49 mln złotych za stronę internetową dla bezdomnych

karlova

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bydgoszcz
Dobry żart. Czasem mi się wydaje, że w tym kraju nic mnie już nie zdziwi, a potem okazuje się, że nasi rodacy mają jeszcze kilka takich absurdalnych asów w rękawie.
 
C

cudarchitektury

Guest
Znacznie lepiej by było gdyby te pieniądze przeznaczyli na stworzenie nowych budynków dla bezdomnych. A co do strony to rozbudowaną stronę można zrobić za kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
żeby bezdomni mogli coś zdemolować, wypruć kable ze ścian i oddać na złom
 
V

Vaffik

Guest
I widzicie? W innym wątku nakazałem pucować buciory, prostować krawaty i prasować koszule czyli szykować się do kolejek przed urnami bo mafia czeka.
Ta strona jest za tania! Ciul że mogę napisać taka za 1000zł no ale... czy zdelibyście mięso z promocji za 4,00zł /kg?
Gdyby ich wszystkich tak wyłapał jeden po drugim - postawił pod Sąd ale taki naprawdę uczciwy to 96% naszych politykusów poszło by siedzieć. Wał na wale, przekręt na przekręcie, ustawka na ustawce i tyle. Mafia! Więc - pomóżcie mafii i w tych wyborach ... głupie polaczki! Nie wszystkiuch tyczy się ten text lecz nie ma już słów w j.polskim by określić takich niedorozwojów. Ludzi którzy TV oglądają i widzą jedynie szybko klatkujące się obrazki nie kumając przy tym zupełnie nic!
Komorowskiego wybierzecie, póxniej wróci Tusk i dalej będzie to co było! Mówicie nie ma alternatywy?
No teraz to już nie ma! Niech kukiełka dalej robi NIC! Prezydent bez prawa głosu! Ot mi sobie stołek upodobał! Nie możemy zrobić zrzuty i dać mu te 20.000zł miesięcznie by siedział na innym stołku w innym miejscu i też nic nie robił????? Była by wtedy jakaś szansa poprawy tego cyrku!
Most w Warszawie za wielkie miliony będą robić. Bez przetargu! I ja mam uwierzyć w to że Urząd Miejski go nie podpalił???????
Komu zależało na tym by to z dymem puścić akurat na wiosnę gdy prace można zacząć, komu?
Mi???
Uva eebana mać!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
strasznie dużo emocji

Obydwaj czołowi kandydaci na prezydenta to kukiełki, tak Komorowski jak i Duda służą przede wszystkim swoim partiom, to zawodowi politycy na nie żadni zbawcy ojczyzny
po drugie nie wiem dlaczego zakładasz że polityk to ktoś z natury uczciwy, czołowym zadanie polityka jest zdobycie władzy a nie żadna służba, praca dla kraju czy inne frazesy

co do mostu to prawa jest dużo bardziej prozaiczna, bezdomni mieli pod mostem swoją małą hutę do przetapiania kabli miedzianych i oddzielania izolacji, zrobili sobie większe wypalanie i się zajęło drewno pozostawione przez niechlujów remontujących estakady a później zajęła się farba antykorozyjna i wystarczyło
co do przetargu to jest coś takiego jak katastrofa budowlana, jak wystąpi to można bez przetargu, nie mówię że trochę naciągnięto sytuację aby podpadła pod tą kategorię ale mówienie że władze podpaliły most jest mocno na wyrost
 
V

Vaffik

Guest
Jak nie podpaliły? Dziadka z browarem z parku zwiną! Rowerzystę po pijaku zwiną. 1000 mandatów za złe parkowanie dadzą radę za dnia namazać.
Chcesz mi wmówić że nie było czuć smrodu wypalanej gumy spod mostu i nie było widać "łognia"?
Huta z IKEA w formie złóż-to-sam w 5 minut?
A patrole na chamburgerach?
A Ci co pływają kilka razy dziennie patrolowac wisłę nic nie widzieli?
A no tak! Na rybach byli.
Jeśli chcesz by Ci się koło w aucie urwało to go nie dokręcasz. W tym przypadku nie dokręcili kompletu. Do czego piję?
Do innego mojego wątku pt. Państwo policyjno-milicyjne. Pewnie czytałeś... Radiowóz tu, tam. Do lodówki zaglądam po 22 i widzę poświatę ludzi z ZOMO i ORMO! Wszystko jest pilnowane i nic nie dopilnowane.
Chcesz powiedzieć że przybrakło radiowozów by mostów dopilnować?
To czemu wszystkie w tym samym czasie były na jednej ulicy?
Władza nie podpaliła?
A kto?
Przecież "żołnierzy" wykonujących rozkazy w wiekszości przypadków uniewinnia się a dostaje po pupie sztab, prawda?
Władza nie winna?
A wystarczyło rozdzielić radiowozy by się nie nudziły na mieście i puścić choć raz na noc patrol pod wszystkie mosty!
Ja to wiem, Ty to wiesz, wiedzą inni a władza?
Aaaa.... Pod mostem szmalu nie ma...
Zapomniałem...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mój drogi, nie ma tylu policjantów aby pilnowali wszystkich strategicznych obiektów, co do podpalenie to na potwierdzenie tego co napisałem policja się trochę wzięła za robotę i przyłapała tą samą ekipę wypalaczy, którzy się przenieśli pod most gdański i tam już zaczęli nowy piecyk rozpalać, na gorącym uczynku domorosłych hutników złapała policja
 
