A co by było gdyby jednak PO wygrało poprzednie wybory?

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Myślał ktos z forumowiczów kiedyś o tym? Co by było gdyby jednak PO wygrało wybory?
W którym kierunku poszły by wszystkie te afery (ambergold, podsłuchy, hazard, skoki...)?
Doszło by do sprzedaży LOTu?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to jest niemożliwe żeby wtedy wygrali, bez względu na afery było tak wielkie znużenie tą partią że i tak by przegrali
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
No ale gdyby jednak.. ?
Aferka podsłuchowa wyszła po czy przed wyborami? Nie pamietam już.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Przed, Stonoga przecież na niej próbował zbić elektorat ;)

Jeśli o tę aferę idzie, to im więcej rozmów z niej czytałem, tym bardziej wychodziłem z założenia, że za PO rządzili jednak profesjonaliści i fachowcy. Taki Sienkiewicz, czy Belka znali się na tym, co robili.

Natomiast przechodząc do meritum - moim zdaniem rządy PO przyniosłyby jedną wielką szkodę, jaką byliby imigranci. Po prostu. Imigranci to był powód, dla którego nigdy bym na PO nie zagłosował, jeśli chodzi o ekonomię, kierunek rozwoju armii, itd. to osobiście byłem za przedłużeniem poprzednich rządów. Dlaczego? Proste, kontynuowaliby swoją politykę, ona byłaby spójna, natomiast zmiana warty zawsze musi się wiązać z innymi celami, czyli kasujemy dokonania poprzedników i wytyczamy swoją własną ścieżkę, co naturalnie skutkuje staniem w miejscu. ( spójrz np. na śmigłowce transportowe i bojowe dla Polskiej Armii ).

Ponadto musieli pozamieniać jednych złodziei na drugich, a na tym też trochę straciliśmy ;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a Stonoga wyszedł na tym jak najgorszy frajer, pomógł obalić PO i jako niepotrzebny balast został przez PIS wysłany do więzienia, teraz się żali ale jak nie ma się rozumu to niech teraz cierpi z honorem
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Bo Stonoga atakował i PIS i PO jednocześnie. Mało to razy swoim Ferrari latał za "kaczką" pokazać światu jak "ścigany" hula po mieście 160km/h rządówką?
W polsce już tak jest że nie możesz byc na swoim. Zawsze musisz trzymać sztamę z kimś innym. Co ugrał Kukiz? Poujadał i na tym się skończyło.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a Kukiz to też niezły frajer, taki był zachwycony tą ekipą a teraz się żali że to bolszewicy
bidulek jeszcze się musie wiele o polityce nauczyć, to nie śpiewanie
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ale postawmy się też choc by raz w roli Rządzących by było uczciwie. Pół polski PO, pół polski PIS. I weź teraz kombinuj tak by dogodzić jednym i drugim. Nie da się.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
odesłać tych obu liderów na śmietnik i budować od nowa
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Wtedy do naszego kraju trafiło by kilka tysięcy lub milionów gości Merkel.
Na początku większość uciekło by do Niemiec a
później trafili do luksusowego hotelu.
Miały by lepiej niż Polacy bo dostają od Merkel
pieniądze za nic.
Większość z nich przybywa z Afryki a tam regionie
dominuje HIV .
Każdy płacił by za leczenie tych osób a leki te kosztują kilka tysięcy
złotych i trzeba je brać do końca życia.
Bez problemu trafili by do nasz Kolońscy kryminaliści.
Cała Europa pozbywała by się ich.
Zostali zarejestrowani w Polsce.
Pomimo terroryzmu , zamieszek , napastowania
seksualnego nadal chcą ich sprowadzać.
Ich Prezydenci ignorując zdanie mieszkańców
chcą ich sprowadzić.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Czasami mam wrażenie, że nasz panK to takie AI, której nie wgrali w wytycznych nauki składni...



