoich ebooków i ich wydawanie. Oczywiście nie korzystamy z usług wydawnictw internetowych, więc sami musimy załatwić wszystkie formalności... Opłacamy serwer na którym umieścimy nasze wydania, a potem to tylko reklama i dalej jakoś idzie...
A jeżeli chodzi o płatne treści na blogu, to według mnie jest to dość ciekawa koncepcja. Jeżeli pisze się wartościowe treści, to ktoś pewnie się tym zainteresuje.
Pozdrawiam!
 

dragon86

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Chyba takim najpopularniejszym sposobem jest pisanie swoich ebooków i ich wydawanie. Oczywiście nie korzystamy z usług wydawnictw internetowych, więc sami musimy załatwić wszystkie formalności... Opłacamy serwer na którym umieścimy nasze wydania, a potem to tylko reklama i dalej jakoś idzie...
A jeżeli chodzi o płatne treści na blogu, to według mnie jest to dość ciekawa koncepcja. Jeżeli pisze się wartościowe treści, to ktoś pewnie się tym zainteresuje.
Pozdrawiam!
Co masz na myśli mówiąc "wszystkie formalności"? Numer ISBN mam, treść i tytuł również. Czy mogę sobie od tak sprzedawać swojego ebooka, nie będąc wydanictwem (firmą)?
 

imaginary246

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
334
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Piotrków Tryb.
ISBN, treść i tytuł to nie wszystko. Musisz zaprojektować okładkę, i skonwertować tekst do pdf. Jeżeli nie chcesz mieć błędów w tekście, musisz zatrudnić edytora, który ci go sprawdzi. Oczywiście musisz zbudować stronę www oraz dodać do niej system płatności. Samo pozycjonowanie i działania reklamowe zabierają sporo czasu. To wszystko wiąże się również z kosztami. Plusem jest to, że cała kasa idzie do ciebie i posiadasz pełnię praw autorskich.
 

evilboy4life

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Można zarabiać samemu na tym portalu.

www.dychaa.pl
 

Attachments

  • dychaa.jpg
    dychaa.jpg
    81,1 KB · Wyświetleń: 5

shamrock7

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2007
Posty
177
Punkty reakcji
0
Miasto
?
Pomysł z prowadzeniem własnej firmy np. pisanie e-booka jak. Nie taki diabeł
straszny nie jest to wcale takie trudne chodzi mi tutaj o wydanie samego e-booka.

Jest wiele wydawnictw można poprzebierac jeśli chodzi o warunki współpracy.
Wydawanie samemu czemu nie :) Jednak osobiście wolałbym poprzez jakieś wydawnictwo.
A jako ciekawostkę przy otwarciu własnej firmy polecam bardzo ciekawy artykuł jak zacząc i czego
się wystrzegac na początku: [font="Arial][size="2"]http://7nbf.gourl.org[/size][/font]
 
Do góry