V

Vaffik

Guest
Wątpię, wiesz? To są kozły ofiarne. Nawet bezdomny nie był by takim de-bilem by po takiej aferze przenieść się 5 metrów dalej. Jeśli podpalenie było faktycznie przez bezdomnych to tamci kable opalają teraz gdzieś hen za miastem. Nie zmienia to jednak faktu że radiowóz radiowozem popychany w Warszawie jest. To wszystko nie ma rąk i nóg. Radiowozy nocą śmigają sobie głównymi ulicami. Nie mają konkretnych zadań. Jeśli już - paliwo to - jest marnowane w taki sposób to wszystkie radiowozy powinny mieć mapy przejazdu we własnej rejonizacji tylko taki plan to za dużo dla tych z wyższym wykształceniem w KSP.
Gdybym był policjantem a lubię jeździć to mając np. nockę i rewir patrolowy takiego Ursynowa to wiesz... nie było by szans na to by się szczur na amfie przecisnął.
Mając dwa lub trzy auta uprzywilejowane na takim np. Targówku - powiedz - ile tych pustych ulic jest w sektorze? Jaka jest odległość między Łodygową a np. cm.Żydowskim? Wiesz jaki jest czas przejazdu z punktu A do B nocą i to radiowozem? 2 minuty! Nie wierzę że policja pilnuje tak jak powinna!
Rozumiem! Są czasochłonne interwencje lecz na sektorze nie jest tylko jeden radiowóz! Popatrzcie w TV! Na pokaz! Łapia jakiegoś bandytę, jest ich dwóch uzbrojonych i dolatuje jeszcze drugi lub trzeci radiowóz! Czy do jednej osoby poszkodowanej w wypadku jadą trzy karetki?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mój drogi między tymi mostami to jest ze 2 kilometry odległości a poza tym bezdomni nie są zmotoryzowani i przenieść się mogą nie za daleko. Nie pod każdym mostem jest sprzyjający klimat, pod Łazienkowskim są takie chaszcze że aż się prosi żeby tam coś kombinować, i podobne klimaty są pod gdańskim, z kolei pod poniatowszczaka nie mogli pójść bo tam teraz taki ruch że wszystko widać jak na dłoni

odcinek łodygowa - cmentarz żydowski
czy chodzi ci o cmentarz przy wysockiego czy ten na anielewicza ? ten na wysockiego to tam jest takie zad. że co najwyżej bezdomni śmigają tramwajami koło muru cmentarnego, nie bardzo wiem po co tam patrolować, łodygowa to bardziej w pobliży Głębockiej i bliżej szpitala, tam jest trochę sajgon i do parku blisko
 
V

Vaffik

Guest
Może i racja lecz nie zmienia to faktu. Koszt remontu mostu za takie miliony. Ciekawe czy na forum znalazło by się kilka osób którzy posiadają firmy budowlane?
Policzyli byśmy sobie materiał :) Wiesz, Panie Herbatniczek, nie mogę tego przełknąć. Tak samo numer z tą stroną WWW. Serwerownia ebay i allagro łącznie z serwerami onetu, interii i wp nie kosztowały by nawet 50% tej kwoty! 49mln. zł!!!! No nie mogę spać! Koszt wybudowania w Urzędzie miejskim serwerowni (znam się na tym) to kwota około 350.000zł i chyba komputery ze złota i platyny! Przymknijmy oko i zróbmy te serwerownię za 1.000.000zł!
Koszt opłacenia super-mega informatyków (10osób z róznych dziedzin programowania) na okres jedengo roku dając im po 25000zł miesięcznie (10x tyle co dostają normlanie) to kwota 3.000.000zł i mamy taka aplikację że szok!
Razem 4.000.000zł i już ostro naciągniete.
Co zrobić z pozostałą kwotą?
Zostało jeszcze 45 baniek!
Że ludzie dadzą takie numery wycinać!
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Tak,tak bezdomni podpalili most,a może agenci Moskwy szybciej.nie upilnowali?
Tak czy owak będzie trzeba wysupłać grosza,jest okazja na szwindelek ,bo za dużo poszło na nagrody
A jak tam tęczunia ,monitorowana 24/h ,na miejscu jeszcze ?Bezpieczna?