Herbatniczek napisał:
odesłać tych obu liderów na śmietnik i budować od nowa
Pytanie komu się chce. Bo widzisz... Póki jest dobrobyt, to ludzie polityką się nie interesują. Ja uważam, że obecną koniunkturę można nazwać dobrobytem, ludzie, którzy chcą, będą zarabiać, mają zajęcie, mają swoje życiowe cele i dopóki władza nie wchodzi im z buciorami w ścieżkę kariery, czy w ich plany, to oni mają tą władzę w nosie. Ja wiem co się dzieje w polityce, ale nie uważam, żeby była potrzebna jakaś radykalna zmiana... Może wciąga mnie system, a może właśnie wręcz przeciwnie - wydostaję się z niego na swój sposób. W każdym razie nie chciałoby mi się krzyczeć na ulicy, że należy wywalić PO, PiS i resztę zgrai, a wciągnąć takiego Korwina, czy innego Kukiza.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
lekcja historii - zobacz sytuację po zamachu majowym. po 1926r była koniunktura i sanacja mogła sobie spokojnie rządzić, a ówczesna opozycja się rozpadła bo ludziom żyło się coraz lepiej. Nadchodzi Wielki Kryzys i sytuacja finansowa się komplikuje, opozycja łapie sens swego istnienia bo władza z kryzysem sobie oczywiście nie radzi, powstaje Centrolew, i co robi władza ? wsadza całą opozycję do więzienia.

historia to powtarzające się zjawiska
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
i co robi władza ? wsadza całą opozycję do więzienia. historia to powtarzające się zjawiska
To kogo teraz wsadzili do wiezienia?! Coś przeoczyłem? Przysłac ci paczkę?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
niedokładnie przeczytałeś moją wypowiedź, zacznie zamykać kiedy się zrobi kryzys, tak samo jak z Centrolewem
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
niedokładnie przeczytałeś moją wypowiedź, zacznie zamykać kiedy się zrobi kryzys, tak samo jak z Centrolewem
A kiedy zacznie się kryzys? Masz jakies sprawdzone info? Coś z TVN czy GW?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze to poniżej twojej inteligencji

kryzys jest wpisany w gospodarkę i przychodzi co jakiś czas, na moje oko około 2019r, dokładnie tak samo jak 10 lat temu bo to cykliczne zjawiska
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
kryzys jest wpisany w gospodarkę i przychodzi co jakiś czas, na moje oko około 2019r, dokładnie tak samo jak 10 lat temu bo to cykliczne zjawiska
No to zobaczymy, przypomina mi sie Balcerowicz jak 25 lat temu mówił to samo o Chinach. Jak potem schładzał Polską gospodarkę , teraz to humorystyczne ale on wtedy twierdził że nie można miec dużego wzrostu gospodarczego przez dłuższy czas.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przyjacielu to zależy od stopnia rozwoju, Chiny zaczynały od szałasów, poza tym też od skali kraju, do Chin nie dorastamy
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
przyjacielu to zależy od stopnia rozwoju, Chiny zaczynały od szałasów, poza tym też od skali kraju, do Chin nie dorastamy
Jednak wielki geniusz Karpat Balcerowicz był innego zdania, czas pokaże, rok 2019 mamy praktycznie za rok.
Ale oprócz Chin jest też wiele innych panstw mniejszych gdzie wzrost gospodarczy trwa wiecej niz 10 lat z rzędu, o dziwo są to kraje gdzie nie rządzą liberałowie gospodarczy.
Wszedzie tam to panstwo planuje i zarządza, a nie niewidzialna ręka rynku.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wolę niewidzialną rękę rynku niż widzialną specjalisty Misiewicza, a takich zawsze w polityce najwięcej

a co do Balcerowicza to pragnę zauważyć że już kilkanaście lat nie dzierży żadnych publicznych stanowisk, warto się skupić na teraźniejszości niż prehistorii
 
Do góry