[3500 +/- 200 zł] Komputer PC + netbook

Mestaq

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
21
Punkty reakcji
0
Miasto
tam gdzie się nigdy nie znajdziesz
Witam, serdecznie :)

Stoję przed zakupem nowego komputera. Najpierw mialem inne plany lecz obecnie jest zdecydowany na kupno komputera stacjonarnego i netbook'a. Na wstępie chciałbym nadmienić że komputer PC miałby służyć zarówno do rozrywki typu gry, oraz pracy na wielu wymagających programach do tworzenia filmów, obrabiania zdjęć oraz tworzenia grafiki (ze względu na nowy sprzęt chcę zacząć rozwijać się w tych kierunkach, obecny komputer mi na to nie pozwalał) oprócz komputera stacjonarnego chciałbym jeszcze kupić netbook'a. Byłem w sklepie komputerowym w celu zapoznania się z obecnymi ofertami. Obsługa sklepu wypisała mi dwie opcje komputerów. Niestety nie posiadam dużej wiedzy w zakresie nowości na rynku komputerowym dlatego chciałbym Was poprosić o doradzenie wśród kilku wariantów co z czym by się gryzło ewentualnie co by było lepsze :) Zatem warianty są następujące:

Komputer PC*:

Wariant 1:
Procesor: QuadCore i5 750
Płyta Główna: Asus P7P55D
Karta Graficzna: Asus GeForce GTS 250 512MB lub ta sama karta ale 1024MB (różnica cenowa 60 zł)
Pamięć: Kingson 2x2048MB 10066MHz HyperX CL5
Twardy Dysk: WD5000AAKS 500GB 97200 SATA II 16MB)
Zasilacz: Corsair CMPSU-550VXEU 550W

Cena tego wariantu: 2645 zł

Wariant 2:
Procesor: E8400 3,0 GHz BOX(FSB 1333MHz, 6MB cache) LUB Q8400 2,66 GHz BOX(FSB 1333MHz 4MB cache)
Płyta Główna: Asus P5Q SE2
Karta Graficzna: Asus GeForce GTS 250 512MB lub ta sama karta ale 1024MB (różnica cenowa 60 zł)
Pamięć: 2x(Kingson 2048MB 800Mhz CL5)
Twardy Dysk: WD5000AAKS 500GB 97200 SATA II 16MB)
Zasilacz: Corsair CMPSU-550VXEU 550W

Cena tego wariantu: 2290,90 zł

* Chciałbym również napisać, że w tym podziale głównie prosiłem o podział pomiędzy procesorami Q8400 oraz QuadCore i5. Czytając trochę na ten temat ludzie wypowiadali się że i5 jest lepszy ma nowszą podstawkę oraz więcej możliwości na nowe konfiguracje. Q8400 według niektórych był porażką lecz inni uważali że jest to całkiem dobry procesor. Chciałbym wiedzieć czy na prawdę jest pomiędzy nimi taka przepaść ? Czy rzeczywiście lepiej przeboleć te kilkaset złotych i wziąć i5 ? Jest pomiędzy nimi dosyć spora różnica i jeśli naprawdę jest to znaczna róznica to wybiorę i5.

Netbook*:

wariant 1: Netbook Asus Eee 1005Ha
wariant 2: Lenobo IdeaPad S10S
wariant 3: Samsung nc200 LUB Samsung nc300

*Co do netbooków mój brat który też przymierza się do zakupu netbooka i już długo interesuje się tym poleca mi Asus'a Eee. Czy według Was jest on najlepszy z tej trójki ?

Dziękuję bardzo za zapoznanie się z tematem oraz prosze o opinie bo na prawdę nie mam pojęcia która z tych opcji będzie najlepsza :)
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Ja bym sugerował dysk 1TB Samsunga, nptaki. Sam posiadam F2EG, temp max 30st, nie słychać w ogóle.
Do takiego zestawu także lepszy zasilacz. Dla procka 4-rdzeniowego i takiej grafiki bym brał jakiegoś Tagana/Chiefteca albo Corsaira jak Tobie polecili, ale 600/650W przynajmniej. Dla pewności i bezpieczeństwa.
Z procków takich jakich napisałeś, i5 570 będzie lepszy.
Jaki dokładnie model płyty głównej w I zestawie? P7P55D jest pare rodzajów np. Pro, Deluxe, LE P55.
Od siebie poleciłbym AMD Phenom II Quad-Core 965 Black Edition. Do tego płyta główna np. taka albo taka. Zestaw na prawdę porządny, gdybym miał teraz coś kupować to zapewne brałbym właśnie tego procka i którąś z tych płyt.
 

Mestaq

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
21
Punkty reakcji
0
Miasto
tam gdzie się nigdy nie znajdziesz
No cóż zestaw jest ok, przemyślę również taką opcję. Tylko czy mógłby mi ktoś coś polecić odnośnie netbook'ów ?
Chciałbym aby komputer PC nie wyszedł drożej niż ten z i5, bo bardzo mi odpowiada cena zestu z Q8400 ;) tyle że juz sam procesor ponoć taki dobry nie jest :p
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
Dla procka 4-rdzeniowego i takiej grafiki bym brał jakiegoś Tagana/Chiefteca albo Corsaira jak Tobie polecili, ale 600/650W przynajmniej.
Chyba żartujesz, 650W pociągnie 3 takie karty. Tutaj z dużym zapasem starczy 500W.
Ja bym wziął HD4870-4850 zamiast tego GF. I oczywiście i5 będzie zdecydowanie wydajniejsze, ale droższe.
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Na zasilaczu podobnie jak i na płycie głównej się nie oszczędza. Napisałem mu te 600W, dlatego, że sprzęt już porządny i do takiego dla bezpieczeństwa i stabilności 600 byłoby ok. Z 650 rzeczywiście może przesadziłem.
 
Do góry