16 lat + białko= ?

ChillOut07

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam.

Piszę tutaj w takiej sprawie, by się dowiedzieć czy w moim wieku (16 lat) jest dobrze brać białko? jakie mogą być tego skutki, ponieważ ogólnie to się w ogóle w tym nie orientuje .
Chodzę na siłownie od niedawna ok 3 miesiecy i chciałbym zacząć brać białko, z tego co czytałem w innych tematach to widziałem, że odpowiednia musi być dieta oraz ilość brania takiego białka. Czy moglibyście mi pomoć by branie białka miało jakiś rezultat. Polecić jakaś odpowiednia diete, powiedzieć jaka ilość białka jest dobra dla mnie itp.



mam 184cm wzrostu i ważę ok. 66 kg jeśli to ma w czymś pomóc.

Z góry dziękuje.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
białko sobie daruj bo przy twoich wymiarach będziesz mógl wszystko dostarczyć z diety. Popatrz na moje odpowiedzi w wcześniejszych tematach, tam podawalem wiele przykladowych diet.
 

zdzislav

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2010
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Jedz dużo kaszy gryczanej, to bardzo pomaga zdobywać siłę. Serio! Na mnie działało, po jakimś tygodniu. Do tego białeczka i bez problemu, jak miałem 15 lat, to tak jechałem.
 
B

bone1906

Guest
Na razie daruj sobie w ogóle odżywki, rośniesz jeszcze, także w wzwyż. Nie chcesz mieć chyba rozstępów, a przy twojej wadze i (jak się domyślam) sylwetce, mogą się zrobić, jak szybko przybierzesz na wadze. Na początek ustal sobie dietę, utrzymując ją długo, zrobisz masę na samej diecie (może mniejszą, ale za to bardziej stałą)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
ludzie, patrzcie na ostatnie daty postów. Nikt nie czeka więcej niż tydzień an odpowiedz. a co dopiero miesiąc i więcej
 
Do góry