19.01.2013 Afrykańskie Przedbiegi @ Toruń, klub NRD

K

Klub 55

Guest
AFRYKAŃSKIE PRZEDBIEGI
(FreedomSound Reggae Birthday Party)

Feel Like Jumping Presents …

W sobotę 19 stycznia zapraszamy na urodzinową imprezę FreedomSound selecty przy gorących klimatach z Jamajki do klubu NRD w Toruniu. Przybywajcie wszyscy spragnieni ( i nie tylko) jamajskich brzmień na „Afrykańskie Przedbiegi” po raz szósty organizowane przez Feel Like Jumping. Jest to szczególna i jubileuszowa dla nas impreza ponieważ dokładnie pięć lata temu nasz sound system zaczął organizować jamajskie balangi w klubie NRD.

W NRD w latach jesień 2004 - wiosna/lato 2005 odbywały się jedne z pierwszych imprezy z udziałem sound systemów w mieście pierników, które prowadzili głównie Tomala (Positive Ferment, Ave Lion, Dubska Wokal Trio) oraz Ras Luta (East West Rockers).

W styczniu 2008 roku, po latach, reggae powróciło do klubu NRD i właśnie mija JUŻ PIĘĆ LAT jak osiedliło się w kamienicy przy ulicy Browarnej 6.Tego wieczoru rozgrzewać, bujać i pieścić wasze uszy będą: goście specjalni: jeden z najstarszych polskich sound systemów, już prawie 25 lat prują głośniki - JOIN VENTURE SOUND SYSTEM w pełnym składzie - ACTIVATOR MARIO DZIUREX (Jeden z bardziej doświadczonych polskich specjalistów od dźwięku. Od lat jest stałym akustykiem Kapela Ze Wsi Warszawa, pracował na koncertach i w studio z prawie wszystkimi wielkimi polskiej sceny reggae i nie tylko. Na wielu płytach można usłyszeć jego remixy, wliczając w to między innymi wydawnictwa Adriana Sherwooda, Rootsmana czy Zion Train) oraz DJ BASS REPRODUKTOR XIĄDZ MAKEN I (selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie - swoim stałym stroju roboczym. Od 5 lat pracuje również w Programie 4 Polskiego Radia „Czwórka”, gdzie prowadzi cotygodniowy program z muzyką korzeni „Strefa Dread”) ; selektor pochodzący ze Starogardu Gdańskiego, założyciel i selektor AssBroken Sound - ASZTON SELECTA ; gospodarze imprezy w składzie Hoody Dread i FreedomSound - FEEL LIKE JUMPING SOUND SYSTEM oraz ich goście.

Wizualizacje tej nocy zapewni VJ BXN. Zapraszamy także na projekcje filmów z Jamajki oraz wszystkich piosenkarzy/mcs na Galerię Muzyczną - w galerii w klubie NRD przez całą noc będą puszczane jamajskie podkłady muzyczne zwane riddimami specjalnie dla wszystkich którzy będą mieli ochotę pośpiewać/po nawijać i zmierzyć się z tą muzyką od strony wokalnej.

wydarzenie facebook: http://www.facebook.com/events/488872684498592/19.01.2013 (sobota)
Toruń, klub NRD ul. Browarna 6

http://www.myspace.com/enerde
http://www.facebook.com/enerdeclub

Start: 20:00
Wejście: 10 pln


ZAGRAJĄ .:

Main Stage .:
JOINT VENTURE SOUND SYSTEM
(Activator Mario Dziurex / DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I)
FEEL LIKE JUMPING SOUND SYSTEM
(FreedomSound / Hoody Dread)
ASZTON SELECTA
(AssBroken Sound)
VJ BXN
+ GOŚCIE

Galeria Muzyczna .:
FILMY Z JAMAJKI
GALERIA MUZYCZNA DLA MC'S


Linki .:
http://www.myspace.com/jointventuresoundsystem
http://www.facebook.com/feellikejumpingsound
http://www.myspace.com/feellikejumping
http://www.myspace.com/assbrokensound
http://www.facebook.com/makenagency
http://www.facebook.com/StrefaDread
http://www.facebook.com/BXNvisuals
http://www.facebook.com/pages/Studio-AS-One/177386899002297
http://www.facebook.com/pages/AssBroken-Sound/167431389970440

JOINT VENTURE SOUND SYSTEMJoint Venture to pionierzy polskiej sceny sound system. Ich pierwsza taneczna impreza miała miejsce prawie 25 lat temu w Zgorzelcu i była jedną z pierwszych tego typu w Polsce. Wciąż pozostają wierni zasadom oryginalności i eklektyczności. Zgodnie z ich hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego” wszystko okraszone jest dubową dynamiką w iście punkowym stylu – DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I wciąż przemierza scenę w uniformie księdza a Activator kręci efektami jak nikt inny w tym kraju.