Państwo UE,sąsiędni kraj ogarnięty wojną,a tu unieszkodliwiona najważniejsza strategiczna przeprawa przez Wisłę,palą za sobą mosty??
Żal.pl
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
most i tak był do remontu, pożar tylko przyśpieszył decyzję
 
V

Vaffik

Guest
Jak się na to wszystko patrzy to naprawdę nie wiadomo co myśleć. Mostów brakuje. Moim zdaniem powinno byc ich jeszcze kilka! Wybudują jeden mościk na 20-30lat i cześć. Często zastanawiam się czy taka budowa to naprawdę olbrzymi problem. Gdybym był Prezydentem miasta nie spoczął bym gdybym nie postawił choc by trzech mostów i zrobił dobrego metra! Ja ze swojej strony nie widzę problemów. Cała Modlińska jest trasą odkrytą! Nie widzę problemu by ją w całości odkopać i puścić metro do Legionowa. To samo w drugą stronę! Cała Radzymińska odkryta! Na nic nie trzeba zwracac uwagi! Nie potrzeba drogocennych maszyn by ryć pod miastem! Wystarczy odkopać, wybetonować i zakopać! Środkiem puścić metro a na powierzchni prawe pasy dla ciężkiego sprzętu z zakazem wyprzedzania by nie ugniatały sufitu metra. Powiecie - finanse. Jaki to problem z kredytem na 50-70lat dla Warszawy? Ludzie miliony dostają na firmy itp. na 30-40lat a Warszawa ma problem z kredytem na metra, obwodnice i reszte? Smiech na sali! Władze zachowują się tak jak by Warszawa miała zniknać na czasie! To miasto zostanie uratowane gdy:
1. będzie obwodnica w całości (kółeczko jak w Berlnie czy Moskwie)
2. metro będzie śmigać do Marek, Łomianek Legionowa.

Zobaczcie sami ten debilizm! Wybudowali autostradę, tak? No i co dalej? Kawałek tej autostrady mógł by być już obwodnicą, tak? To po co te bramki już na wylocie z Bemowa? Po to by ... Grodzisk, Pruszków i okoliczne nadal korkowały południe Warszawy chcąc oszczędzić?
Za takie coś pomysłodawca powinien iść pod mur i kula w globus!
 

songostylizator

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Warszawa
Tak samo masakrą jest np. program Fundusz Mieszkań na Wynajem oraz program MdM. Ten pierwszy już na dzień dobry zakłada grube przewałki w zakupie mieszkań przez Państwo (w jego świetle Państwo miałoby kupić dane mieszkanie + wykończenie w cenie rynkowej podczas gdy wiadomo, że połowa kwoty "zniknie") a ten drugi sztucznie podtrzymuje ceny mieszkań nieadekwatne do bieżącej demografii...
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Gressil napisał:
. Nasi nieudolni politycy zdają się jednak o tym nie wiedzieć.
Co ma nieudolność do stworzenia zbyt drogiego portalu? Ludzie, apeluje o poziom wypowiedzi i dyskusji, ważmy słowa i nazywajmy rzeczy po imieniu, a nie rzucajmy obelgami gdzie się da i na kogo się da.

W kwestii tematu odpowiadam: zgadzam się portal jest za drogi i lepiej przeznaczyć takie pieniądze na pomoc bezdomnym. Tyle w temacie
 
M

MacaN

Guest
AaronH napisał:
Co ma nieudolność do stworzenia zbyt drogiego portalu?
Masz rację, to nie nieudolność, Gressil się pomylił. To się nazywa korupcja. Bo nie można inaczej nazwać stworzenia portalu internetowego dla bezdomnych ( swoją droga to sie wyklucza ) za 49 mln. zł.

Jak sądzisz, ilu ludzi dzięki temu zleceniu przesiadło się z Opla na Ferrari ?
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
aronH, dnia 23 Kwie 2015 - 20:47, napisał: Co ma nieudolność do stworzenia zbyt drogiego portalu? Masz rację, to nie nieudolność, Gressil się pomylił. To się nazywa korupcja. Bo nie można inaczej nazwać stworzenia portalu internetowego dla bezdomnych ( swoją droga to sie wyklucza ) za 49 mln. zł. Jak sądzisz, ilu ludzi dzięki temu zleceniu przesiadło się z Opla na Ferrari ?
Skoro wiesz, że to korupcja to zgłoś to do prokuratury. Jeśli nie wiesz i nie masz dowodów to nie strzelaj i wzbudzaj niepotrzebnej sensacji.
 
M

MacaN

Guest
AaronH napisał:
Skoro wiesz, że to korupcja to zgłoś to do prokuratury. Jeśli nie wiesz i nie masz dowodów to nie strzelaj i wzbudzaj niepotrzebnej sensacji.
Wiem i tyle, bo zapytaj każdego informatyka ile weźmie za stronę internetową i jeśli facet Ci krzyknie 49 milionów złotych, to ja Ci serdecznie gratuluję :)


Natomiast nie jestem na tyle głupi, by walczyć z tym chorym systemem, bo w takim przetargu siedzi nie jakiś tam urzędas, tylko organy państwowe, łącznie ze służbami, do których mógłbym zgłosić ów fakt popełnienia przestępstwa. Nie spieszy mi się do tego, żeby mnie jakiś gnojek z rządu zrównał z ziemią i doprowadził do bankructwa tylko dlatego, że zainteresowałem się jego przekrętem. A przecież Ci ludzie okradli nas wszystkich, mnie i Ciebie także, bo strona powstała za pieniądze państwowe, czyli nasze, podatników.
 
Do góry