5 letnia matka -możiwe?

*Majka*

UŻYTKOWNIK wszechmocny, wszechwiedzący, wszechcośt
Dołączył
26 Wrzesień 2007
Posty
608
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
nie z tej ziemi :)
Lina Medina (ur. 27 września 1933 w Paurange, Peru) – najmłodsza znana matka w historii medycyny. Urodziła mając 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni.

Lina została zawieziona do szpitala przez rodziców z powodu rosnących rozmiarów jej brzucha. Na początku przypuszczano nowotwór, jednak badania lekarskie wykazały, że dziewczynka jest w siódmym miesiącu ciąży. Dr Gerardo Lozada wziął ją do Limy, wcześniej zasięgając porady innych lekarzy, którzy potwierdzili, że Lina faktycznie jest w ciąży. Po półtora miesiąca, 14 maja 1939, Lina urodziła chłopca przez cesarskie cięcie, potrzebne z powodu małych rozmiarów kości miednicznej dziewczynki. Jej przypadek został szczegółowo udokumentowany przez dr. Edmundo Escomela w La Presse Medicale, wraz z informacjami, że pierwsza miesiączka wystąpiła u niej w wieku ośmiu miesięcy, piersi uwydatniły się w wieku czterech lat, a w wieku pięciu lat jej kość miedniczna rozszerzała się i kości dziewczyny były bardzo rozwinięte.

Jej syn po urodzeniu ważył 2,7 kg i został nazwany Gerardo, po doktorze Gerardo Lozadzie. Rósł w przekonaniu, że Lina jest jego siostrą. Pomimo dobrego stanu zdrowia umarł w 1979 z powodu choroby szpiku kostnego.

Nigdy nie pojawiły się dowody na to, że ciąża Liny Mediny powstała w inny sposób niż normalny, ale ona sama nigdy nie ujawniła tożsamości ojca, ani okoliczności, w których doszło do zapłodnienia. W 2002 odmówiła udzielenia wywiadu agencji prasowej Reuters. Aktualnie mieszka w jednej z najbiedniejszych dzielnic w Limie, znanej jako Chicago Chico.

Istnieją dwie opublikowane fotografie, dokumentujące historię Liny Mediny. Pierwsza, o kiepskiej jakości, przedstawia Linę Medinę w kwietniu 1939, kiedy była w siódmym i pół miesiącu ciąży. Druga fotografia przedstawia Linę wraz z doktorem Gerardo Lozadą i synem, który na fotografii ma 11 miesięcy.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
bardzo ciekawe :D zastanawiam się jakie są granice możliwości ludzkiego ciała :D
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
ciekawe jak długo żyła. wychodzi na to że miała 3-krotnie przyspieszony rozwój. już w wieku 30 lat powinna wyglądać jak babcia, jeśli nie szybciej.
 
P

Pałka

Guest
Myślę ze to możliwe.
medina2.jpg

To podobno ona.
 

*Majka*

UŻYTKOWNIK wszechmocny, wszechwiedzący, wszechcośt
Dołączył
26 Wrzesień 2007
Posty
608
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
nie z tej ziemi :)
mozliwe jest wszystko, tyle ze moze byc nieprawdopodobne.

oh..
5 lat i juz.
a mnie ciekawi kto jest ojcem :D
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
W każdym razie szkoda mi takich dzieci. No i że też nie poroniła... o.o'
Tyle ludzi chce, a nie może mieć dzieci, a takiej dziewczynce to rujnuje świat...
Ogólnie to 16 lat jest za mało na macierzyństwo, a co dopiero 5.
Daros23 - Chyba to nie był przyspieszony rozwój, tylko coś nie tak z genami... Później się normalnie rozwijała, w końcu dożyła do 2000r. i chyba żyje dalej, nie wiem (?).
 

Flisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kutno
W każdym razie szkoda mi takich dzieci. No i że też nie poroniła... o.o'
Tyle ludzi chce, a nie może mieć dzieci, a takiej dziewczynce to rujnuje świat...
Ogólnie to 16 lat jest za mało na macierzyństwo, a co dopiero 5.

