250 mld. zł dla Ukrainy było i pewnie kolejne też się znajdzie - a co z Polską? Dla PL nie znajdzie się choćby 100?

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
Szanowny Panie pre rezydencie Andrzeju!
Nie będę panu jechał bo mnie Ziobro usadzi, za stary jestem "za kraty", zatem kulturalnie panu napiszę (a wiem, że pańskie dobermany to czytają), może któryś zechce popracować i panu obywatelsko doniesie, zatem:

250 miliardów złotówek pan wydał na Ukrainkę ...
i z pewnością drugie tyle jeszcze Pan wydasz.

Moje pytanie:
a może tak "ścisnąć pasa ukraińcom" i zostawić choćby ze 100 miliardów dla Polaków w Polsce, hm?

Panie pre rezydencie, gdybyś Pan tak na serio uparł się to po wakacjach w Polsce byłyby:
  • w komplecie gotowa A1 z nowego portu w Elblągu aż pod granicę Czeską
  • na bank panie centralny port komunikacyjny byłby gotowy w 50% a w 100 na koniec roku
  • na bank istniałaby już w całości autostrada zachód/wschód
no i na bank można byłoby hulać szybkimi pociągami typu ICE / DGV / OBB, które sobie na zachodzie hulają średnio po 300 km/h

A gdyby tak:
  • na budowę centralnego portu przeznaczyć na już 30mld.zł i postawić pod ten projekt 40% Polskich firm płacąc za fatygę nawet x2 to ... co? Niemożliwym byłoby cieszyć się portem oddanym do użytku już na koniec roku?
  • 20 miliardów wepchnąć w natychmiastowe dokończenie autostrad... byłyby gotowe na koniec roku?
  • 30 miliardów wpakowano na expresowe linie PKP relacji Północ/Południe - Wschód/Zachód i zapodano robotę tym, którzy umieliby przerobić te frajerne tory na szersze i lepsze, tak aby w Polsce też ICE z DGV istnaiło...
wielka krzywda by się stała?

Tylko Pan nie mów, że się nie da bo wszystko się da gdy się $$$ da.
Jak długo Polska będzie kwiczeć jeszcze w epoce kamienia łupanego?
 
Do góry