25.03.2013 [WWA] - LEECH (post-rock/Szwajcaria) + THE SKY IS

P

postrock_pl

Guest
Szwajcarski zespół Leech po raz pierwszy przyjedzie do Polski! Ikona post-rocka wystąpi 25 marca 2013 roku w warszawskim Klubie Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22). Supportować ją będzie THE SKY IS.

LEECH (Zofingen - Szwajcaria)
http://www.leech.ch
http://leechofficial.bandcamp.com
http://www.facebook.com/leechofficial

Leech to jedna z najważniejszych post-rockowych grup z Europy. Zespół w 1995 roku założyło trzech członków obecnego sześcioosobowego składu - Marcel i Urs Meyerowie oraz Serge Olar. Już po roku ukazał się pierwszy album - "Instarmental".

W ciągu 17 lat działalności zespół wydał cztery albumy, EPkę i split z Long Distance Calling, dzięki którym stopniowo budował swoją renomę, początkowo w Szwajcarii i Niemczech, by swoim ostatnim krążkiem "If we get there one day, would you please open the gates?" (wydanym w marcu 2012) potwierdzić przynależność do europejskiej czołówki post-rocka.

Dzięki aż trzem gitarom Leech tworzy rytmiczne struktury, melodie i rozbudowane krajobrazy dźwięków wpadające w ucho i wzbudzające emocje - to co jest wizytówką muzyki instrumentalnej i post-rockowej w jej najlepszym wydaniu.

Leech "Oktober"
http://www.youtube.com/watch?v=2ngduMrRPMI

THE SKY IS (Warszawa – Polska)
http://theskyis.bandcamp.com
http://www.facebook.com/THESKYIS

Zespół THE SKY IS zadebiutował jesienią 2012 wydając swoją pierwszą epkę, która zbiera wiele bardzo pozytywnych opinii. Muzycy sami nie lubią do końca określać gatunku w jakim grają, jednak inspirując się takimi zespołami jak If These Trees Could Talk, Explosions In The Sky, Maserati czy The Appleseed Cast śmiało można ich zakwalifikować jako reprezentantów post-rocka czy też muzyki instrumentalnej.

W ich utworach znaleźć można spokojne, nastrojowe melodie, zapętlające się w głowie kosmiczne solówki, czy wbijający w ziemię dźwięk przesterowanych gitar.

THE SKY IS EP można ściągnąć za darmo z ich strony (http://theskyis.bandcamp.com), lub też zakupić w wersji fizycznej na koncertach lub drogą mailową.

THE SKY IS "Cosmos", "Lunar" (Live)
http://www.youtube.com/watch?v=4K8CS_wBn_4

25 marca 2013 (poniedziałek)
Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul 11 listopada 22)
Leech + THE SKY IS
Bilety: przedsprzedaż - 35 PLN, w dniu koncertu - 45 PLN

Bilety w przedsprzedaży dostępne tylko online: https://www.bilety24.pl/events/view/id/4288/LEECHTHE_SKY_IS25032013WARSZAWAHydrozagadka

Event na Facebooku: https://www.facebook.com/events/114260612078547/
Event na Last.fm: http://www.lastfm.pl/event/3471692
 
Do góry