49 mln złotych za stronę internetową dla bezdomnych

H

halifaxx

Guest
Tylko 49 mln zł :) ? A mogli wydać na nią 100 mln zł. Trzeba podziękować, że i tak tanio to zrobili.
 

Vati

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
31
49 milionów za stronę internetową? Czyli informatyka to jednak przyszłościowa dziedzina!!! Jeszcze tyle niepotrzebnych portali do stworzenia :wink: Może rząd wpadnie kiedyś na pomysł stworzenia strony, która da możliwość każdemu nieuczciwemu politykowi, urzędnikowi, policjantowi i każdemu innemu oszustowi do publicznego wyznania win i zamówienia radiowozu na konkretny adres, albo lepiej samych kajdanek(najlepiej pocztą polską), a do aresztu dojeszie już sobie sam w ramach pożegnania z nowo zakupionym ferrari...

Tylko aż się boję pomyśleć ile by taka strona kosztowała. 200 mln??? Może miliard???

Swoją drogą nie wiedziałem, że mamy w Polsce takich pracowitych bezdomnych. Własnym tylko wysiłkiem hutę zbudować pod mostem??? Jestem pod wrażeniem, naprawdę. Tylko dziwi mnie, że skoro to tacy energiczni i pracowici ludzie wciąż pozostają bezdomni i bezrobotni... Może by tak znaleźć bezdomnego informatyka i go zatrudnić od teraz do dalszego prowadzenia stronki??? Nawet kilku :D Na pewno starczy tych 2 milionów rocznie na kilka "najniższych krajowych" + zakwaterowanie dla pracowników, a co zostanie to dopiero do prywatnej kieszeni. Ja nawet rozumiem, że jak ktoś ma możliwość to kradnie, ale bez przesady nie 45 milionów jak to ktoś powyżej wyliczył.

Jednak żeby nie wyjść na kolejnego zakochanego w kształcie własnych literek hejtera przyznam się wam do tego co mnie tak prawdę tak w tym szokuje. Prosty fakt:
To MY wybraliśmy ludzi, którzy są za to odpowiedzialni. Jeśli nie na nich, glosując i wybierając po raz kolejny "starego diabła", bo jeszcze przypadkiem nowy mógłby okazać się gorszy, to poprzez zaniechania głosowania i pozostawienia decyzji w rękach tak na prawdę kilkunastu procent społeczeństwa. Z każdą tego typu przeczytaną informacją coraz bardziej żałję, a momentami zaczyna mi być wstyd, że nie chciało mi się iść na ostatnie wybory i zagłosować. Nie na jakieś PISy, Platformy i inne partie przepełnione wiecznie tymi samymi paszczami, tylko na coś nowego. Może akurat coś by to zmieniło.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
Wiem i tyle, bo zapytaj każdego informatyka ile weźmie za stronę internetową i jeśli facet Ci krzyknie 49 milionów złotych, to ja Ci serdecznie gratuluję Natomiast nie jestem na tyle głupi, by walczyć z tym chorym systemem, bo w takim przetargu siedzi nie jakiś tam urzędas, tylko organy państwowe, łącznie ze służbami, do których mógłbym zgłosić ów fakt popełnienia przestępstwa. Nie spieszy mi się do tego, żeby mnie jakiś gnojek z rządu zrównał z ziemią i doprowadził do bankructwa tylko dlatego, że zainteresowałem się jego przekrętem. A przecież Ci ludzie okradli nas wszystkich, mnie i Ciebie także, bo strona powstała za pieniądze państwowe, czyli nasze, podatników.
Jeśli można wiedzieć skąd masz tę informację, skąd wiesz, ze napisanie strony kosztowało 49 mln zł. Zgadza się, że to ogromna kwota jak na stronę. Podaj źródło. Czy czasem to nie jest roczny koszt utrzymania całego departamentu odpowiedzialnego za te dziedzinę? Wiesz, mam doświadczenie w kwestii rozumowania tłumu i zanim kogoś oskarżę o korupcję lub wyzwę od złodziei wolę dokładnie zapoznać się z tematem i poznać detale i okoliczności. W 90% przypadków okazuje się, że sytuacja wyglądała zupełnie inaczej.
 

Kartie

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Poznań
Gressil napisał:
Brzmi jak nieśmieszny żarty ? Niestety to nie jest żart a chory system w którym żyjemy. 49 mln za stworzenie i 2 mln rocznie za utrzymanie - takie są koszty utworzenia portalu internetowego dla bezdomnych.


