17.09 | WWA | THIS WILL DESTROY YOU (post-rock/USA) + Lymbyc Systym (post-rock)

post_rockpl

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
This Will Destroy You na jedynym koncercie w Polsce! Zespół wystąpi 17 września w Warszawie (Klub Hydrozagadka), po ponad pięciu latach od ich poprzedniego koncertu w naszym kraju, podczas Asymmetry Festival we Wrocławiu. Przed TWDY zagrają Lymbyc Systym (USA) i Sounds Like The End Of The World (Polska).

THIS WILL DESTROY YOU (USA)

Zespół This Will Destroy You powstał w 2005 roku z inicjatywy gitarzystów Chrisa Kinga i Jeremy'ego Galindo, basisty Donovana Jonesa oraz perkusisty Andrew Millera. W tym samym roku nagrali EP-kę "Young Mountain", dzięki której podpisali umowę z wytwórnią Magic Bullet Records.

Oficjalny pełnogrający debiut zatytułowany po prostu "This Will Destroy You" ukazał się pod koniec stycznia 2008 roku. W roli producenta wystąpił John Congleton odpowiedzialny za brzmienie takich grup, jak Explosions In The Sky i Modest Mouse.

Odtąd muzykę grupy można było usłyszeć w podkładach do wielu programów i filmów emitowanych przez MTV i VH1 czy ostatnio w filmie "World War Z", a kapela na stałe zagościła w czołówce gatunku post-rock obok Mogwai, Explosions In The Sky, Caspiana czy 65daysofstatic.

Wydany w 2011 roku album "Tunnel Blanket" przyniósł zmianę brzmienia na spokojniejsze i większy nacisk na elementy ambientowe i drone'owe.

Wrzesień bieżącego roku przyniesie nowy album "Another Language" (premiera 16 września) oraz trasę koncertową, podczas której zespół po długiej przerwie wreszcie odwiedzi nasz kraj.

Występ w Hydrozagadce z pewnością przyniesie genialne, spokojne melodie mieszające się z mocnymi i ciężkimi riffami, trochę ambientu i długo oczekiwany nowy materiał.


LYMBYC SYSTYM (USA)

Lymbyc Systym to dwaj dwaj bracia - Jared i Michael Bell pochodzący z Tempe w stanie Arizona.
Ich twórczość to kombinacja elementów instrumentalnego rock’a i nowoczesnej muzyki elektronicznej opartej na instrumentach klawiszowych.

Po raz kolejny będą dzielić scenę z This Will Destroy You, z którymi znają się świetnie od czasu wydania splitu "Field Studies" w 2009 roku.


SOUNDS LIKE THE END OF THE WORLD (PL)

Zespół Sounds Like The End Of The World powstał w maju 2012 roku, a już w styczniu 2013 zarejestrował promocyjny mini-album "It All Starts Here" zawierający 5 utworów, który następnie wydał własnym nakładem w marcu tego samego roku. Zespół miał do tej pory przyjemność dzielić scenę z takimi wykonawcami jak God is An Astronaut, Long Distance Calling, Sleepmakeswaves, Tides From Nebula, Tune, DispersE czy Lebowski.

W kwietniu 2014 roku premierę miał debiutancki album grupy - "Stages of Delusion". Za realizację nagrań oraz produkcję odpowiadał Jan Galbas, a za miks i mastering Kuba Mańkowski, którzy współpracowali z takimi wykonawcami jak Behemoth, Obscure Sphinx czy Jordan Rudess z Dream Theater.


17 września 2014 (środa)
Klub Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22, Warszawa)
This Will Destroy You + Lymbyc Systym + Sounds Like The End Of The World
Bilety:
50 PLN (przedsprzedaż) / 60 PLN (w dniu koncertu)
Bilety w przedsprzedaży dostępne TYLKO na stronie bilety24 . pl
 
Do góry