Nieświeży oddech

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Jak możemy przeczytać nieświeży oddech to nie tylko problem nie umycia zębów

Kod:
http://kopalniawiedzy.pl/halitoza-nieswiezy-oddech-bakterie-zeby-jezyk-jama-ustna-usta-6544.html
 

wiki00zenada

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Lublin
ja nie wiem, też mam taki problem... poszukaj czegoś w internecie... :D
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
No z tym to różnie bywa. Nie mam tego problemu, ale słyszałem że może to nawet oznaczać problemy z wątrobą. Z takich domowych sposobów to słyszałem o żuciu natki pietruszki ;]
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
w 87% przypadków przyczyna tkwi w jamie ustnej dlatego w pierwszej kolejności należy idać się do stomatologa.

Podstawową role w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej jest higiena. Aż 31% przypadków nieprzyjemnego zapachu z ust stanowia zapalenia dziąseł i schorzenia przyzębia, których czesta przyczyną jest nieprawidłowa higiena.

jeśli po leczeniu nieprzyjemny zapach nadal się utrzymuje nalezy zwrócić uwagę na grzbietową powierzchnię jezyka i zgromadzony na niej nalotbędący miejscem bytowania bakterii. Ta powierznie jezyka nalezy takze dokadnie czyscic za pomoca szczoteczki badz specjalna skrobaczka. pomocne sa takze srodki skierowane przeciwko bakteriom zgromadzonzm na jezyku w postaci tabletek do ssania, drazetek, plukanek.

nieswierzy oddech moga powodowac tez:
-przeklekle zapalenie migdalkow
-przewlekle zapalenie zatok
-angina, zapalenie gardla,zanikowz niezyt nosa
-ostry niezyt rzoladka
-wrzod rzoladka
-infekcje przewodu pokarmowego
-rak rzoladka
http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/archiwum/1152_nie%C5%9Bwie%C5%BCy_oddech_jego.html
 

Meszek

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
364
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Katowice
Tak się składa, iż prowadzę biuro regionalne amerykańskiej firmy TheraBreath (w Europie sprzedawane pod nazwą TetroBreath), która to firma jest producentem kosmetyków właśnie przeciwdziałającym nieświeżemu oddechowi. Myślę, że mogę więc co nieco powiedzieć w tym temacie i odpowiedzieć na wszelkie pytania - jeśli ktoś ma... :)

mozesz kupic jakis plyn do plukania jamy ustnej w aptece napewno cos zaproponuja xD

Wbrew pozorom na dziś dzień aptekarze, a nawet stomatolodzy wciąż jeszcze niewiele wiedzą o przyczynach nieświeżego oddechu.


No z tym to różnie bywa. Nie mam tego problemu, ale słyszałem że może to nawet oznaczać problemy z wątrobą. Z takich domowych sposobów to słyszałem o żuciu natki pietruszki ;]

Nic podobnego. Nieświeży oddech wynika z obecności w jamie ustnej bakterii beztlenowych. Każdy je ma, gdyż są one naturalną florą. Kłopot polega na tym, iż u niektórych osób ich liczba jest zbyt duża przez co rozkładana jest nadmierna ilość białek z pożywiania. Efektem tego procesu jest wydzielanie lotnych związków siarki o nieprzyjemnym zapachu.

w 87% przypadków przyczyna tkwi w jamie ustnej dlatego w pierwszej kolejności należy idać się do stomatologa.

Podstawową role w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej jest higiena. Aż 31% przypadków nieprzyjemnego zapachu z ust stanowia zapalenia dziąseł i schorzenia przyzębia, których czesta przyczyną jest nieprawidłowa higiena.

jeśli po leczeniu nieprzyjemny zapach nadal się utrzymuje nalezy zwrócić uwagę na grzbietową powierzchnię jezyka i zgromadzony na niej nalotbędący miejscem bytowania bakterii. Ta powierznie jezyka nalezy takze dokadnie czyscic za pomoca szczoteczki badz specjalna skrobaczka. pomocne sa takze srodki skierowane przeciwko bakteriom zgromadzonzm na jezyku w postaci tabletek do ssania, drazetek, plukanek.