JVSS prezentuje radykalne brzmienia muzyki roots: elektro dub, nowoczesna muzyka etniczna, reggae stare i nowe – bez przesłodzonych melodii, poszukujące i mocne w swoim brzmieniu. Choć nie ignorują oni współczesnych trendów, to ich sety w dużej mierze opierają się na utworach, które rzadko usłyszeć można w trakcie występów innych polskich sound systemów. Jest tu miejsce dla wersji specjalnych i niepublikowanych, dubplate’ów, efektów własnej twórczości remixerskiej Activatora Mario Dziurexa i jego Studia As One.
Activator to jeden z bardziej doświadczonych polskich specjalistów od dźwięku. Od lat jest stałym akustykiem Kapela Ze Wsi Warszawa, pracował na koncertach i w studio z prawie wszystkimi wielkimi polskiej sceny reggae i nie tylko. Na wielu płytach można usłyszeć jego remixy, wliczając w to między innymi wydawnictwa Adriana Sherwooda, Rootsmana czy Zion Train. W 2003 roku wytwórnia Home Appliance wydała jego kompilację Activator Mario Dziurex - „Remixy”, następnie licencjonowaną do Francji. Studio As One odpowiedzialne jest również za mastering wydawnictw Zion Train czy Dubterror. W JVSS pełni funkcję dub mastera – wykorzystuje na żywo umiejętność posługiwania się efektami oraz dba o czyste i ekstremalne brzmienie całości sound systemu.
DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie – swoim stałym stroju roboczym. Od 5 lat pracuje również w Programie 4 Polskiego Radia „Czwórka”, gdzie prowadzi cotygodniowy program z muzyką korzeni „Strefa Dread”. W ramach tego programu od początku 2011 roku Joint Venture Sound System prezentował się comiesięcznie na żywo.
Razem z Activatorem są odpowiedzialni za pionierski na naszym rynku cykl kompilacji „Dub Out Of Poland” oraz kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „Wymixowanie”.
Na przestrzeni lat JVSS zagrali setki imprez w całym kraju i zagranicą (Francja, Wlk. Brytania, Czechy, Słowacja, Niemcy, Rosja) i przeżyli wiele ciekawych przygód.

video:
Joint Venture Sound System - urodziny „20 lat prucia głośników”, Warszawa, CDQ 2008
http://vimeo.com/maken/jvssbirthday
Joint Venture Sound System, Polskie Radio „Czwórka”, 09-05-2011
http://vimeo.com/maken/jvsslive
Joint Venture Sound System, Polskie Radio „Czwórka”, 05-09-2011
http://vimeo.com/maken/jvsslive2
Joint Venture Sound System, Polskie Radio „Czwórka”, 28-05-2012
http://vimeo.com/43389633
Joint Venture Sound System, Polskie Radio „Czwórka”, 12-03-2012
http://vimeo.com/38447442
Joint Venture Sound System, Polskie Radio „Czwórka”, 02-01-2012 cz.1
http://vimeo.com/34675683
Joint Venture Sound System, Polskie Radio „Czwórka”, 02-01-2012 cz.2
http://vimeo.com/33024671
Joint Venture Sound System, Polskie Radio „Czwórka”, Spot
http://www.youtube.com/watch?v=0ENpV9Anf0E
audio:
Joint Venture Sound System, Polskie Radio „Czwórka”, 25-07-2011
https://soundcloud.com/maken/joint-venture-sound-system-1
Joint Venture Sound System, Polskie Radio „Czwórka”, Promo Jingle
https://soundcloud.com/maken/joint-venture-sound-system
audio - video:
http://vimeo.com/maken/videos
https://soundcloud.com/maken
http://www.mixcloud.com/makenmiroslawdzieciolowski
 
Do góry