Tworząc portal emp@tia chcieliśmy, żeby w jednym miejscu mogli Państwo znaleźć kompletne i aktualne informacje potrzebne przy ubieganiu się o pomoc i od razu o tę pomoc zawnioskować.
Już teraz mogą Państwo uzyskać tutaj szczegółowe informacje dotyczące: rodzaju pomocy, o którą można się ubiegać, zasad jej przyznawania oraz instytucji publicznych jej udzielających.
Już teraz też w większości województw, które zgłosiły się do programu pilotażowego do części instytucji działających na ich terenie, mogą Państwo złożyć drogą elektroniczną wniosek o pomoc społeczną dla siebie lub innej osoby.
Tak brzmi oświadczenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na temat w/w portalu.

Tylko czy nie lepiej byłby te pieniądze wydać na pomoc potrzebującym ? W ciągu czterech miesięcy funkcjonowania serwisu wpłynęło kilkadziesiąt wniosków o pomoc. Mnie to osobiście nie dziwi. Bezdomny ma większe priorytety w życiu niż zapewnienie sobie dostępu do internetu by móc taki wniosek złożyć. Nasi nieudolni politycy zdają się jednak o tym nie wiedzieć. Pomijam fakt, że taki serwis równie dobrze można zbudować za kwotę około 2-5 tysięcy złotych.

Jakby tego było mało zaraz po tym jak portal wystartował zakupiono 3,5 tysiąca laptopów dla pracowników socjalnych którzy jednak (o ironio) nie chcą ich używać.
Czasami wchodzę dla humoru na forum gdzie zdarzają się absurdalne tematy (na szczęście nie tutaj:) ). Ostatnio trafiłam na temat gdzie ktoś zapytał dlaczego nie pomagamy ludziom bezdomnych, że Państwo powinno ich finansować.

Osobiście jestem zdania, że każdy jest kowalem własnego losu. Owszem pomoc rodziną, które mieszkają w tragicznych warunkach lub nie mają domu ale dlaczego mamy współfinansować jednostki ? którym lżej jest upijac się, żebrać czy nawet kraść niz zająć się swoim życiem jak należy? Pod tamtym temat wypowiadały się osoby o tym, że powinniśmy się litować i pomagać na umór... To jakieś żarty...

Uwielbiam te Nasze krajowe absurdy.. System Informatyczny dla ludzi bezDomnych, nadal próbuje wyjść z podziwu zdolności logicznego myślenia pomysłodawcy ;)

Brak mi więcej słów.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
jolly78 napisał:
Polityka w naszym kraju to jeden wielki żart..
Taka polityka jaki Naród.Zacznijmy kraj naprawiać od siebie bo znaczna część polskiego społeczeństwa to też jeden wielki żart
 
V

Vaffik

Guest
Nie tylko Polskiego...
Znam róznej maści debili z całego świata! Jedna Rumunka stoi pod marketem z kubkiem i czasem wrzucam jej cencika a do drugiej chodzę na przegląd zębów bo jest dentystką i z tego co zawuważyłem jeździ fajnym sportowym MINI.
W Paryżu u zbiegu Gaston Tessier i De Crimee pod mostem przy torach śpią Polacy z Opola w namiotach. Ponoć już trzeci rok. Z drugiej strony torów przy Rue De L'Evangile Polak ma warsztat samochodowy już kilka lat.
Siedząc na plaży obok Quiberville co pięć minut podchodzi do ciebie Afrykaniec i chce zahandlować jakimiś pierdołkami. Wychodząc z plaży trafiasz na restaurację w której kelnerzy to murzyni w krawacikach i sam szef też Afrykaniec!
Podjedź do Londynu na Victorię. Popatrz jak żyją Polacy :) i podjedź też do Stanmore kawałek dalej to zobaczysz jak żyją inni Polacy.

Mówisz... część społeczeństwa to żart! Mylisz się!
Nie część ale połowa! Wyników pierwszej tury nie widziałeś???
Gdy wygra PO to będziemy budować ... wille! Kupować nowe auta! Ładnie się ubierać! Kasiorkę odkładać! Inwestować! Dzieci robić! Rodziny zakładać!
Wreszcie Polak doświadczy prawdziwego żywota...
Szkoda tylko że ... za Odrą :D
bo nie sądzę by ktoś tu został po wygranej PO :tongue:
 
V

Vaffik

Guest
Daj Nam Boże! Mi najbardziej spodobała się minka KOPACZOWEJ i GRONKIEWICZOWEJ podczas pierwszej tury! Nie zapomnę tego.... karpia!
Mam nadzieję że wspólnie pogonimy te sioło! Miałem jechać do siebie już jutro ale czekam! Ciort. Niech stracę ale nie popuszczę takiej okazji!


Mówcie szybko jak będziecie głosować to ja wszystko policzę i jak wyjdzie mi 90:10 dla PISu to kupię paczkę żyletek i wyślę Komorkowi by się chłopak później nie męczył... :D :D
 
Do góry