Wiadomo, że nie ona go wychowywała, tylko jej rodzice.

Według mnie jest to możliwe, choć niezwykle rzadkie (taki szybki rozwój, a co dopiero ciąża). Tak swoją drogą ciekawe, kto jest ojcem dziecka, jakiś pedofil?
 

*Majka*

UŻYTKOWNIK wszechmocny, wszechwiedzący, wszechcośt
Dołączył
26 Wrzesień 2007
Posty
608
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
nie z tej ziemi :)
nie no
5 lat.
ale sie musiala namęczyc.
taka mala i dziecko pod sercem.
jak ona je podtrzymywala.
pewnie przez caly czas lezala...
 

upa

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2008
Posty
602
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
z piekła.
Były pogłoski, że została specjalnie zapłodniona - w ramach eksperymentu lekarzy, którzy chcieli wykorzystać jej szybki rozwój.
 

anula30

.....(^_^).....
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
1 774
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
~zach-pom~
wierzyc sie niechce dlatego sprawdzalam w necie i rzeczywiscie --mogly byc to jakies eksperymenty medyczne
ale znalazlam tez pare innych podobnych historii



Najmłodszym odnotowanym ojcem w dziejach historii jest Steard Shambrook, który został ojcem w wieku 12 lat. W dzień porodu dostał w szkole wolny dzień aby wspierać swoją nastoletnią dziewczynę Emmmie Webster. Złożył jej nawet uroczystą przysięgę,
że nie opuści jej i dziecka bo pragnie aby wszyscy żyli razem i szczęśliwie.

Najmłodszą babcią jest Mum-Zi, członkini haremu Chief Akkire na wyspach Calabar w Nigerii. Została matką w wieku 8 lat, podobnie jak jej córka. Została więc babcią w 16 roku życia.

Z kolei chłopak Dale Wright został ojcem w wieku 14 lat, podobnnie jak jego syn. Został dziadkiem gdy miał 29 lat, co czyni go najmłodszym dziadkiem w historii.
 

*Majka*

UŻYTKOWNIK wszechmocny, wszechwiedzący, wszechcośt
Dołączył
26 Wrzesień 2007
Posty
608
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
nie z tej ziemi :)
Najmłodszą babcią jest Mum-Zi, członkini haremu Chief Akkire na wyspach Calabar w Nigerii. Została matką w wieku 8 lat, podobnie jak jej córka. Została więc babcią w 16 roku życia.


nieźle
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
W genetyce jest pewne pojecia, juz nie pamietam jakie. Dzieci sie rodzili ze swoim bratem/siostra w np. brzuchu. Dochodzi do tego na poziomie podzialu komorkowego. W historii sa znane ,,matki" w wieku kilku miesiecy, lecz to nie sa matki tak na prawde, bo zawsze plod rodzi sie martwy. Nie ma zadnego dowodu na to, ze byli kiedy kolwiek inaczej! Najmlodsza matka w historii jak na razie podobno ma 10 lat.
 

Agata_GD

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
197
Punkty reakcji
0
Miasto
Golub-Dobrzyń
Mi się zdaje że to nawet mozliwe
Może ojcem dziecka jest jej ojciec? Tyle się słyszy o tym jak ojcowie wykorzystują swoje dzieci więc może było tak samo w tym przypadku?
A i interesuje mnie co ona robiła/robi w życiu czy ma teraz dzieci, rodzine czy żyje sobie normalnie itp. poszukam czegoś w googlach jak coś ciekawego znajde to wstawie

PS Lestat wpisz sobie w google najmłodsza matka świata i ci wyskoczy pełno stron właśnie o TEJ dziewczynce a nie o rzadnej 10 latce
 

anula30

.....(^_^).....
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
1 774
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
~zach-pom~
dla mnie jednak ten wiek 5 LAT przeciez nie wiem czy ktoras dziewczynka w tym wieku ma miesiaczke? to musial byc jakis eksperyment medyczny
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Tak z 10 lat temu był głośny przypadek innej matki - kilkulatki, tylko tamta miała chyba z 8 lat i była z Indii. Nie wiem, czy czegoś nie przekłamałam...
 
Do góry