nieswierzy oddech moga powodowac tez:
-przeklekle zapalenie migdalkow
-przewlekle zapalenie zatok
-angina, zapalenie gardla,zanikowz niezyt nosa
-ostry niezyt rzoladka
-wrzod rzoladka
-infekcje przewodu pokarmowego
-rak rzoladka

Zwrócę tylko jedną uwagę. Jeśli macie problem z nieświeżym oddechem i używacie gum lub płynów do płukania ust, to zwróćcie uwagę na to, czy zawierają sacharynę oraz alkohol. Oba te składniki zdecydowanie nie pomagają w zachowaniu świeżego oddechu.
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Podobno nieprzyjemny zapach to problem z trawieniem i brzuchem. Nic do tego nie ma jama ustna. Przykra przypadłość. :(
 

Meszek

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
364
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Katowice
Podobno nieprzyjemny zapach to problem z trawieniem i brzuchem. Nic do tego nie ma jama ustna. Przykra przypadłość. :(

Podobno, czy na pewno? :mruga:
Jest dokładnie odwrotnie. Twierdzenie, że nieświeży oddech wynika z problemów z żołądkiem/trawieniem, to czysta fantazja nie mająca żadnego poparcia w rzeczywistości.
 

Meszek

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
364
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Katowice
Tic-Tacki raczej tu nie pomogą ...

Ja kupowałam płyn do płukania jamy ustnej i mi pomagało.

Nieświeży oddech, medycznie określany, jako halitoza nie wynika z braku higieny jamy ustnej. ;) Oczywiście, jeśli nie dba się o zęby, to wątpliwej przyjemności zapach się pojawi, jednak to nie ma nic wspólnego z halitozą, która jest przypadłością bardziej złożoną.
 

MałgorzataS

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
79
Punkty reakcji
0
Najprawdopodobniej powinieneś zacząć dbać o swój styl życia. Staraj się zdrowo odżywiać. A jak do tej pory nie uprawiałeś regularnie sportu to proponuję :) Osobiście Bardzo często zakładam na nogi moje nowe buciki reeboka easy tone i idę biegać :] Dzięki temu nie mam takich problemów :)
 

Aneczka1258

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Też zmagałam się z tym problemem pomógł mi płyn do płukania ust SB12 produkt skandynawski, naprawdę rewelacja. Kosztuje troche dużo 110 zł uzywam go na wyjątkowe okazję i się sprawdza jestem już pewna siebie. Kupiłam go od znajomego z Norwegii pod nr tel 665129959.
 

Katarzyna i Jerzy

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Można też tak;
żujemy nać pietruszki, po jedzeniu ziarenko kawy (kawa działa w tym przypadku bakteriobójczo), koperek, koper włoski, kardamon, anyżek, cynamon, imbir, gorczycą i chrzan,
 
C

charlotte1991

Guest
Nieświeży oddech to chyba problem każdego;/ Sama mam ten problem. Byłam z tym u stomatologa, kazał kupić płyn do płukania ust i widzę poprawę. Dokupiłam też nici dentystyczne bo często za nieświeży oddech odpowiadają resztki jedzenia między zębami
 
B

bajderman

Guest
Po pierwsze zmieć pastę na ajonę, myj przez kilka tygodni i obserwuj jakie będą efekty. Jeśli zmiana jest, to super, jeśli zmiany nie ma, to może oznaczać, że problem leży gdzieś głębiej i należy wykonać badania. Ale w zdecydowanej większości przypadków wystarczy po prostu zastosowanie pasty ajona.
 
B

bajderman

Guest
I nadal macie takie problemy? Napiszcie co dokładnie robiliście żeby to zmienić to być może wymyślimy jakieś rozwiązanie. To na pewno nie jest problem, z którym ciężko byłoby sobie poradzić!
 
S

szyszana

Guest
Ajona na to pomaga. Pewnie, że problem może leżeć głębiej, w kwasach żołądkowych, ale w innej sytuacji powinna być wystarczająca odpowiednia dieta i higiena.Sprawdźcie to.
 
Do góry