2046

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
2046

Cudo, cudo i jeszcze raz cudo !

produkcja: Chiny , Francja , Hong Kong , Niemcy , Włochy gatunek: Dramat, Romans, Sci-Fi
reżyseria: Kar Wai Wong scenariusz: Kar Wai Wong zdjęcia: Christopher Doyle (II) muzyka: Peer Raben czas trwania: 123

"Na kolejny film Wong Kar-waia świat czekał ponad 4 lata. Do ostatniej chwili przed premierą na tegorocznym festiwalu w Cannes, reżyser pracował w montażowni nad nakręconym materiałem. "2046" nie dostał na festiwalu żadnej nagrody, jednak w ankiecie krytyków filmowych z całego świata uznany został najlepszym z obrazów pokazywanych w konkursie.

"2046" to skąpana w niezwykłym świetle, pełna zmysłowości i melancholii opowieść o ludziach którzy zakochują się i odkochują zawsze za wcześnie lub trochę za późno. Jak w każdym filmie Kar-waia najważniejsze są tu niuanse, niedopowiedzenia, gra gestów i spojrzeń, którymi bohaterowie komunikują swoje niespełnienie.

Tytuł filmu odnosi się do numeru hotelowego pokoju, w którym spotykali się bohaterowie "Spragnionych miłości", a także do niezwykłego pociągu, który kursuje między teraźniejszością a przyszłością."

Wszystko w tym filmie sklada sie na jedna perfekcyjna calosc: muzyka, fabula, klimat... milosc !!. Arcydzielo zapierajace dech w piersiach, polecam !!!.
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Coś słyszalam o tym filmie, ale niestety (?) nie mialam okazji zobaczyć.
Mówisz, że warto to nadrobić?
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
No więc obejrze :)
Pozdrawiam!
 

Uncle_Sam

Zbanowany
Dołączył
14 Czerwiec 2005
Posty
554
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Jak znajdę w sieci to obejrzę :D. Dzisiaj nadrabiałem 2 części Matrixa :p :D.
 
F

faithless

Guest
Uncle_Sam, A masz 3 czesc matrixa ?

Traumatic, Film pewnie i ciekawy ale u mnie w kinie go nie wyswietla :(
Musze zrobic jak Uncle_Sam,
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
faithless napisał:
Traumatic, Film pewnie i ciekawy ale u mnie w kinie go nie wyswietla Smutny
Musze zrobic jak Uncle_Sam,

Teraz raczej nie wyswietla bo premiera byla kilka ladnych miechow temu. Ja ogladalem na malym ekranie, ale mimo to (czy na malym czy na duzym) polecam !!!
 
F

faithless

Guest
Sam widzisz :( Nawet nie wiedziałem o tym filmie :(
Sprubuje go złapac :)
 
Do góry